Vücudumu şekillendirmek için..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Prekils tarafından 22 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Prekils

Prekils Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar merhaba hepinize,

Bu benim bu forumdaki ilk konum. İleride belkide baktıkça güleceğim. Öncelikle yaşım 16.5 boyum 1.70 kilom ise 62. 2015 Yılının başından beri her ay 1 cm uzuyorum. Lakin yaklaşık bi 8 aydır spor yapmıyorum arada kafam ne zaman eserse dışarıya çıkıp yürüyorum ya da koşuyorum. Daha önce 5-6 ay Thai Boks derslerine gitmiştim ve bayağı yararı olduğunu söyleyebilirim. O süre zarfından öncede kendi idolüm olan Bruce Lee gibi olmaya çalışıyordum 3. sınıfa filan giderken bi hevesle 2 kglık dumbell alıp çalışmaya başlamıştım. 4. sınıfın başından 5. sınıfın sonuna kadar neredeyse her gün şınav mekik dumbell çalışmıştım. 6 ve 7 de inanın yaşıma göre muazzam fazla kaslarım vardı. 6-pac lerimi daha dün gibi hatırlıyorum. Şu anda Lise 2 deyim ve vücudum bayağı yağlı. Diyet falan yapmaya çalıştım ama çevremdeki herkes karşı çıktı yok ihtiyacın var falan diye. Haklılar aslında ama başka bir şekilde yağlarımı eritmemin faydası yok diye düşünüyorum çünkü kendimi bir saldımmı günde ihtiyacım olan kalorinin 2 ya da 3 katı kadar yiyebiliyorum. Hala vücudum kaslı özellikle göğüs ve kol kısmım ancak bunları ortaya çıkartmam için ilk önce zayıflamam lazım çünkü o bölgeler yağla kaplı. T-shirt falan giydiğimde göğüs bölgem çok öne çıkıyor.

Kısacası arkadaşlar benim yaşımda biri için günlük olarak ne şekilde beslenmem ve 1-2 ay içerisinde bu fazla yağlardan ve fazla kilodan nasıl kurtulmam gerektiğini, her sabah/her akşam veya günde hangi aralıklarla ne kadar barfiks-şınav-mekik-dumbell çalışmam gerektiğini söylermisiniz? Ekstradan belki bir kaç hafta sonra bir fitness center'a yazılma şansım olabilir. O nedenle oraya kof başlamak istemiyorum lakin bu yalnızca bir ihtimal. Onu göz önünde bulundurmayınız lütfen. Ufak bir motivasyon müziğide fena olmazdı :)
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mart 2015 ---
    Birde bu fitness center ların ortamı nasıl oluyor? Herkes büyük yaştamı yani benim yaşımda olanlar varmı? Hocalar kişiye göre özel beslenme/çalışma programı mı çıkarıyorlar? Çok soru sordum merakıma verin :)

Son düzenleme: 22 Mart 2015
  2. Alp Kurt

Alp Kurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben senin vücudunla ilgili sorulara değil de son soruna cevap vereyim çünkü sorduğun sorunun cevabı yüzlerce kez bu forumda, başka forumlarda veya youtube'de ki videolarda verildi. Şahsen ben yazın çalıştım ve direkt yıllık 2000tllik baya iyi bir salona girdim. Hocalar beslenme, çalışma akla gelebilecek her türlü yardımda bulunuyor. Salonda benim yaşımda olanlarda var, 15 yaşındayım bu arada. Aylık 80 liradan az vereceğin bir salonda hocaların ilgisinin çok fazla olacağını düşünmüyorum, aynı şekilde salonun kalite seviyesininde. Ama tavsiyem kesinlikle bir salona yazıl. Zaten internet ortamında binlerce antrenman ve beslenme programı var. Mutlaka sana uygun olanlar çıkacaktır. Altyapım var diyorsun zaten ilk 2 ayda gelişme görürsün bence, yani en azından amacın sadece yağ yakmak ise.

3. Prekils

Prekils Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yorumun icin cok cok tesekkur ederim hocam. Alt yapı mevcut evet amacım sadece yag yakımı. Ufak tefek kas kazanımıda cok fena olmaz, benim evimin yakınlarında bir salon mevcut. İlerki haftalarda gidip konusacagım aylık sanırım 150 TL gibi bir fiyatı vardı. Bu sekilde spor salonlarının ortamını bir tek otellerde gördüğümden pek fazla bilgiye mevcut degilim.

Sayfayı Paylaş