Vücut geliştirme ve dövmeler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    Bendede 2 tane var. BB ye başlamadan önce yaptırmıştım. Ama şu anda cesaret edemiyorum. Malum antreman esnasında deri geriliyor ve kaslar şişiyor, yaralarda gerileceği için açma riski var gibime geliyor .Sol pazumda var , tam 1 ay da geçmişti. Sadece kolumu oynatmamdan dolayı. Ama omzumdaki 1 haftada geçti. Konu hakkında deneyimli olan arkadaşlardan bilgi rica ederim.

Azi bunu beğendi.
  2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    dövme bende düşüyorum yaptırmayı gerek erkek gerekse bayanlara çok yakışıyor orjinal bir şey olmasına dikkat edecem buarada paylaşılan resimlerde harika bence ben kol omuz birde mideye düşünüyorum

Azi bunu beğendi.
  3. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
  4. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler suştanmehmed. :)
    Döğmeyi bir seansta yaptırdım. Ama epey zaman aldı. (Yaklaşık 7 saat)
    Acı konusunda biraz acı veren bir işlem olduğunu söyleyebilirim SAVAŞ74 bu konuda son derece güzel bir benzetme yapmış zaten acının neye benzediğini anlatarak. ;)
    Ancak duş konusunda ben biraz temizlik hastası olduğum için 2 gün bekleyemedim. :D
    Eve geldiğim gibi omzuma streç bant çektim üstüne ne bulduysam sardım sarmaladım ve duşa girdim. :)
    Antremana ise sadece ertesi gün gitmedim.
    Bir sonraki gün ise omuz antremanım vardı ve hiç zorlanmadım. Sadece biraz acı oluyor o kadar.
    Ayrıca döğmeyi duşa girerken vazelinlerseniz zaten vazelin su geçirmiyor.
    Bu şekilde oluşabilecek enfeksiyonun da önüne geçmiş oluyorsunuz. ;)

Önemli Not: Döğmeyi kesinlikle kışın yaptırın... Enfeksiyon kapma riskini azaltmış olmakla kalmaz döğmenin çizgilerinin veya boyalarının ( ya da her ikisinin. :D ) daha oturmuş ve kalıcı haline ulaşmış bir şekilde görüntüsü ile yaza girmiş olursunuz. ;)

Danny Boy, Ocensers, ZeusS_ ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Türkyurdu kardeşim

Döğme sende ayrı bir hava yaratmış.Bunun yanında orjinalliği de unutmamak gerekiyor.Ayrıca omuza yapılan döğmeler hakikaten biz erkeklere çok yakışıyor.Tabi ki bayanlarda da sırtta çok güzel duruyor.Allah döğmenle beraber bir ömür sağlıklı,mutlu bol sporlu günler nasip etsin dostum.

Sayın ZeusS

Paylaşım için teşekkürler.Fikir edinmek adına başka paylaşımlar da olursa daha aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

sultanmehmed, Azi, ZeusS_ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun sayın Al Neri. :D
    Döğme zaten benimle mezara kadar gelecek. :)
    Dostluğumuz daim olsun. ;) Spor zaten artık bir bağımlılık. :D

sultanmehmed, Azi ve Al Neri bunu beğendi.
  7. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    dövme yaptırmak dünyanın en sıkıntılı işlerinden biridir bunu net söyleyebilirim.
    2 sene kadar motif olarak ne yaptıracağımı düşünüp karar verdikten sonra bir iki sene daha bu motifi hangi bölgeye yaptırmam gerektiği konusunda düşünüp 4 sene kadar bir sürede karar verdim :)
    hep bu konularda şunu sorarlar,

şeklen estetik olan bişeye mi karar vermek? yoksa senin için anlamı olan birşeye mi karar vermek?
    benim şahsı deneyimim sonucunda senin için anlamının olması bunu ömrün boyunca taşıyacağını düşündüğün zaman seni darlamıyor.
    ancak fotoğraflarda aynaya baktığın zaman estetik birşey görmeyi kesinlikle istiyorsun.

yani bence %55 estetik %45 anlamlı

8. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    TürkYurdu
    cok orjinal ve güzel durmuş.
    apaçi işi degil kesinlikle :)

dövme cok düşündürücü birşey bence.
    yaza dogru iç kola çince isim yazdırmayı planlıyorum ama cok abes kacar diye cesaret edemiyorum.

bakalım :)

Ocensers ve Azi bunu beğendi.
  9. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim oktayd.
    Döğmeyi sonuçta hayatınızın sonuna kadar vücudunuzda taşıyacaksınız.
    Sadece size özel bir şey olması için gayret edin.
    Sizin döğmenize çok benzer bir döğmeyi bir başkasının vücudunda görünce hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
    Bana düşmez belki ama naçizane fikrim; Çince isim yazdırmayın.
    İleride Çin'le savaşa gireriz falan ne bileyim sonra pişman olmayın. :D
    Şaka bir yana bence döğme yaptırmak gibi bir karara varmışken daha size özel bir şeyler yaptırabilirsiniz. ;)
    Saygılar...

Azi bunu beğendi.
  10. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    Turkyurdu gercekten dovmen sahane olmus,gerek durus gerekse cızım olarak cok guzel.Bende de 3 tane mevcut.Bende cocuguma cok duskun oldugum ıcın sol gogsumde lakabı paSHam.Aılemızde annem-babam-esım-ben ve cocugum dahıl olmak uzere ısımlerının bas harflerı S ve H ıle baslıyor.

Digerı sol bılegımde cocugumun dogum tarıhı ve ad ınfinitium(Sonsuza kadar demektır)

En sonuncusu ıse ensemden baslayıp sırtımın ortasına kadar devam eden goktürk alfabesı ıle yazılmıs bır yazı.Tam olarak ense kokunden baslayıp,omurılık hızasında devam etmekte.

Bu aralar dusundugum ıse sırtıma yada omuzuma Fatih Sultan Mehmed Han nın kılıcı..

sultanmehmed, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  11. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    kıllı birisi olduğum için dövme yaptıramıyorum malesef. avuç içime veya alnıma yaptırabilirim ancak. :) 1-2 seneye tüm üst vücuduma 5-6 seans lazer epilasyon yaptıracağım %80-90 kalıcı olarak gidiyormuş kıllar ondan sonra gündemime girebilir. :) kıllarını jiletleyip dövme yaptıranlar oluyor çok çirkin görünüyor bence. ben birkaç kere tüm üst vücudu jiletledim ilk 1 hafta süper duruyor ama ondan sonra sakal gibi çıkmaya başlıyor pütür pütür göğsümde domates rendelesem olurdu yani. :) bir de sivilce-kaşıntı yapıyor naaalet olsun bir daha almayacağım. lazere bi araba parası vereceğiz artık napalım. o değil de bir de kaslı olunca iyice hayvani görünüyorum eski kız arkadaşım bana king kong diyordu. :) ondan önceki pandam diyordu gerçi. :) neyse fazla özele girmeyeyim. dövme güzel şey, yaptırmalı.

Son düzenleme: 23 Ocak 2012
    Danny Boy, Azi, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler pasha05.
    Sizlerin yaptığı yorumlar sayesinde döğmemi iki kat daha fazla sevmeye başladım. ( Arada konuşuyoruz da adı Gök Börü. :D )
    Umarım bana da nasip olur çocuğumun ismini vücuduma yazdırmak. :)
    Yalnız şu Göktürk harfleriyle yaptırdığınız döğmeyi çok merak ettim.
    Acaba resmini paylaşmanız mümkün mü? Benim de kafamda var da Göktürk alfabesi ile döğme yaptırmak.
    Ne yazdırdınız acaba?

Azi bunu beğendi.
  13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    çok güldüm eski kız arkadaşım özellikle sinirlendiği zaman ayı hayvan domuz gibi laflar ederdi ilginçtir bana ayı denilmesinden artık hoşlanıyorum iri yarı ayrıca sevimli bir hayvan olmasından olsa gerek

Karakaş ve Azi bunu beğendi.
  14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Dövme yaptırmayı gerçekten istiyorum. Benim düşüncem sağ kolu tamamıyla karikatür dergileri gibi kare kare kaplamak. Her karede hayatımda gerçekleşen önemli bir olay, bir dönüm noktası olacak şekilde. Tabii daha yaş 20 o kadar deneyimi kazanamadım:) bir 10 yıl sonra olabilir. Bir diğer düşüncemde kalf bölgeme veya bacağın üst kısmına denz kızı yaptırmak:) Biraz deniz kızı takıntım varda:) Zaten paylaştığım klasörde fark etmişsinizdir bolca deniz kızı, poseidon tasarımları var.

Ocensers, Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Poseidon lar çok güzel ama izninle paylaşmadan duramıyacağım sevgili draft; bence sizin klasörün tartışmasız favorisi bu dövme ;)

Danny Boy, sultanmehmed ve Azi bunu beğendi.
  16. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    İnşallah dostum sızlerede nasıp olur.Resim 1-2gun ıcerısınde eklerım sorun olmaz :) Sızın ımzanızda da goktürk alfabesinden harfler mevcut zaten.Ben ıkı adet ısım yazdırdım,puntoları bılerek kucuk tercıh ettım kı ılerıde bır ısım ekleyebılırım dıye :) Dedıgım gıbı resımlerı 1-2 gun ıcerısınde ekledım daha net görmüş olursunuz.

Azi bunu beğendi.
  17. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Draftın dövme klasöründe çok güzel resimler var gerçekten...

Zeuss benim de favorim kesinlikle bu dövme , face e profil resmi bile yapmayı düşünüyorun thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 07:22 ----------

Pasha05 ,

Dövme yaptırmayı düşündüğün Fatih Sultan Mehmed Han nın kılıcının resmi varsa paylaşabilir misin ?

Kendisine sevgim ve saygım sonsuzdur...

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  18. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bence Fatih Sultan Mehmet dövme yaptırmanı hoş görmezdi.

Hilal li, Allah yazılı dövmede tam bir fikir karmaşası var.

Dinen hoş görülmeyen (vücuda sonradan sağlık nedenleri hariç, yapılan değişiklikler..) dövme olayında Allah yazdırmak, zıt şeyler bence..

Cattleya, Ocensers ve Azi bunu beğendi.
  19. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende yaptırıcam omzuma. Ama şu cipslerden çıkan dövme kampanyalarını bekliyorum.

Cattleya, Ocensers, SAVAŞ74 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    Dıkkatını cekecegıne emındım kardesım :)
    kilic.jpg
    1277830988_a1299b395b.jpg

Emın olun Fatih Sultan Mehmet Han mezarından cıksa ıstanbulu bızanslılar gerı almıs dıye yenıden savasır yenıden ıstanbul'u feth ederdı.Ben Fatih sultan Mehmet karşı aşırı bır ılgım ve alakam vardır.Kendısının 21 yasından İstanbul'u feth etmesı ve Peygamber Efendımızın (sav) hadisine nail olması kendısının ne kadar buyuk bır ınsan ve kumandan oldugunun baslıca gostergesıdır.Dovme'nın dini yonden konusu tartısmaya acık bır konu.Ancak Kuran-ı Kerım de kesın bır dille haramdır ıbaresı yoktur.Ancak dedıgınız gıbı saglık acısı dısında vucuta yapılan degısıklıkler hos gorulmez.Ama şahsım adıma böyle buyuk bır kumandanın adını ve kılıcını vucutumda tasımak benım ıcın buyuk bır gurur olacaktır.Ve en onemlısı o motıfe layık olarak hareket edebılmek.

Keza uzerınde ıslı olan ayetlerı yazdırmayı dusunmuyorum.Cunku uzerınde ayet olan bırseyle wc ye gırmeyı ben uygun gormuyorum veya nefsımıze yenıp dusup bır gunaha gırersek (ALLAH korusun) uzerımızde ayet ve dua ıle dedıgınız gıbı zıt bır dusunce tarzını ortaya cıkartıyor.Benım aklımdakı kılıcı yaptırıp yanına kılıcın yan tarafına FATIH SULTAN MEHMET HAN yazdırmak.Bunu su sekılde de ornekleyebılırız dıye dusunuyorum.

Kıcılın uzerınde yazan dua ıse su sekıldedır:

Fatih Sultan Mehmet’in savaşlarda kullandığı kılıcı çelik, som (balık dişi), demir ve altından yapılmış. Uzunluğu 125 cm. Üzerinde kılıç ustasının yazdığı bir dua yer alıyor: “Bismillahirrahmanirrahim. Hak dinin bağlarını parıltılı ve açık harfli ayetlerle ve keskin ve parlak kılıçlarla güçlendiren yüce Allah’a hamd olsun. Salat ve selam, en güzel fasih sözlerle vasfedilen Hazret-i Muhammed ve ehli beytine olsun. Allahı’m! Dinin erkanlarını yüceltmek için mücadele eden gazi ve mücahitlerin sultanı, cihat için çekilen keskin kılıç olan Sultan Murad Han’ın oğlu Mehmed Han’a güç kuvvet ver ve kılıcının kınını şeriat düşmanlarının boynunda, kaleminin mürekkebini de alemlerin rabbinin inayetinde eyle. O, Sultan Osman Han’ın oğlu Orhan Han’ın oğlu Murat Han’ın oğlu Bayezid Han’ın oğlu Mehmed Han’dır. Allah onların mezarlarının toprağını, gazilerin kılıçlarından akan saf su ile sulasın ve kılıçların gölgesi altında olan cenneti de mekanları eylesin, amin ya rabbelalemin.”

Tabı omuzda nasıl durur net olarak bılemıyorum herhangı bır tasarım yapmadım su an ıcın.Omuza uymazsa sırtıma dusunuyorum.Dıger dusundugum dovme modelı ıse sudur:
    yeniceri.jpg

nette yaptıgım bır arastırmada bırısı zaten buna yakın bır dovme yaptırmıs.
    Osmanli-tugrasi-yeni-ceri-dovmesi.jpg

wrestler, ZeusS_, sultanmehmed ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş