Vücut geliştirmeye başlama ve kilo verme sonrası oluşan çatlaklar (SORU)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KortanCan tarafından 4 Şubat 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. KortanCan

KortanCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Olabildiğince özet bir şekilde durumumu anlatıp sorularımı soracağım, umarım forumu doğru kullanıyorumdur bir soru cevap bölümü bulamamıştım bu kısma açmak durumunda kaldım. Durum şöyle ki ben 21 yaşında 1.78 boyunda biriyim, 4 ayda yaklaşık 16 kilo vererek 87kg oldum. Bu süreçte kampüs içerisinde ring kullanmak yerine her yere yürümekten başka hiçbir spor aktivitesinde bulunmadım. Sadece her fırsatta hareket etmeye bahane arayıp günlük 20-30k adım atarak orta-orta yüksek hızda yürüyüş yapıyordum. Hayatımdan şeker ve gereksiz hazır gıdaları çıkardım, farkında bile olmadan bu kadar kilo verdim. Şimdi aynaya baktığımda gördüğüm ufak sarkıklıklar bile gözüme batıyor ve vücut geliştirmeye başlamak istiyorum. Fakat olay gerçekten gözümde büyüyor, nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Bir başlangıç noktası bulabilsem devamı gelecek o hırsa ve istekliliğe sahibim ama bu işe neresinden gireceğimi bilmiyorum.

Bir de bu kilo verme sonrası oluşan çatlaklıklar hakkında yapılabilecek hiçbir şey yok mu? Nereden okuduysam onlarla yaşamaya alışmalısın bir çözümü yok deniyor. Alışırım alışmasına da yapılabilecek bir şeyler varsa tavsiyelerinizi duymak isterim.

Dediğim gibi forumdaki ilk postum, burada soru cevap usülü nasıl işliyor bilmiyorum umarım konuyu doğru yere doğru şekilde açmışımdır.

2. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Çatlaklara yapacak bir şey yok. Bence kaslı bir vücutta gayet de güzel görünüyorlar. Alış onlara.

Yarın bir spor salonuna yazıl ve 6 ay boyunca ICF5x5 programını uygula. Sonrasında kendin devamını getireceksin zaten.

ugk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş