Vücut-Kitle Endeksi...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Russian tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Russian

Russian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhabalar...Ben bu sporda yeniyim.Erkeğim.Fakat bu spora başlamadan önce şu kilo problemini çözmek istiyorum.Vücut-Kitle Endeksim normal fakat kilolarım hep karın ve baldırlarımda toplanıyor...Buna karşın bileklerim çok ince.Bu durumu düzeltmek için ne yapmalıyım?kafa_

2. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Vücut kitle endeksi kilolu olup olmadığın konusunda bir kriter ancak ondan daha önemli olan bir şey var, oda yağ oranı. İnternette yağ oranını hesaplayan programlar var bel çevrene göre bir hesaplama yapıyor. Ayrıca spor salonlarında da bazı aletlerle yapıyorlar bu ölçümü. Amacın bu oranı düşürmek ve kas kitleni arttırmak olmalı. Yoksa çok fazla zayıflamak bir çözüm değil.

Russian bunu beğendi.
  3. Russian

Russian Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok amacım zayıflamak değil...Sadece kilomun eşit olarak vücuduma yayılmasını istiyorum.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bunu genetik faktörler belirler.
    Bölgesel yağ yakamadığınız gibi bölgesel yağlanamazsınız da..

O nedenle düzenli kardio ve dietler beraber, ağırlık çalışmalarına başlarsanız hem yağ yakıp bölgeler arası farklılıkları dengelersiniz, hem de uzun vadede kas kütlesi kazanarak görüntü dengesizliğini estetik görünüme çevirirsiniz.

Russian bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş