Vücut Ölçüleri

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Karlıyollar tarafından 13 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Karlıyollar

Karlıyollar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selam arkadaşlar
    18 yaşındayım ama daha yaşımı pek göstermiyorum yani gelişimimi daha tamamlamadım sakal falan yeni çıkıyor göğsümde kıl yok daha (yeni çıkan kısaları saymazsak)
    Boy:173
    Kilo:58
    Omuz:97 cm
    Bel:70
    Göğüs:90(Göğsümde şekil bozukluğu var sanırım öne doğru çıkıntı biraz)
    Yüzmeye başlıyacağım aynı zamanda barfiks mekik şınav çekerek 70 kilo olsam ölçülerim ne kadar artar tahmini olan var mı ?
    Ektomorfum yağlanma gibi bir sorunum pek yok.
    Boyuma göre kilom iyi gibi ama gerçekte zayıfım herkes zayıfsın diyor sanırım ideal kilo için 70 olmam lazım mesela benimle aynı kiloda arkadaşlarım var boy olarakta hemen hemen aynı sayılır ama onlar benden iyi görünüyor nedense :D

Son düzenleme: 13 Nisan 2016
  2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Kiloyu bir yağ olarak almak vardır bir de kas olarak. Önemli olan da bu kütle artışının çoğunu yağ değil de kas olarak almak. Kas olarak alırsan bunun çoğunu, vücudun şekilli olur ve çalıştığın yerdeki kas miktarını arttırabilirsin; ama yağlanmanın nereden olacağını bilmek mümkün değil ve yanlış bir şekilde yaparsan bunu genel olarak göbeğinde birikir ki bu da kilonu arttırır ama bir işine yaramaz. Yağlanmak, kas kütlesini arttırmaya göre çok kolay bir kaç ay içinde 5-10 kilo alabilirsin ama dediğim gibi istenilen bu değil. O yüzden sen normal bir şekilde çalış. Mümkünse bir salona yazıl. Zaten çalıştıkça yorulacaksın vücudun da acıkacak tükettiğin kalori miktarı da artar bunun bir kısmı kaslara gider bir kısmı da yağ olarak alınır duruma göre bu sayede bir süre sonunda. Hem kilo almış olursun hem de bu kiloyu sadece yağ olarak değil kas + yağ olarak almış olursun. Süreç biraz uzun sürebilir ama geniş açıdan bakıldığı zaman en sağlıklısı bu.

3. Karlıyollar

Karlıyollar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haklısınız hocam beslenme olarakta kaliteli besleneceğim.Şuan vucudumda yağ neredeyse hiç yok gibidir zaten olan kiloda kas olarak :D dediğim gibi ektomorf olduğumdan pek yağlanmıyorum zaten yüzmeye gideceğim onun dışında şınav barfiks mekik yapacağımda ölçülerim tahmini ne kadar artar bir fikriniz var mı ?

4. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Ben doğrusu vücut ağırlığı ile yapılan hareketlerin ölçü olarak çok fazla bir şey katacağını düşünmüyorum. (Bir şeyler katar tabi ki ama çok fazla olmaz.) Yani kişiyi boş bir kova olarak görürsem, kişi bence kendi ağırlığı ile yaptığı hareketler ile kovayı bir yere kadar doldurur ama taşıramaz. Taşırmak için zorlanmak şart, bir yerden sonra bu hareketlere vücut alışacak ya da bir yerde tıkanacaksın. O yüzden sınırları zorlamak lazım ki bu da salona gitmeyi ya da dambıllarla, uzun barlarla çalışmayı gerektiriyor. Yüzmenin güzel tarafı omuzlara ve sırt kısmına güzel etki etmesi ama tabi bu da bir süreç alıyor. Diğer taraftan ben yüzerek kollarımda bir büyüme aldım ya da belimi 5-10 santimetre incelttim diyeni görmedim sadece yüzerek ama sırt ve omuz kısmı için gayet güzel. Alacağın ölçüleri de kimse bilemez ne yazık ki genetik kısmına giriyor o biraz, kapalı kutu; ama hiç bir şey yapmamaktansa şınav, barfiks, mekik hem temel hareketler hem de gayet güzel başlamak için.

Sayfayı Paylaş