Vücudum orantısızlaştı, çelimsizlik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NeverBackDownnn tarafından 5 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. NeverBackDownnn

NeverBackDownnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba, yaşım 19.Doğru düzgün uzun zamanlı bir çalışma yapmadım hiç, yaptığım zamanlardada vücudum fit ve sıkı oldu öyle şişme olmadı , çünkü genel olarak kendi ağırlığımla çalıştım..Ama şimdi yardıma ihtiyacım var, 3-4 aydır bir şey yapmıyorum boyum 1.80 kilom 72, zaten gözüme zayıf geliyordum ama farkettim ki vücudum bir çelimsizleşmiş, göğüs kafesim omuzlarım zayıf gözüküyor ve orantısızlaşma var..Öyle aman aman bir yağım yok sadece göbekte ve sağ solunda birde biraz göğüste var ama vücudum zayıf yani kilolu değilim, 2 aydır falan evde oturuyorum bir şey yapmıyorum hiç yoktan biraz sıkıydım, neden böyle oldum ben? Evde oturdugum ıcın mı acaba? Göğüsler vucuduma karışmış, hani kilomda olmadığı için zayıf birinin sıkı olmadığını düşünün aynı o pozisyondayım..DARALMIŞIM:( Şeker tuz 2 senedir kullanmıyorum asitli içecek içmeleyi 3-4 sene oluyor kaslara zarar verdiğini bildiğim için hepsi, doğal yollarla ya da çok az alıyorum tuzu , her gün 2 yumurta yeme alışkanlığım var..Vücut tipim ne hemen kilo alırım ne de hemen kilo veririm, vücudum kendını dengeler, hamlaştığındada vücudum ölmüyor saedce uyuyor, biraz hareketlere başladı mı kısa sürede belirti oluşuyor.Ve de uyku düzenim hiç yok..aşırı geç yatıyorum ve genelde yine yattığım saate göre erken kalkıyorum.. İlk sorularım şunlar:

1- Evimde doumble setim var, barfiks borum var duvar arasında, birde esnek lastiğim var bunlarla nasıl bir program yapmalıyım? O esnek lastiği bir yere bağlayıp kolumu dirsekten doksan derece açıp vücuduma birleştirip, sağa sola çekiyorum, fizikterapistim böyle yardımcı olmuştu bana evdede uyguluyorum böyle hareketleri, ne dersiniz? Çok acil başlamak istiyorum çünkü daralmışım resmen çelimsizleşmişim:S
    2- Benim yaklaşık 2 sene önce dirseğimde eklem kırığı olmuştu onun tedavisinda sağ omzum aşırı zayıfladı sonradan hafif kendine getiridm ama hala zayıf..Sadece barlar kaldırarak omuz hareketi yapıyorum mesela öne doğru kollarımı kaldırarak, (tahminen 2 kilo falan 1 bar) ilk 12 li den diğer sete geçtiğimde omuzlarımda yanma oluşuyor.Sadece barlarla yapıyorum düşünün yani, 4 kiloyla falanda yaptığımda aynı etkiyi alıyorum ama barlarlada aynıyım..Yani gerçekten özellikle omuzlarımda bir zayıflama mevcut geçirdiğim kazadan kalan birazda..Bana bu durumda ne önerirsiniz? Çok berbat değilim ama kendi gözümde kendi koruğum formumu kaybetmişim gidişatımda kötüye gidiyor dur demek istiyorum.Nasıl yapıcam ben şimdi bu omuzlara evde nasıl program uygulamalıyım?
    3- Özellikle kendi ağırlığımlada yapabileceğim egzersizler önerir misiniz? Barfiks borumla kendimi en az 5 kez kaldıracak kadar iyiyim bitik değilim yani..galiba..
    4- Aynı zamanda kiloda almam lazım boyuma göre kılom nasıl sızce? Bence yetersız, bacaklarımda zayıf zaten.Kaç kilo almam lazım? Çok iyi bir azim geldi çok şey yapmak istiyorum...
    5- Söylediğim gibi göbek kısmındada yağlanma mevcut, önden fazla yok ama yanlardan var.Yağlanma dediğim sarkma şeklinde algılamayın, dümdüz ama hafif buğlanmış gibi, hiç sevmediğim şeyler..Kilom yok, evde oturmaktan göbek kısmına işlemiş galiba, vucuduma dağılcağına neden orada olmuş bu olay?
    6- Hafif çelimsizleşince göğüs kıllarım artmış sanki, göğüs şeklim belirgindi kaybolmuş :( , alakası var mı acaba? Bana biraz yardımcı olun kendime çok kızıyorum ve gerçekten çok azimli hissediyorum bir şeyler yapmalıyım..
    7- Yağ oranıma en net ve kesin nasıl baktırabilirim? Eminim ki fazla değildir, ramazan dolayısıyla dengesız uyku ye ıc yat vucut aynıyken gobegım bır degısıme ugramıs..toparlamam lazım bır an önce..

Yardımcı olanlara şımdıden tesekkurler

2. NeverBackDownnn

NeverBackDownnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bir diyeceği olan yok mu?

3. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle ne kadar zayıf görünürsen görün iyi bir beslenme programı,dinlenme ve iradeli bir antremanın yapamıcagı hiç birşey yok geç yattıgını söylemişşin evde yaptıgın haraketler bu durumdan kurtarcagını sanmıyorum senin salondan yardım alman gerekiyor 3-4 aya ideal kilona ulaşabilirsin bak toplarsın demıyorum 3-4 aya sadece ideal bir kiloya sahip olursun ve vucut ağırlıgı ile yapıcagın haraketlerin önemi var insanlar zaten makineden çok daha çok serbest ağırlık ve vucut ağırlıgı ile yapılan haraketleri öneriyolar tabi makinalarında katkısı çok yanlıs anlama omuzlarıma evde nasıl program hazırlarım demişşin bu iş evde olmıcagını tekrar sölüyorum eğer yeteri kadar aletin olsa bile haraketi tam olarak nasıl yapıcagını salonda öğreniyorsun nitekim mesela 1,5 sene salonda olan biri eve geçtıgınde gerekli malzemeleri alıp haraketi doğru yaptıgı sürece formunu korumaya devam eder cunku o adam biliyordur haraketlerın temelini 1,5 sene lazım demiyorum 5-6 ay'da temel haraketleri öğrencek artık beslenme düzenini oturtmuş ve dinlenmenın ne kadar önemli oldugunu az çok öğrenmiş olucaksın
    geçirdiğin kazanın bi önemi yok güçsüzleştirmiş çelimsizleştirmiş olabilir ama bu sporda önemli olan zaten vazgeçmemek durumun ne olursa olsun vazgeçmeden calısırsan sonuçlarına sen bile şaşırıcaksın
    Kendini azimli hisettiğini sölüyorsun başlamadan önce bu hevesın ve azimin devamlılık konusunda kendini test et. sıkılmadıgını anla ve bir spor salonuna yazıl 3 aylık üye alıp 1.aydan sıkılan tiplerdensen hiç bulaşma yat otur evde bu spor sıkılıpta pes edenler için değil..

4. NeverBackDownnn

NeverBackDownnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doğru diyorsun..Bundan önce spor salonuna gittim belli sürelerde bazı hareketleri ve yapılışlarını biliyorum azda, temelleri en azından.Kendimi bildim bileli şınav çekerdim omuzlarım birazda genetik olarak geniş.Beni buna çağrıştıran babam sayesinde ağırlıksız vücut çalışmaya meraklıyım küçüklükten beri.Yaptığımdada hep öyle harektler yaptım ve farkettim ki karın kaslarım belirginleşmiş, göğüslerim sıkı.Ama şişik olmadım hiçbir zaman sıkı ve fit oldum.Yani genişliyordum ya da göğüsler vucudumda sıkılaşmış yapışık oluyordu, biraz canlandırabilmişsindir kafanda.Bunlarıda belirtmek istedim.Vücut tipim ölmüyor yani 1 bucuk hafta falan çalışsam canlanıyorum.Ama yaklaşık 3-4 aydır aslen 2 aydır, evde oturuyorum hareket yok, uyku yok, şekil kaybı oldu,sarkmadan ziyade sıkılaşmam gitti, çünkü kilom yok belkide.Mesela karnım biraz sıkıydı tam anlamıyla olmasada yani hani belirgin olan ama çok hafif derisi gözüken geniş vucutlar vardır ya aynı öyle idim.O şekil belirginlikleri gitti, buğulu cam gibi derim süzülmüş.Özellikle yan karınlar ve göğüs..Omuzlarımda hafif çökmüş...Evde oturmamla bırlıkte ramazanda malum bırden su ıç yemek ye sanki yedıklerım aşırı gobegıme yuklenmeye başladı.Vucudma oranla gobege gıdıyor sankı yedıklerım bu neden böyle ?

Özetlen fıtness a yazılmayı dusunuyorum dedıgın gıbı 1 ay kadar, aynı zamanda evdede antreman yaparım.Yüzmeyede yazılıcam ama cok yogunmus yuzme.Sıra bana geldıgınde yuzmeyle devam edıcem sporumu eve yonlendırıcem.Nasıl fıkır? Gerçekten ıcımde bı azım var evde bayagı ugrasıyorum 1 2 haftadır.Kesınlıkle bırakmaya vazgeçmeye nıyetım yok.Çünkü göbeğim çok yok özellikle karın deliği altındaki yağlarım yoğun değil, çizgi ya da aşırı sarkması yok.Yani çamura batmışım ama tamamen girmemişim.Bu gidişatı durdurmak varken asla vazgeçmem.Hiç yapmadıgım kadar yogun gırıcem bu ıse.

Vucut yag oranımı hesaplattım vucut olculerıme göre %14 çıktı, tahmınen %13,5 %14,5 arasıdır.Daha kısa surede sonuclar almayı umuyorum.Acaba daha erken surede alır mıyım? Fotograf atarım belki.

5. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Kısa süreli sonuçlar bekleme kendınden hayal kırıklıgına uğrama vucut bu naptıgı nasıl tepki verdiği belli olmuyor
    göbeğe vermesının nedeni vucudunun ''skinny fat'' denılen bir yapıya sahip oldugundan oldugunu dusunuyorum.. zayıf gözukurler fakat göbekte yağ toplanır ama ben bu vucut tiplerinin varlıgına ınanmıyorum açıkcası antreman yapan biri göbekteği yağdanda kurtulur bence:)
    Eğer fitness'a baslıcaksan evde antreman fikrini tamamen kafadan kaldırın çünkü yaptıgın beslenme + antreman kadar vucudun dinlenmeside şart.. o yuzden 1 gün arayla il 2-3 ay haftada 3 gun şeklinde yapılır spor
    erken yatmaya özen göstericeksın bu süreçte ve hergun aynı saatte yatıp erkenden kalkıp kahvaltı yapmak güne güzel başlamak demektir.. yüzme omuzlarını genişletir spora eğilimli biri olursun ama direk fitness öneriyorum bu amaçlarını bu doğrultuda gördüm yani
    göbekteği yağlanma ıcın yenıden sölemek ıstıyorum yedıklerın çok dengesiz belli.. yağına falan dikkat etmeden götürürsen ve bunu düzensiz yaparsan oradaki yağlanma çok ama çok normal
    Ve tekrar tekrar sölüyorum çamura tamamen batmış olsan bile herşeyin mümkünatı var kendine inan yeter:)

6. NeverBackDownnn

NeverBackDownnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Resim paylaşayım:

Ön profil ve yan profil :

[​IMG] [​IMG]

Biraz net olmadı ön profil ama yan profil tam net bu şekil normal duruşum.Elleri yukarıya çektiğim için biraz gerilmişim yana doğru açınca birde bunu şimdi farkettim.Kısmen skinny fat sayılabılırım dedıgın gııbı ama tam degıl gıbıyım, skinny fat olacak kadar vucudum hıc sarkmadı ama yolum yol degıl :) Göğüslere dıkkat et sarkmadan daha çok şekilsizlik göze batıyor.Karışmış gitmiş...Sence benım vucut tıpı nedır?

Kendimi sıktığımda bu hale getirebiliyorum :D Şu şekil normal duruşum olsa bana yeterli öncelikle.Bu arada üst ve orta karın kası çalıştıran mekıkler 100..150..karnımı yakmıyor boynum ağrıyor sadece.Sadece alt karın hareketlerını 10 15 te yapınca yanıyor acaba bu neylen alakalı? Üst kaslar fazla salmamış dıyemıdır? Sence bu halle ne kadar surer bıraz sonuc almam? Malzeme bu şekil yani omuzlarımda geniştir.Ekstra söylemek istenilen bir şey varsa, yorum gözlem öneri onları beklıyorum.

7. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Durumun aşırı vahim değil :D göbekte hafif yağlanma var okadar genel olarak zayıfsın günlük aldıgın kaloriden fazla alırsan kilo almaya başlarsın kolayca vucut tipi diye bişey olmasın kafanda bence :D nede olsa antremanla düzelttıgınde vucudun adını koycagımız vucuttan eser kalmıcak :D o yuzden iyi calısmaya mekikle alakalıda muhtemelen haraketı yanlıs yaptıgından kaynaklanabilir bak bide yaptıgın mekik karındaki yağları yok etcegını falan sakın sanma sadece içerideki kasları sıkılaştırır yağ oranını dusurmedıgın takdirde orası istediği kadar sıkılaşşın bi önemi yok :D vucudun dedıgım gibi vahim değil ama baya zayıfsın gögüslerın baya sönük spora basladıgın ilk 4-5 ay inanılmaz bi değişim görüceksın çünkü ilk aylarda ölçü kazanmak çok kolay olur o yuzden moral olarak bunu söleyebilirim gelişimleri beslenmeni düzgün yaptıgın takdirde görüceksin ve çabuk olucak ilk 5 ay ıcın, daha sonra plato evresı denılen bir kısma giriceksin vucut artık beslenmeye ve yaptıgın antremana alısmıs olucak o yuzden gelısım eskisi kadar hızlı olmıcak .) bence onlarda çok tatlı sorunlar antreman yaparken ağırlıkları yükseltmek ve beslenmeni değiştirerek 1,5-2 ayda aşıcagını dusunuyorum ayrıca antremanlarda ayak antremanını sakın aksatma :D haftada 1 kez yap ayak antremanlarınıda yapınca vucuda daha çok büyüme hormonu salgılandıgını duymustum :D o yuzden buyumen ve gelısmen daha etkılı olabilir :D
    ilk 4-5.ayından sonra supplement kullanımına başlarsın zaten bu geçen sürede bunu kendınde karar verebılırsın beslenemedıgını falan dusunursen dıye..
    Bulk Döneminde kullanmayı dusunuyorum ben supplementi ne kadar iyi beslemsemde supplementide ek olarak almayı dusunuyorum cunku amaç hacim kazanmak
    ve bunu yapabildiğim kadar sağlıklı yapmak:)
    Spora baslıcam dedıgın gun beslenme programı çıkar kendıne yağlı peynırlerden hamur işlerınden uzak dur işine yarayan şeyleri ye kaloriyi basit şekerlerden ve yağ olarak sana dönücek yiceklerden almanı önermıyorum

NeverBackDownnn bunu beğendi.
  8. NeverBackDownnn

NeverBackDownnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir an önce başlayacağım, çok şükür vahim değilim ama bruce lee yolunda gitmediğimde kesin :D O göbeği eriticem inş..Evet gerçekten zayıfım ama dimi söylediğim kadar, kilo almam lazım bunu alırkende dengeli ve doğru şekilde kas anlamında hacim kazanarak almam lazm.Dediğin gibi olur ilk hedefim ilk 3 ay :D Mekiğim yağı yok etmediğini biliyorum ama ordaki yağları vücudun başka yerine iteliyor diye duymuştum bu doğru mu acep bilgin var mı? Zayıfım harbiden ya göğüs diye bir şey kalmamış..:D Ben çok iyi beslenip supplement e ihtiyaç duymamayı hedefliyorum en azından elimden geldiğince, tabi biraz ilerleyeyimde ne oluyor ne bitiyor görelim :D Ayrıca ben şişmek istemiyorum baştada dediğim gibi, biraz bruce lee gibi vücuda sahip olmak, bkz: yapışık göğüs kasları istiyorum.Tabi kaslanınca öne ve sağa sola açılıyor o normal ama ben onun karın kaslarından yukarıya dğru baktığımızda ya da yandan bakıldığında fazla fark olmasını sevmiyorum.Bilmem anlatabildim mi :D Vücut ağırlığıyla yapılan bazı özel hareketleride araştırıcam onlarıda ypamak istiyorum:D Benim ayak bileklerim ince ya onlar bir kalınlaşmadı gitti, zaten kilomda yok onlara haliyle gitmiyor hiçbir şey :D bacak kası ekipmanlarını kullanırken içim rahat etmiyor, bende sorun teşkil etmeyen varikosel var (bilmem bilir misin? testiste varis), bacak kası çalışırken komple kalçadan ayak bileğine kadar kasıyosun harektlere göre, kasılınca damarların daha fazla genişleme riski var :D Nasıl yapıcam bilmiyorum bakalım artık farklı haretketler bakmam lazım.
    Çok sağol iyice azim geldi, 1-2 ayda dediğin gibi sonuçları alcağım günleri iple çekiyorum..

9. Ahmet0141

Ahmet0141 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    İtelediğini senden duydum bi doğruluguna bişey diyemicem :D biliyorum varikoseli tedavisi kolay dıye biliyorum ama emın değilim ve vucudu maaleef marketten seçer gibi antreman yaparak istediğimiz doğrultuda şekillendiremiyoruz :D vucudun bu antremanlara nasıl tepki verir ileriki zamanlarda görücez :D

Sayfayı Paylaş