Vücut geliştirme programı hazırlamama yardım eder misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ayhan. tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ayhan.

Ayhan. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese iyi akşamlar öncelikle ,
    Açıkcası Fitness'a başlamak için yazı bekleyecektim. Fakat ertelemeyeyim diye düşündüm. 1-2 haftaya gidip kaydolmayı düşünüyorum. Öncelikle biraz araştırma yapayım ve bilgi sahibi olayım.
    Şimdi boyum 1.76-1.77 civarı ve kilom 75-76 . Fakat şöyle bir durum var , cılız bir görüntüm var. Yan profilden baya zayıf gözüküyorum. Yani kilom 75 ama sanki 60-65 gibiyim. Bir arkadaşım var benimle aynı boyda ve 72 kilo olmasına karşın benden daha iri gözüküyor. Bu belki genetik olabilir ona bir şey diyemem. Sonuçta yüksek ihtimal vücut yapılarımız farklıdır.
    Benim sanırım ektomorf bir vücut yapım var. Omzumun geniş olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi vücut cılız görünüyor.

Buraya kadar kendi vücudumu ve sıkıntımı anlatmaya çalıştım. Şimdi gelelim aklımdaki programa ve sorulara ,
    Açıkcası amacım öyle sert hatlara sahip olmak vs değil. Hedefim vücudumu iri bir hale getirmek. Yani öyle damarlarım çıksın kaslarım belli olsun derdim yok (tabi gidip de öyle göbek yapayım yağ bağlayayım demiyorum). Neyse anlamışsınızdır.
    İnternette okuduklarıma göre her egzersiz gününde farklı bölgelere çalışmak gerekiyormuş. Mesela haftada 3 gün ile başlasak haftanın 3 günü de farklı bölgeleri çalıştırmalıymışız. Doğru mudur ? Ayrıca şişmek için maksimum ağırlık , az set diyorlar. Bu duruma ne diyorsunuz ?

Bir de henüz forumu tam dolaşamadım ama hangi bölgelere kaçar set ile çalışmam gerektiğini (en azından aşağı yukarı) söylerseniz benim açımdan iyi olur.

Teşekkürler şimdiden
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Mart 2016 ---
    Arkadaşlar konuyu editleme kısmını bulamadım. İlk ay için şu konudaki programı kullanmayı düşünüyorum. Nasıl sizce ? (irileşmek odaklı düşünürsek)
    https://www.bodyforumtr.com/threads/1-ay-hareketleri-pano-şeklinde-resimli-anlatım.42545/

Son düzenleme: 6 Mart 2016
  2. Ayhan.

Ayhan. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    yukarı

Sayfayı Paylaş