Vücut Ağırlığı ve Dumbell ile çalışmak ne kadar yarar?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve merterden19 tarafından 21 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar
    Ben hastalığımdan dolayı vücudumu şekle sokmam gerekiyor, aslında sadece gövde göğüs kanat sırt kısmımı ama diğer bölgelerle de orantılı olmasını istiyorum.
    Amacım büyük kas kütleleri değil en azından güzel bir görünüm ve ciğerlerimin sağlığı için göğüs bölgemi şişirmek. Belki bilirsiniz hastalığımız adı Pnömotoraks zayıf kişilerde oluyor Türkçe adı akciğer sönmesi. Ameliyat oldum nüksten sonra ve kurtulmanın yollarından biri kilo almammış doktorumun dediğine göre tabikide sağlıklı biçimde.

Spor salonuna gitmek için vaktim yok günde 1 saat kadar zaman ayırabilirim.
    Kendi vücut ağırlığım ve dumbell ile en azından 10 kilo alabilir miyim? Şu an 59,5 kilodayım aslında 2 haftadır çalışıyorum 1,5 kilo aldım 58 kiloydum ama 10 kilo daha alsam bana yetecek.
    6,9,12 KG lık dumbellerim var ancak 6 ve 8 i kullanıyorum 12 yi sadece göğüs ve trapez kaslarında kullanıyorum.
    Ve vücut ağırlığı ile değişik şınav mekik barfiks hareketleri öğrendim street work out çalışan arkadaşlarım var onlardan fikir aldım.

Beslenme olarak da çok profesyonel değil normal bir sabah kahvaltısı yapıyorum kahvaltıdan sonra 2 çiğ yumurtayı 500 ml süte kırıyorum sarısıyla beraber 1 yemek kaşığı kadar da bal ile beraber 1 adet muz yanında yiyorum.

Öğle yemeğinde bazen ton balığı yiyorum makarna ile beraber yada tavuk göğsü 200 gr + pirinç pilavı

Akşam da standart evdeki menüyü yiyorum :D
    Antreman yapmadan 2 saat önce 1 porsiyon yulaf ezmesi tüketiyorum içine biraz bal katıyorum tadı için.

Spordan sonrada 500 ml süte 2 çiğ yumurta kırıyorum aynen sabahki gibi tüketiyorum.

Ve ek olarak en önemli sorum şu: Ben proteine öenm veriyorum ancak karbonhidrat ve yağın fazlasını almıyorum yani onlara dikkat etmiyorum yağlı beslenmeyen biriyim zaten. Bazı duyumlar aldım yağ karbonhidrat tüketmeden hacim alamazsın diye ne kadar doğru bilmiyorum. Ancak ben enerji ihtiyacımı karşılayacak kadarını alıyorum fazlasını değil.

Not: Çiğ yumurta salmonella denilen bir hastalığa sebep oluyormuş ancak çevremdeki çiğ yumurta tüketenler var böyle bir şey duymadım 2 haftadır da ben tüketiyorum bende de bir problem yok şimdilik, olmayacağı anlamına gelmez ama olursada ben kendi sorumluluğumu kabul ediyorum yapacak bir şey yok :D
    Siz denemeyin kimsenin mesuliyetini kabul etmem bir şey olursa.

Sayfayı Paylaş