Vücut Geliştirmeye yeni başladım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ergin13 tarafından 27 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ergin13

Ergin13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamın aleyküm arkadaşlar askere 84 kilo ile gittim 72 kilo ile geldim. Haliyle vücudumda sarkmalar oldu. Evimde 5x2 dumbell vardı ecgspordan 80Kg bar harter seti aldım. Şuan hergün evde kol göğüs bacak ve karın kası çalışıyorum. Beslenmeme dikkat ediyorum. bol bol süt lor peyniri tavuk eti makarna sarı leblebi gibi karbonhidrat ve protein zengini besinler tüketerek bol su içiyorum.
    1 Aya yakın oldu ciddi bir ilerleme görüyorum özellikle kol kaslarımda. Hergün spor yapmam sağlık açısından sorun teşkil eder mi? Kimisi 1 gün spor 1 gün dinlenme diyor. Nasıl bir yol izlemeliyim. Masabaşı işi yaptığımdan gün içerisinde beden olarak pek yorulmuyorum

2. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    kendine bir program yaratarak 3 ve fazlası gün olacak şekilde dinlenme olmasın. yani demek istediğim 5 gün çalışıyorsan 2 gün ara ver. 6 günse bir gün ara ver. her günün bir faydası yok.

3. Ergin13

Ergin13 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam merhaba. Cevabınız için teşekkür ederim. 3 gün çalışıp 1 gün mola versem. Yine 3 gün çalışıp 1 gün mola versem nasıl olur acaba. Ayrıca 178 cm 72 kiloyum. Kilo almama gerek varmı? Whet protein kullanmama gerek varmı sizce?

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Merhaba

Senin ölçülerini vücut yapını bilmediğim için al veya ver diyemiyorum ama 3 gün çalışıp 1 gün ara 3 gün çalışıp 1 gün ara verebilirsin. yeter ki dinlenme süren 3 gün ve fazlası olmasın.

5. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Ben olsam
    Upper-Lower diye bölerdim.

Upper
    Şınav 4-5 set
    OHP 4-5 set
    Row 4-5 set
    Shrug 4-5 set

Biceps 4-5 set
    Triceps3-4 set
    Yan+Arka Omuz 3-4 set
    Şeklinde Örnek verebilirim.

Her gün çalışırdım muhtemelen.
    Upper-Lower-Upper-Lower... diye
    Zaten yazdığım setler düşük sayıda olduğu için 1 günlük dinlenme fazlasıyla yetecektir.Uzun vadede hem yağlanmamak hem de kas gelişimi açısından faydalı olacaktır.Tabi bir süre sonra evde çalışmak büyük kaslar açısından yetersiz kalabilir.Özellikle sırt-trapez-göğüs kaslarında.

Sayfayı Paylaş