Vücudum ve yağ oranımın dengesizliği.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Caffeiner tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Caffeiner

Caffeiner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Eskisehir, Turkey
    Merhaba arkadaşlar,
    Öncelikle genellikle sporlarımı evde yaptım fakat salona başlamayı düşünüyorum. Şöyle bir durumum var. Boyum 1.89 . Yağ ölçümü yaptırdığımda %16 küsürlük bir yağ ortalaması çıkıyor . Yalnız bu oran aynaya baktığımda bir hayli az geldi. Çünkü vücudumdaki yağların büyük bir kısmı göbek, bel ve göğüste toplanmış durumda . Normalde vücut yağ ortalamam kaç olmalı ki benim vücudum da az da olsa kaslanmaların etkisini görebileyim? Ve spora başladığımda ilk önce diyet uygulayıp daha sonra kas mı yapmalıyım yoksa ikisini bir arada yapabilmek mümkün mü ? Ve bu aşamaların herhangi birisinde supplement almalımıyım ?

2. NStalker

NStalker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Aslına bakarsan hocam tam tersi sorunda bende var 1.84 boyum var 78 kiloyum sadece vücudumda göbek bölgemde az biraz yağ birikintisi var ölçüm yaptırdım iki kez %19.7 çıktı banada inanılmaz yüksek geldi, üzüldüğüm nokta bazı arkadaşlarım zayıfsın bile diyor aynı soruyu bende forma yazdım ama herhangi biri cvp vermedi

İyi çalışmalar arkadaşlar;
    Öncelikle hocalarıma şunu danışmak istiyorum;

Ben ortalama 5 aydır Vücut geliştirme sporu yapıyorum gittiğim salonda hoca olmadığından ötürü internetten çalışma programları çıkartıyorum, Online koçlardan Kenzo karagöz, Ağır Sağlam, Yusuf Alemdar yada forumlardan Bodyformtr gibi servislerden yardım alarak 3 aşağı 5 yukarı program ile çalışıyorum. Kola, Fanta, Alkol gibi zararlı alışkanlıklarım kesinlikle yoktur içmem asla küçüklüğümden beri, son 3 aydır ekmek hiç bi şekilde kullanmıyorum, akşamları bir kase yoğurt yediğimde içine doğramak için kurumuş bayat ekmek atıyorum sadece, yemek yerken çok fazla karbonhidrat tüketmemeye çalışırım evde yapılan yemekler kesinlikle kaliteli yağlardan oluşur, haftada 1 kere bazen cips yada ufak tatlı yerim, tek nefsime hakim olamadığım nokta hemen hemen 2 günde 1 patlamış mısır yerim sürekli bolca ( onun yağıda hakiki zeytin yağı ile )
    Ankara dan sarkaya ya iş dolayısıyla geldim 1 sene sakaryada kalacağım burada ev tuttum ve hemen spor eğitmeni olan bir salona yazıldım salon hocasına geçmişimi az çok anlattım bana program yazdı ve ölçüm yaptı.
    Sormak istediğim nokta şu;

Ölçüm sabah aç karnına yaptırdık 2 kere ölçtürdük. Sonuç olarak bende %19.7 yağ oranı çıktı. ben profosyonel değilim ama en azından bu kadar yüksek çıkmasını da beklemiyordum hocaya sordum bunda bir yanlışlık var diye o da bir kez daha ölçtü hemen hemen aynı yağ oranı çıktı. Vücudumda görülebilen yağ sadece göbek bölgemde o da çok fazlada değil (iç kısmı bilmiyorum tabi) spor eğitmeni bu alet dünyaca kabul edilmiş en iyi ölçüm cihazıdır yanılma payı çok düşüktür dedi iyice moralim bozuldu bazen zayıfsın diyen bile oluyor bana "tezat" a düştüm, yağ oran ölçüm kağıdı ve vücudumun resimlerini ekliyorum ve hocalarımdan yorum bekliyorum bu aşamadan sonra neyi yanlış yapıyorum yada ideal yağ oranı ne olmalıdır yada şunu şunu şöyle yaparsan daha iyi olabilir diye akıl almak istiyorum.
    Not: Ankarada spor yaptığım son 2 ay içinde Whey Combat protein tozu kullandım sadece antrenman günleri çalışma sonrası sadece, yağlanmamda ektisi olabilir mi acaba?

Not 2: Ölçüm kağıdında boy: 1.81 yazıyor, normalde 1.84 boy 78 kiloyum

Ölçüm kağıdım:
    http://www.hizliresimyukle.com/image/B7u6
    Kendi Resmim:
    http://www.hizliresimyukle.com/image/B7u7

Sayfayı Paylaş