Uzun boylu olmak bu sporda dezavantaj mı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gqn tarafından 10 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Soru gayet açık arkadaşlar , boyum 1.87

Boyumun esasen 175 civarı olmasını isterdim , çünkü uzun boylu kişilerin kaslarıda uzun oluyor , doldurmak irileştirmek çok çok problem.

Fakat uzun boyunda şöyle bir avantajı var , eğer sağlam bir kütle yapılırsa , küçük boylu sporculara nazaran inanılmaz güzel duruyor.

İşi özü ben arada kaldım , sizce uzun boy bu sporda avantaj mı ?

2. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    uzun boy hayatin her aspektinde avantajdir, kisa boylu olmaktan kat ve kat iyidir.
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2014 ---
    kisa boylu erkekler vucud yaptigi ve abartiya kactigi zaman hep ezik, kisa boyunu kompanse etmek icin bu sporla kafayi yemis damgasi da yerler ki nitekim cogu harbiden oyledir. sadece at gibi yemek ye kardesim.

Son düzenleme: 10 Aralık 2014
    gqn bunu beğendi.
  3. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Kisa boyun avantaj olcagi tek sey biraz daha hizli gelisim geri kalan herseyde uzun boy 1.75 biriyle 1.85 birini ele alalim , 1.75 guzel bi vucuda sahip uzun zamandir yapiyor vs 1.85in ise onun kadar kaslari yok ama kendini belli edicek sekilde vucudu var o iki insani yan yana koydugumuzda aradaki 10 cm fark malesefki 1.75 in butun kaslarini gormezden gelmemezi saglayacaktir o yuzden uzun boy tabiki avantajdir goz var nizam var :) kilo almasi kas kutlesi kazanmasi daha zor burdada daha fazla gayret gerekiyor onuda verelim bi zahmet

4. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Aynı düşüncelerdeyiz çünkü benimde boyum 1.86 cm. ve gelişim çok ağır gidiyor. Lakin ben uzun boylu olduğum için mutluyum. Kısa boylulara göre daha uzun sürecek farkındayım ama uzun boylu olmak bir erkek için ayrıcalıktır. Şahsi fikrimdir.

gqn bunu beğendi.
  5. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    1.87 boyunda olan birinin, 1.75 olmak istemesi enteresan bir durum :) Uzun boy, hemen her kulvarda yarışa bir adım önde başlamak demektir. Lakin uzun veya kısa boy, bir insanın isteyerek, bilinçli olarak elde edebileceği belki de en son şeydir, o yüzden uzunlar böbürlenmemeli, kısalar da isyan etmemeli. Ancak uzunlar için genetiğin lütfuna şükretmek farzdır. Uzunların genellikle daha yavaş gelişim göstermesinin ana sebebi vücut tipidir, dikkat ederseniz endomorf ve mezomorf vücut tipi baskın olanlar büyük oranda kısa - orta boyludur, ektomorf baskın bir vücut tipinin üzerine bir de daha uzun kemik profili, kas dokusu eklenince haliylen istenen görüntü ve kuvveti yakalama süresi uzar, yakalayınca da dediğiniz gibi daha estetik bir görüntüye kavuşulur. Kısacası bahane üretmeden çalışın, azme sarılın, kendisi bir ektomorf olan Lethe552' yi bir inceleyin, kısalar için de olumsuz ifadeler kullanmayın.

fuigo bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş