Uzun zamandır bıraktığım spora geri dönüyorum...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Şahin YILMAZ tarafından 10 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Şahin YILMAZ

Şahin YILMAZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Makine Mühendisi / Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba değerli üstadlar ve arkadaşlar, spora uzun bir süre ara verdim tabi biraz salınca kendimi kiloda aldım. Fakat evdeki ailetlerime bir kaç alette aldım. Şuan mevcut olarak kondisyon bisikletim, eliptik bisikletim, mekik sehpam, ağırlık sehpam, 2 kısa bar, 120 cmlik ve 160 cmlik uzun barlar, 4x1,5 kg, 4x2,5 kg ve 4x10 kg döküm plakalarım var. Mevcut bu aletler üzerine ve düzenli beslenme ile hızlı kilo verirken ayrıca vücut gelişimini konusunda ilerlemek istiyorum. Bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden saygılarımı sunuyor çok teşekkür ediyorum :)

2. Şahin YILMAZ

Şahin YILMAZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Makine Mühendisi / Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bana bir liste yazabilecek yok mu aranızda? :)

3. Şahin YILMAZ

Şahin YILMAZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Makine Mühendisi / Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar açıkçası pek ilgilenmediniz yinede teşekkür ederim. 1,85 boy, 135 kilo civarıydım. 10 gün oluyor 6 kilo verdim. Aletlerimiz arasına 4x5kg döküm plakada ekledim. Ayrıca bilek ve parmaklar için bilek kası güçlendirme aleti aldım. Bunların yanısıra l carnitine 1500 mg spordan önce 1.5 yemek kaşığı alıyorum.

Beslenme listem;
    • Yumurtayı pek sevmiyorum bu yüzden gün aşırı 3 adet yumurta yiyorum (ayrıca çok önemli olduğunu biliyorum),
    • Lifli gevrek bir gün yoğurt ile bir gün süt ile karıştırıp kahvaltımı onunla karşılıyorum,
    • Her gün 3 litre su içiyorum,
    • 2-3 saat aralar ile ara öğünlerimin arasına sabah kahvaltım ve akşam yemeğimden ziyade bir öğünde brokoli diğer öğünde yeşil elma ve erik yiyorum,
    • Akşam yemeğini 5te yapıyorum. Menü olarak çorba, 200 gr beyaz et (tavuk göğüs, balık, vs), kıvırcık salatası ile havuçu karıştırıp yağsız tuzsuz olarak menümü tamamlıyorum.
    • 8de spora başlayıp 10a doğru bitiriyorum. Spora listesi olarak;
    1. İlk bir saat, yarımşar saat aralar ile kondisyon bisikleti ve eliptik bisiklet çalışıyorum,
    2. Bir sonraki hareketlerim sırası ile;
      • 20x5 - Incline Sit Up (Eğik Sehpada Mekik)
      • 15x3 - Knee Raise (Karna Çekiş)
      • 30x5 - AB Crunch (Karın Sıkıştırma)
      • 12x3 - 18kg Flat Bench Press
      • 10x3 - 18kg Behind The Neck Press
      • 15x3 - 6x6kg Flat Bench Dumbbell Flyes
      • 100x2 - Broomstick Twist
      • 10x5 - 6kg Dumbbell Side Bends
      • 10x3 - 12kg Preacher Curl
      • 15x3 - 10kg Leg Extension
    • Ve her sabah akşam toplamda 4 bardak yeşil çay içiyorum.

Bu listeye göre acaba nasıl gittiğim konusunda bir tavsiyede bulunabilir misiniz? Kilo alınca kardioya ağırlık verdiğimi belirtirim ama bunun yanında sporu uzun tutup vücut geliştirmede yapıyorum. Herkese saygı ve sevgilerimle :)

Sayfayı Paylaş