Vücudu Düzenlemek İçin Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kurtugur tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. kurtugur

kurtugur Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Forumda ilk konum, ilk mesajım, şimdiden yardımcı olacağınız için teşekkür ediyorum.

Biraz hayat hikayesi gibi olacak ama bana maksimum miktarda yardım edebilmeniz için her şeyi açıkça hatta uzatarak yazacağım, zamanınızı meşgul ettiğim için şimdiden özür dilerim. Uzunluğundan rahatsız olan arkadaşlar sarı yerleri okusa yeterli olabilir diye renklendirdim.

Çocukluğumdan beri hep zayıf ve uzun biri olmuşumdur. Daha önce 8-11 yaşlarım arasında taekwando yaptım. Sürekli futbol oynadım kulüp ve normal halı saha şeklinde. Sonra 2008 yılında liseye geçtim. Boy 178 Kilo 60 falandı galiba.
    Lisedeyken(2008-2012) okulun yurdunda kaldım. O kadar ergen bir arada olunca yerinde duramaz tabi. Sürekli haftanın her günü hareketliydim. Voleybol takımında kulüpte oynuyordum, okulun takımında uzun süre oynadım. Bir süre kulüpte futbol oynadım. Ama haftanın her günü bir sporla uğraşıyordum. Futbol, Basketbol, Voleybol, hatta kendimize göre kurallarını uydurduğumuz bir Amerikan futbolu bile oynuyorduk. 24 saat durmadan koşabilirdim öyle ciğerim vardı. Fakat hayatımın hiçbir evresinde fitness veya benzeri bir spor yapmadım. Ve 2012 de lise bitti.
    2012 yılı ve öncesinde kilom maksimum 67 kiloyu görmüştü ve 2012 yılında 65 kiloydum yeyip yeyip kilo alamıyordum. Boyum 183 idi.
    Sonra üniversite başladı. Üniversiteye İstanbul'a geldim. İlk yıl yurtta kaldığım için yine toplanmak kolay oluyordu. Haftada 3-4 kere halı saha maçı yapıyorduk.
    Bir sene sonra eve geçtiğimde toplanmak zor olmaya başladı ve haftada bir halı saha maçı olmaya döndü iş. Bu sırada giderek kilo almaya başladım. 2014 yılında kilom 75 oldu. 2015 yılında daha uzak bir yere taşındım ve neredeyse hiç spor yapmamaya başladım.

Şu an kilom 85 ve boyum 185. Fakat sorun şu ki kilo göbek ve kaba et kısmında birikti ve gerçekten çok kötü görünüyor.
    Şu an evimde koşu bandı imkanına sahibim.
    Hayatımın hiç bir evresinde düzenli beslenmedim kilo almadığımdan dolayı ve fitness da yapmadım. Şu an hepsini yapmaya hazırım yeter ki yardımcı olun.

Not: Spor salonuna gitmek istedim ama inanılmaz yoğun olduğum ve evimin yakınlarında olmadığı için vazgeçtim isteğimden.

Özetle:
    2008 - 178 boy 60 kilo - zayıf vücut
    2012 - 181 boy 65 kilo - zayıf vücut
    2013 - 182 boy 70 kilo - zayıf vücut
    2014 - 183 boy 75 kilo - zayıf vücut-göbekte birikmiş yağ
    2015 - 185 boy 85 kilo - normal vücut-göbekte fazlasıyla birikmiş yağ

Son olarak da göğüs bölgem genetik olarak içe doğru. Zayıf olduğum zamanlarda bile hafif göbeğim varmış gibi duruyordu şimdiki halini söylemiyorum bile.

Fitness hakkında çok çok az bilgim olmasından dolayı sizden yardım diliyorum. Uzun uzun her ayrıntıyı anlatmaya çalıştım ki daha iyi yardımcı olabilesiniz. Zamanınızdan çaldığım için tekrar özür dilerim.

Teşekkürler.

2. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    SANA YARDIM EDİCEK OLAN BİR SPOR SALONU VE MUTFAK :) KOLAY GELSİN

Sayfayı Paylaş