Vücüdum Konusunda Yardım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iglesos tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. iglesos

iglesos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Bu güzel foruma yeni kayıt oldum. Sorularıma sizin deneyimleriniz sayesinde cevaplar arıyorum. Geçelim bana. İsmim Onur,18 yaşındayım. Boyum 1.73 ve 74 kiloyum. Sizlere daha fazla yardımcı olur diye yeni edindiğim yağ&kas ölçüm değerlerimi de vereyim.
    BMI:24.70 ,
    Yağ Oranı:15.50 ,
    Sıvı Oranı:%63.75,
    BMR(günlük kalori ihtiyacım):1.870 kcal.
    Toplam Yağ Ağırlığı:11.50 kg
    Toplam Kas Ağırlığı:59 kg
    Salona başlayalı 1 hafta oldu. Hedefim düşük yağ oranı(%9 civarı) ve kas kütlemi arttırmak.Kilodan kaynaklı jinekomasti sorunu yaşadığımı düşünüyorum ve bir de göbek sorunum var. Beslenmem de kilo almamak için günlük kalori ihtiyacımın altında kalmaya dikkat ediyorum.Tabi peynir,tavuk göğüsü ve yumurta yiyerek protein almamazlık etmiyorum.
    Öncelikle izlediğim yol doğru mu?
    Protein desteği almalımıyım?(protein tozları)
    Önce kilo kaybedip sonra mı kas gelişimine yönelmeliyim,yoksa mevcut kalıbım üzerinden mi vücut çalışım ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

umut2705 bunu beğendi.
  2. iglesos

iglesos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yadımcı olabilecek biri yok mu?

3. travego1234

travego1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    burdakiler kadar tecrübeli değilim ama bana sorarsan yeni başlayan birinin protein desteği almasına gerek yok. diğer soruna gelince orada kararı kendin vermelisin. zaıf ve fit bir görüntü mü istiyorsun yoksa daha iriyarı mı olmak istiyorsun? eğer brad pitt gibi olmak sitiyorum diyorsan zayıflarak çalışmalısın.ekstradan kardio filan yapabilirsin. yok ben arnold gibi olacam diyorsan da daha da fazla kilo almalısın. orası sana kalmış

4. iglesos

iglesos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Brad Pitt'in vücuduna baktım şimdi Troy filminde Aşil'i canlandırdıgı vücut istediğim vücüt diyebiliriz.Fight Club'ta ki kadar az kütle istemiyorum.Programımda antreman öncesi 10dk cardio var antreman sonrası da 30 dk daha var yeterli mi sizce kilo verme açısısndan?

5. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    oncelikle hosgeldin . protein tozuna gerek yok vucudun onu isteyecek kadar agir calismiyosun zaten amacin yag yakimi olmali . programin hakkinda kesin birsey soylenemez onu sen belirliyeceksin senin vucuduna uygun oluyorsa ve verim aliyorsan o program iyidir . istedigin vucut icin kardiyo ve kas gelisimini iyi ayarlaman gerekiyo yani yag yakip kas kaybetmemen lazim bunun icinde kardiyoyla agirlik calisip kas kutlesi kazanip ayni zamanda yag yakarsan istedigine ulasabilecegini dusunuyorum.

iyi calismalar dilerim :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  6. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Bana sorarsan yağ oranını öncelikle doğal beslenme ve egzersizlerinle şöyle bir % 8 e kadar çek protein tozu takviyesine sonra yönel. Eğer yağ oranını azaltmadan protein tozu kullanırsan yağ dokusunun altındaki kaslar büyüme gösterir fakat yağ dokusu kendini azaltmadığı takdirde sanki daha çok yağlandım hissi verir sana. Bu da psikolojik olarak seni etkileyebilir. Çünkü o kadar uğraşı neticesinde daha da yağlandığını hissedersin.

7. iglesos

iglesos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranı % 8 lerde olan arkadaşlarım kilo almak için uğraşıyolar ve kütle kazanmak amaçları. tozlardan tutun olabildiğince karbonhidrat ve protein ağırlıklı besleniyorlar. Bana söylediklerı ise kalıbımı kullanmam yönünde. mevcut yağ kütlem üzerinden çalışırsam daha çabuk sonuç elde etmem mümkün mü? Ben olabildiğince az karbonhidrat alarak günümü geçiriyorum. tavuk, yumurta,peynir ve yoğurt ağırlıklı besleniyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:11 ----------

Programımın içerisinde zaten başlangıç ve sonda cardio var. bir gün omuz, göğüs,bacak antremanım var ikinci gün kol, sırt antremanım var. her gün de karın çalışıyorum. Eve kaslarım yorulmuş olarak dönüyorum sonuç olarak.Herhalde verimli çalışıyorumdur :)

8. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    yag oraninin %8e dusmesinde bir sakinca olmaz suan hacimli gorunmenin sebebi yaglar zaten ama arkadasiminda dedigi gibi yag yakilmadan kas kazanirsan daha yaglanmis gibi durursun cunku kaslarin define olmaz yani parcali olmaz programin mantikli gorunuyo ilerleyen zamanlarda daha etkili programlarada gecersin zaten. olabildigince az karbonhidrat fikrinede katilmiyorum yaglandirmicak sekilde ozellikle antrenman oncesi enerji acisindan saglikli karbonhidrat alabilirsin . arkadaslarinin o yag oraninda gainerlara abanmalarinin sebebi kas kutlesi az olup ciliz gorunmesidir ama sana onerilen sekil kas kutlesi yapip yag yakman sadece yag yakarsan olan kaslarini bile kaybedebilirsin veya yuksek yag oraniyla kas yapmaya calisirsanda parcali bi gorunum olusturamazsin . :)

iglesos bunu beğendi.
  9. iglesos

iglesos Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım. Çok teşekkürler :)

chelseagrin bunu beğendi.
  10. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Estetik fit bir vücut için yağ oranı öncelikle düşürülmeli , bu zaten temel prensiptir. Senin için ise zorunlu olan bir prensiptir şuan ki rakamlarına göre. İyi çalışmalar.

iglesos bunu beğendi.
  11. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    nacizene görüşüm ıkısını bır arada yapman. oranların normal gıbı yanı sıkı bır agırlık antremanı ve duzenlı beslenme ıle zaten zaman ıcerısınde yagda yakarsın. proteın tozu ıcın ıyı bır yorum gelmıs chelseagrin ısımlı uyeden vucudun hareketlere alıstıktan sonra guzel bır program ıle uygularsan zaten verımı daha da artacaktır ınan bana . bende dınlemedım basta abılerımı cok dedıler yapma etme gördum sonuclarını yasadım yanı :D

iglesos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş