Vücut için Uykunun önemi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wolcady tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. wolcady

wolcady Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uyku, birçok nedenden dolayı çok önemlidir. Uyku, protein sentezi için vücut geliştirmeciye yardım olur ve bir sonraki idman seansı için, kişiyi zihnen yeniler.

Uyku ayrıca, testosteron ve büyüme hormonu üretimine yardımcı olur. Uyku hakkında unutulmaması gereken bir gerçek de, 8 saat ya da fazla süre boyunca, besin almadan geçen bir olay olmasıdır. Bu olay, gerçek bir ağırlıkçı için bir felaket gibidir, çünkü uyku süresince beyne be diğer organlara glikojen sağlamak için kaslar, yıkıma uğramaya başlar (glikojenesis).

Bunun önüne geçmek için, yatmadan önce yüksek miktarda protein içeren bir yemek yiyin ve kalktıktan hemen sonra da bunu tekrarlayın (eğer o gün aerobik idman yapmayacaksanız). Yeteri kadar uyku için ortak görüş, her gece için 7-8 saat uyumaktır. Bunu başarabilmek için, aşağıdakileri uygulayın:

• Yatmadan önce ılık bir duş alın
    • Rahatlatıcı bir tür müzik dinleyin
    • Az bir miktar karbonhidrat tüketin
    • Her gece aynı saatte yatın
    • Yatakta televizyon izlemeyin
    • Uyku ilaçlarından uzak durun
    • Alkol ve sigara kullanmayın

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yatarken yastıgın yanına radyo koyup uyuyorum:)

ben bırsey sormak ıstıyorum gece proteın ıceren besınler yesek yaglanmaya neden olurlarmı proteınınde fazlası yag olarka depolandıgını bılıyorum yatmadan once kılo problemı olanlar ıcın sorun olmazmı?

Sayfayı Paylaş