vücüdümü nasıl toparlarım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CaptainPrice93 tarafından 15 Mayıs 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. CaptainPrice93

CaptainPrice93 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhabalar 6 ay kadardır spor salonuna gidiyorum ancak kendimde pek bir gelişme göremedim vücüt tipim armut tipi alt göbek ve bel simit taraflarında çok fazla yağ birikmis vücüdümda 6 ay da normalde buraları tamamen plaj vücüdüna ulaşabilirdim disiplinli spora gittim yapamadım[kardiyo ve beslenme yoktu] günlük 50 gr filan protein alıyordum şimdi düzgün beslenmeli kardiyolu ve antreman programlı yapmayı düşünüyorum ancak yardıma ihtiyacım var fazla bilgim yok 3 4 ayda simitlerden kurtulup plaj vucudu tipine ulaşmak istiyorum bildiğiniz haftada 3 4 gün antreman programı ve beslenme programı varmı verebilirmisiniz çok teşekkür ederim

https://i.hizliresim.com/2whsqvw.png
    spora başlamadan önceki halim : https://i.hizliresim.com/62uq9sa.jpg

2. tifo

tifo Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    3-4 ayda o bel simidinden kurtulmak imkansız dostum biraz gerçekçi hedefler koy bu sene olmaz gelecek sene olur sabırla çalışmaya devam etmelisin

bel inceltmek için kardiyo ve diyet diyeceğim ama üst vücut nasıl büyüyücek,üstadlar daha iyi bilgi verir ama temiz ve proteinli beslenerek üst tarafı büyütmeye çalış,üst büyüdükçe bel fazla göze batmayacaktır

3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İki seçeneğin var ya diyet yapıp incelmeyi göze alarak o bölgeden kurtulacaksın ya da sağlıklı kilo alarak özellikle bacak, sırt, omuz ve göğüs gruplarında büyümeye gideceksin ki yağ görüntüsünü tolere edebilesin. Üçüncü bir seçenek ise gramı gramına beslenmene dikkat ederek, bilhassa zayıflatmayacak kadar kalori açığı oluşturup protein miktarını normalin bir tık üstüne çıkartarak yağ yakımı yaparken var olan kasları geliştirip görüntüyü toparlamak. Bunlardan en mantıklısı bana göre yaz ayında üçüncü seçenektir. Çünkü yaz ayında kardiyo ve protein yönünden hafif beslenmek, kalorili beslenmeye göre nispeten daha kolaydır. Ayrıca diyet, antrenman ve beslenme üçlüsü ile en azından bir ayda vücuttaki şişliği ve suyu atarak, yeni başladığını düşünerekten daha hızlı gelişim yakalayacağını göz önünde bulundurursak vücudun daha erken tepki verecektir. Bu da hiç değilse yazın tişörtle gezerken ya da plajda üstsüz olduğunda daha iyi bir görüntüye sahip olmanı sağlar. Vakit kaybetmeden yol haritanı çiz ve başla derim. Malum yaz geldi kaybedecek saat dahi yok, eğer yağlardan şikayetçi isen.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/evde-dumbell-ile-çalışma-programı.13409/ buradan evde dumbell ile çalışma programına ulaşabilirsin.

4. EmreBeastPower

EmreBeastPower Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    DOSTUM ÖNCELİKLE KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE SADECE YAĞ YAKMANI ÖNERMİYORUM çünkü kütlen az olduğu için yağ yaktıgında haliyle ortada birşey kalmayacak bunu istemeyiz değil mi senin yapman gereken ilk ve tek şey dostum abur cubur fast food işini bırakacaksın aa neden ben kilo almak istiyorum neden bırkaıyım diyebilirsin fakat kilo alacaksın ama temiz alcaksın dostum günlük 120 150 gram arası protein 150 gram karbonhidratını ve sağlıklı yağını aldıktan sonra sağlam bir idman programı izleyebilirsin benim sana tavsiyem ppl uygulaman ve idmandan sonra 15 dakka eliptik 15 dakka koşu bandı ve sonra 15 dakika twist+leg raise çalışman
    not:sabah kalktıgında aç karnına leg raise ve vacuum çalşabilirsin çalıştıktan sonra ilk ögününde karbonhidrat bulundurmassan daha güzel olur

Sayfayı Paylaş