Vücut Geliştirme bizi yavaşlaştıyor mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 19 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet arkadaşlar kafamı karıştıran bir kaç soru işareti var bu konuda size danışıcam.Vücut geliştirme sporunu ilgiliyim.Ama hep vücud geliştirmenin biraz insanı hamlaştırdığı , yavaşlattığı söylentisi var.Bu niçin var ? Kondisyonumuzu düşürüyor mu?(Vücud geliştirme çalışmak)Bu benim için önemli , mücadele sporlarıda ilgimi çok çekiyor.Altı ay Jeet Kune Do yapmıştım şimdi yaza doğru başka bir mücadele sporuna başlamayı planlıyorum.Vücud geliştirmede vazgeçilmez bir spor ama mücadele sporları yapan insanların yavaş olmaması gerekli kondisyonları olmalı gerekli bu konuda bana bilgi verebilcek biri var mı?
    bir üyenin sözü vardı aşağıda yazdığı pek anlam verememiştim.
    ''agırlık calısırken vucut agırlıgı kasa hız ekstra agırlık güc kazandırır kutle artırır buda yavaşlatır''

Ayrıca evde yapıyorum vücud geliştirmeyi 3 ay salonda yaptım salon ortamını beğenmediğim için bıraktım.Evde aletlerim : İp , Sık sık , Dumbell (5kg) , barfiks aleti , göğüs yayı , bük bük.Dumbell yetersiz kalıyor 25 kglik bir dumbell seti almayı planlıyorum.
    Acaba tekrar sayımı hangi ağırlıkla yaparsam yapayım 15 yapsam hep body yavaşlamamı sağlamaz mı? dediğim gibi bu konuda bilgisizim belkide anlatamadım lütfen bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilir mi beni..

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    tekrarlayalım:

**mücadele sporları ile müsabık olacaklar , başarı peşinde olanlar "vg-metodları " ile çalışmazlar...kondüsyon geliştirme yöntemleri farklıdır...vg-ise kendine has bir metodloji ve yaklaşım tazı vardır ve amaç "hipertrofi "ve " görselliktir"...)

**ancak, müsabık olmak istenmezse ,yani hedef , iddia yoksa tabi ki " mücadele sporu" ve "vg" bir arada yapılabilir...)

SiR_Arawn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş