Uzun zaman ara vermek

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Batuhanbhdr tarafından 16 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Batuhanbhdr

Batuhanbhdr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle herkese merhabalar
    2017 senesinde kilo vermek için fitnessa başlayıp 3 ay içerisinde güzel bir sonuç alıp yaklaşık 2.5 ay sporu bıraktım ancak bu süre içerisinde ciddi anlamda sporu özledim ve 2018 Mart ayına kadar(bundan sonra da biraz devam ettim ama düzen yoktu)yaklaşık 6-7 ay body building yapıp güzel bir formdayken üniversite sınavı için salona gitmeyi bırakmam gerekti.Salonu bıraktım ancak sporu bırakmadım yine elden geldiğince şınav barfiks dumbell ve boks torbası ile çalışmalar yaptım bu şekilde formumu biraz daha korudum 2019 ise mart ayındatamamen saldım(bu zamana kadar 3-4 kilo aldım ve ciddi bir kas kaybı yaşamadım)sınava 2 ay kala 10 kiloya yakın(sporu bıraktığımda %12 olan yağ oranım şu an %17 civarlarında) aldım ve kas kaybı yaşadım.Şimdi ise uzun zaman ayrı kaldığım sevdama tekrar başlamak istiyorum.Sizce yeni başlayanlar gibi full cardio ile bir kaç hafta mı geçirmeliyim yoksa bir hafta cardio yapıp full body çalışmamı yapmalıyım? Bir de benim gibi uzun ara verip program önerisi olan var mı acaba?

Sayfayı Paylaş