Vücut ağırlığı antrenman

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AliGurgan tarafından 11 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler sadece vücut ağırlığım ile ağırlık çalışmadan ne kadar vücut yapabilirim saglam omuzlar 40 cm civari kollar ve saglikli bir vücut olur mu iyi göğüs de lazim tabi yani ne kadar olurum sadece vücut ağırlığı ile? :)

2. crossfit34

crossfit34 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    gümrük uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Selam dostum, sadece kendi agırlıgımız ile sadece sekil verebilirsin. hacim istiyorsan agırlık kaldırmak zorundasın. Ama amacın saglık, spor ve güzel bir vucut ise kendi agırlıgın ile de calısman yeterli olacaktır. Bir süre sonra zaten vucudun alısacak ve agırlıkların altına girmek isteyeceksin.

3. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @AliGurgan @crossfit34
    Crossfit34 hocam sana katılmıyorum.
    Calisthenics yaparak çok güzel ve estetik vücut yapan adamlar var.(Frank medrano - sercan ulusoy )
    Evet bir süre sonra vücut ağırlık isteyecek ama sen tekrar sayısını arttirirsin mesela şınav yapıyorsun demi 4x25 tane yapıyorsun max,bunu arttırarak 4x30 yaparak gelişilebilir.Yada hareketin zorluğunu arttırırsın misal alkışlı şınav yada tek kol şınav.
    Yani düzenli spor yapıp sayıları arttirirsan ve doğru beslenirsen gelismemene imkan yok.
    Bende bi aralar yaptım 4-6 ay felan.

4. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yani ağırlık olmadan çalışabilirim öyle mi ama en cok ne kadar olabilirim ne kadar zaman sonra agirlik kaldirmam gerekir

5. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @AliGurgan
    Hocam ağırlık gerekmez zaten o kadar kolay artmaz sayıların mesela örn bir prog yazayım :
    Barfiks
    inverted row
    chin up
    şınav
    dips
    diamond şınav
    squat
    calf raise
    mekik
    plank
    (3xmaximum şeklinde yap ) (setler arası 60-90 sn dinlenme) (haftada 3 gün pzt çrş cuma gibi gerisi off)
    hocam şimdi atıyorum şınav yapıyorsun demi ilk başladın 3x8 yapıyorsun sonra bu sayı 2-3 ayda artacak 3x20-25 gelecek sonra 3 ay daha geçecek 3x30 olacak yani sen güçlendikçe sayıların artacak ve bu hareketler seni geliştirecek.Zaten çoğu compound hareketler olduğu için her yerin çalışacak.
    Ben yaptım ve verimini gördüm yapmanı tavsiye ederim.
    Son olarak mesela şınav yaptın artık kolay geliyor alkışlı şınava geçersin o da kolay geliyorsa tek kol şınav.Aynı şekilde barfiks yapıyorsun kolay geliyorsa ağırlık takarsın yada dinlenme süresini kısaltırsın alternatif çok.
    Sorun olursa elimden geldiğince cevaplarım.

AliGurgan bunu beğendi.
  6. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sagol kardeşim

eehfe4 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş