Vücuduma Ve Amacıma Uygun Bir Program Arıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kithairon tarafından 5 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Kithairon

Kithairon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba.Ben spora başlayalı yaklaşık 6 ay oldu.Büyüme olarak belli artışlar oldu fakat estetikten eser yok.Benim istediğim vücut tipi manken vücudu.Yani aşırı bir şey istemiyorum.Alttada resim atıcam o olsa bana yeter.Salondaki hocalara manken vücudu nasıl yapılacağını soruyorum ama kimse net bir cevap vermiyor.Sadece dedikleri şey kas kütleni bi arttır sonra o vücudu yaparsın.Ama ben bu kas kütlesi arttırma olayında gereksiz yağlanmaya başladım ve bel ve göbek bölümü büyümeye başladı.Yeni program yazdırdım ve bu program bana 4 kilo aldırdı yaklaşık 1-1 buçuk ay süreçte.Vücut olarak belli oynamalar var ama bel kısmında ciddi şekilde bir fark var.İnsanlar kilo aldığımı irileştiğimi söylüyorlar.Bu olay beni motive ediceğine negatif etkiliyor.Kafama fazla takıyorum.Dediğim gibi 6 ay boyunca vücudumun ölçülerinde farklar var ama estetik ve görünüşte niyeyse pek fark yok.Altta ölçülerimi atıcam 2.ay,4.ay ve 6.ay vücut ölçülerim.Belki yolun başındayım ama bir şeyler yapıyorsam bilinçli yapmak istiyorum.Şu an bana denilen şeyleri uyguluyorum.Ama benim istediğim sadece plaj vücudu ne fazlası ne eksiği.Benim sizden istediğim benim ne yapmam gerekiyor.Nasıl bir program uygulamalıyım.Vücut hatlarımı belli etmek istiyorum.Göğsüm beden olarak büyük olduğunu ama hatlarının gözükmediğini düşünüyorum.Hele alt göğsüme dokunduğum zaman yumuşak duruyor.
    Bacaklarım biraz yağlı.Alt karında resimde de anlaşıldığı gibi tabaka varmış gibi duruyor.Kollar genetiktenmidir bilmiyorum gelişmiyor tricepsim çok küçük hocalarda söylüyor bunu.

VÜÇÜT ÖLÇÜLERİM 2.AY-4.ay-6.ay
    KİLO:2.AY:66 4.AY:71.5 6.AY:76
    OMUZ:2.AY:115 4.AY:-126 6.AY:129
    KOLLAR:2.AY:30,5(sağ)-30(sol) 4.AY:34(sağ)-32,3(sol) 6.AY:35,8(sağ)-34,8(sol)
    GÖĞÜS:2.AY:99,5 4.AY:103.5 6.AY:105
    BEL:2.AY:79 4.AY:85,5 6.AY:88,8
    BACAK:4.AY:55 6.AY:60
    İSTEDİĞİM VÜCUT TİPLERİ
    Bu vücutlara ulaşabilmem için ne yapmam lazım,hangi programı uygulamam lazım,kardio yapmam gerekiyormu,haftada kaç gün spora gitmem lazım,yoksa kas kütlesini arttırıpmu bu işlere kalkışmam gerekiyor.Yağlarımı eriterek kas kütlesini arttıramam mı,ne yemem lazım,Supplement kullanmıyorum,kullanmalımıyım kullanırsam hangi supplementler ?
    Biraz uzun oldu kusura bakmayın.Ama kafana takma falan gibi cevaplar vermeyin lütfen kime söylersem kime sorarsam sorayım herkes kafana takma bunlar olucak diyor.Benim aradığım cevap bu değil.

Ekli Dosyalar:

• 2.ay.jpg
      2.ay.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,4 KB
      Görüntüleme:
      511
    • 4.ay.jpg
      4.ay.jpg
      Dosya Boyutu:
      54,7 KB
      Görüntüleme: