Vücudunuzu Geliştirmek İçin Supplement Kullanmak Zorunda Değilsiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Vücudunuzu geliştirmek için supplement kullanmak zorunda değilsiniz!

Bugün böyle bir mesaj aldım: "Öğrenciyim, param yok. Kilo almak istiyorum. Bana protein, BCAA, glutamin kombinasyonu tavsiye edebilir misiniz? Kilom: X, Boyum: Y"

Maalesef çoğu kişi supplementleri sihirli değnek zannedip, daha antrenman ve beslenme düzenini oturtmadan supplementler arasında boğuluyor. Yukarıdaki mesaj buna bu durumun üzücü bir örneği. Benzer konuda birçok mesaj alıyorum. Harçlıklarını biriktirip protein tozu alanlar, yemek parasını ayırıp supplement siparişi verenler var. Yapmayın!

Beslenme düzeniniz yeteri kadar iyi değilse (Gördüklerimin %99'unda iyiye yakın bir beslenme düzeni bile yoktu) supplementler sizin için nakit kaybından başka hiçbir şey değildir. Beslenme düzenini oturtursun, ana öğünlerini, ara öğünlerini düzene koyarsın, ondan sonra kalan eksikleri kapatmak için supplementleri düşünürsün. Supplementler ne doğal besinlerin yerini tutar, ne de ana öğün yerine geçer.

Bu yazıyı okuyan herkesi bilinçli tüketici olmaya davet ediyorum. Supplementlere bel bağlamayın.

Ben soldaki halden sağdaki hale supplementler sayesinde gelmedim, siz de gelemezsiniz. Beslenmeniz çok iyi olmadan bu iş OLMAZ.

"Everyone starts small"

101114_1415613744_1836241769.jpg

doxux, Savino89, Nsoguz ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    adam akıllı 4 aydır beslenmeme özen gösteriyorum, özellikle son zamanlarda, öğün sayısını ve yemek miktarını arttırdım. örnek vermek gerekirse, bugün 4 öğün yedim, 1 öğün daha yiyeceğim birazdan. etti 5 öğün. bol karbonhidrat , yağ ve protein alıyorum. ama kilo sabit duruyor:) demek ki neymiş, azmış. biraz daha yemem gerekiyor. demek ki biraz daha arttırmam gerekiyor. hemen toza hapa saldıracağıma, yemek miktarını arttırmam gerektiğini düşünüyorum. hakikaten 2 yumurta 1 tabak pilav ile günü bitirip umudu toza bağlayanlara üzülüyorum.
    ben evde 2 dambıl 1 bar ile çalışırken, bu kadar yemek yetmezken, 150 kiloların altına giren cüsseli vatandaşların neler yediğini harbiden merak ediyorum. :) şöyle beslenmenizi yazsanız, neler yediğinizi, belki tozdan umut bekleyenlerin aklı başına gelir. yemek programında 30 yumurta 2 kilo sığır eti olan vücutçular var.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  3. Nsoguz

Nsoguz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Lethe552 cokta guzel olayi ozetlemis.Mucadele olmadan basari olmaz.Supplementler ancak dogru kullanildiginda basarili sonuclar verir.Spora baslamdan once nasil beslencegini ogrenmekle basla sagda solda supplement aramakla streoid kuru bulmakla zaman harcama.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  4. kaan24

kaan24 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Suplamentle değil ama steroid ile mi yaptın acaba diye düşünenler olabilir

5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Genetiği çok verimli olmayıp, aynı zamanda olgun bir yapıya sahip olmayanlar ve bu spora yeteri kadar önem vermeyip, yıllarını bu işle geçirmemiş, sabırsız davranan arkadaşlar dediğiniz gibi düşünebilir, bunların dışında kalanların düşüneceğini sanmam.

Berkay Türkkan, Nsoguz ve Yaver27 bunu beğendi.
  6. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    Berkay bey beslenme konusunda hemfikiriz bende cantamda tavukla gezmeye basladim artik. Yanliz sizin kullandiiginiz suplementleri merak ediyorum. Ben protein tozu ve creatin kullaniyorum. fakat epeydir gelisimim durdu kilomda sabitlendi. sizce bcaa veya glumatin kullanmalimiyim yani bunlari kas gelisimi ve kas onarimi icin kullanmalimiyim. tesekkurler simdiden.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş