Vücut Geliştirmeye En Fazla Ne Kadar Ara Verdiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Vücut geliştirmeye en fazla ne kadar ara verdiniz?

1. 3-7 gün

56,0%
  2. 7-14 gün

6,5%
  3. 14-30 gün

8,2%
  4. 1-3 ay

11,0%
  5. 3 aydan fazla

18,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Bunu okuduğum iyi oldu :) 1 aydır spora devam edemiyorum mecburi bir ara verdim. Hem yazın çalıştığım için eve geç geliyorum hem de salondaki üyeliğim bitince yeni gittiğim ufak çaplı salona uzaklığı dolayısıyla gidemediğim için ara vermiş durumdayım.

Tam 1 yılın sonunda verdim bu arayı. Gelişimim yavaşlamıştı, kilo olarak 1 kilo falan kaybetmiş olmama rağmen ölçülerimde bir değişiklik yok. Umarım başladığımda hızlı bir gelişme yakalarım, 1 yılda elde ettiğim gelişim her ne kadar eski kiloma göre çok iyi olsa da sıradan bir bb'ci için hala zayıfım. 1 haftada eski halime dönebileceğimi öğrenmem bozulan moralimi yerine getirdi. Teşekkürler FleXoR thums:

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Gecen Ekim'den bu Haziran'a ara verdim sakatliklarim yuzunden. Yeni yeni duzeliyorum. Umarim agirliklarimdan bir daha bu kadar uzun sure ayri kalmam. Sakatligim suresince bana destek olan forumdaki tum arkadaslarima da tesekkurler.

FleXoR, slymnasye, bonatschi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bende 1 ay ara verdim ufak bir ameliyat oldum ama içim içimi yedi nedir bu anlayamadım o arada ne kadar bu sporu sevdiğimi birkez daha anladım açıkçası önceleri sadece vücudum guzel olsun diye yapıyorum sandım ama bu bir ayda sevdiğimi farkettim... ağırlıklarım arttıkca kendimle gurur duymam falan hep bunlar beni bu spora bağlıyormus birşey söyledi arkadaşım kas hafızası diye birşey varmış... saçmalıyor olabilirim kaslar kısa sürede kendini toplarmış:) doğru mu????

4. huuk77

huuk77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende 1,5 yıldan sonra askerlik nedeniyle 6 ay ara vermiştim.askerden döner dönmez tekrar başladım ilk ayın sonunda eski formuma kavuştum.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

Güzel bir soru
    evt doğru kas hafızası demeyelimde kendine yer ediyor diyelim bırakıp başladığımız dönemlerde kasın çabuk toparlanmasındaki Kas büyümesi ağırlıklı olarak hızlı kasılan beyaz kaslarda gerçekleşir. Hızlı kasılan beyaz kas fibrilleri yoğun kuvvet çalışmalarında uyarılırlar. Yavaş kasılan kırmızı kas fibrilleri ise düşük tempolu aerobik çalışmalarda daha çok uyarılır. Ağırlık kaldırma aletlerinde yüksek tekrarlı çalışmalar yapmak daha çok kırmızı lifleri çalıştırmaktadır. Bu nedenle beyaz kas fibrillerinizi harekete geçirebileceğiniz şekilde, yani düşük tekrar sayıları ve maksimum güç ile kaldırış yapmanın hacmi arttırıcı yönde etkisi olacaktır. Genetik yapıya bağlı olarak beyaz kas fibrillerinin yoğunluğu kişinin ulaşabileceği maksimum kas büyüklüğünün sınırlarını da belirleyebilir. mesela kişi ilk zamanlarda hızlı ölçü alması daha sonraları yılda 1-2 santim alması bu yoğunluğa ulaşması anlamına gelmesidir.

6. onimusha

onimusha Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sporu evde 2 sene yaptım...83 kg idim 40 cm kol vardı.Boyda 182.. Askere gitmemden dolayı ara verdim ben mecburi yani.Birde şırnakta yapınca askerliği spor yapamadık.Geldikten 3 ay sonra başladım..Şimdi 3. ayımı bitirdim..Yani 6 ay oldu geleli..Askerden dönüşe 65 kgya düşmüştüm..Şimdi 81 kg oldum.

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    kısa zamanda çok iyi toplamışsın. bunda eskiden uzun vadeli yapmanın etkisi çok buyuk

8. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1 yıl neden ara verdiğimi bende bilmiyorum tatil girdi araya tatil bittikten sonra başlıyıcam başlıyıcam diye erteleye erteleye 1 sene geçti bu sene ertelemeden direk başlıyıcağım yaza fit girip devamınıda getiriceğim inşallah.

9. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    ara veremiyorumki kendimi tek mutlu hissettiğim yer spor salonu =) birde akvaryumumun karşısı ( 5 tane piranha m varda =) )

10. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    toplamda 5seneden fazla v.g geçmişim var . askerlik nedeniyle ara vermiştim bide geçen seneden beri 1sene ara verdim ve yeniden başladım . .
    vücudun toparlanması vücut yapısıyla alakalı sanırım ..
    ben su tecrübemi paysayım askerden önce inanılmaz disiplinli ve profesyonelce calışıp beslendim ve dinlendim (ozamanki ölcülerimi hiçbirzaman yakalayamadım ) ..askerden sonra tekrar başladım yine disiplinli ve iyi bir beslenmeyle devam ettim fakat askerden önceki imkanlara göre beslenmem daha zayıftı vakit problemim vardı ..
    şimdi ise 1sene ara verdim ve bir aydır çalısıyorum ..

evet ;

askerden önceki süreç : max 118 kg
    enzayıf bölgem kollar:44cm civarlarında sanırım,en iyi bölgem omuzlar 151cm

askerden sonraki süreç: max 109-110kg
    kollar : 42,5 omuzlar 145

ve tekrar 1 sene aradan sonraki süreç ;101kg
    sanırım kollar 39,5 tu omuz 140 1ayda kolları 41,5 cm e omuzlarıda 143e çıkardım .. beslenme ve antremanlar çok amatörce olduğu halde vücut kendini toparlıyor

11. mt34

mt34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar spora ara verince kaybınız ne oluyor anlamadım.yani spora ara verince geliştirdiğiniz şekil verdiğiniz kaslarınızın hacmi azalıp vücut eski şekline mi dönüyor ? öyleyse ömür boyu spor mu yapıcaz.
    yani diyelim ki omuzu 20 cm genişlettik kol kasını 10 cm artırdık beli 5 cm incelttik ee sporu ne zaman bırakıcaz ve bıraktıktan sonra bile bu değerleri koruyabilicez ?

12. sohbetseli

sohbetseli Özel Üye

Beğenileri:
    885
    Ödül Puanları:
    103
    Askerlik dışında en fazla 1 hafta program değişimlerinde ara verdim :)

13. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Vücüt geliştirme bir yaşam tarzıdır anca yaşlanınca değiştiricem tarzımı :)

14. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    vicut geliştirme hayat ın sonuna kadar yapılmalı zaten 70 yaşında halen yapıyor isen 20 lik delikanlılar a taş çıkartırsın dumbelllls

15. turkbodycem

turkbodycem Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    kütahya
    3 yıl düzenli yaptıktan sonra 5 yıl bırakmak zorunda kaldım ama şınavla falan idare ettim.2 yıldır çalışıyorum.ilk başlarken 58 kg idim.3 yılda 82 ye çıktım.5 yıl görev askerlik vs den dolayı yapamayınca 65 lere düştüm.ölçü kaybım mutlaka oldu ama 2 yılda tekrar toparladım.doğal beslenme ve nizami çalışmanın ve kendini tamamen salmamanın sonuçları diyorum.bizim toplumda spor yapmayanlar bahane olarak:bırakınca sarkar veya bırakınca aşırı kilo alırsın derler genelde ama 3 yıl yapıp 4-5 yıl yapmama rağmen ne sarkma nede kilo alma olmadı aksine verdim.eski ölçülerime ulaştım hatta geçeceğim yakında.

16. hormonlupatates

hormonlupatates Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    iyi toplamışsın turkbodycem bravo.o kadar ara verip sonra tekrar bu hale gelmek gerçekten azim ister.
    doğrusu okadar ara vermeye ben cesaret edemem.en fazla 1 gün ara verdim oda off günler.

17. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    4 ay ara verdiğimi hatırlıyorum. Flexor hocamın dediği gibi 1 ayda toparladım. ;)

18. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    su an 1hafta ara verdim uninin salonu kapalı diye kendimi berbat hissediyorum sınavla idare ediyoruz vucut kendini diri tutsun diye

19. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 6 aya tamamlayacağım gibi geliyor. Ön kolda kaslarda bir sakatlanma oldu. Sürekli zorlayınca hayliyle geçmedi. Hala devam etmesine rağmen daha iyi kolum. Bu süre içinde 2 kere doktora gittim. İkiside çok iyi doktorlardandı. Hele son gittiğim doktor çok iyiydi. Kolunda hiç bir şey yok dedi. 3 hafta ara dedi. Ama araya maddi yetersizlik de girince devam edemedim ve hala da edemiyorum. Sanırım herşey Ağustos gibi daha iyi olur ve bende çok sevdiğim bu spordan daha fazla ayrı kalmamış olurum. Bu arada flexor hocaya bir sorum olacak. 6 ay bırakan biri kaç ayda döner eski ağırlıklara??

20. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    2009 kasımda ara verdim üniv.nedeniyle ünivde.gittim ama yani düzenli olarak değil doğru düzgünde beslenemedik.yaza bomba gibi başlıcam inş.kilomdan bişey kaybetmedim ama haliyle formsuzluk oluyor.ha birde arkadaşlar yüzmeyi tavsiye edermisiniz vücudun gelişimi için ne diyorsunuz ?

Sayfayı Paylaş