Uzun Aradan Sonra Tekrar Basliyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fturna tarafından 5 Aralık 2005 başlatılmıştır.

1. fturna

fturna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yönetici / Makina Mühendisi
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle bu forum ile tanıştığım için çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum, gerçekten inanılmaz faydalı.

Benim sorum şu;

Ben 3 sene evvel body çalışmayı bıraktım. Öncesinde 2 yıllık bir çalışmam var. Yani belirli bir alt yapım var. Ancak 3 senede tabiki bazı kayıplar oldu. Şimdi tekrar başladım ve hiçbir şekilde bırakmayı düşünmüyorum. Şu an hafif bir program ile başladım(haftada 3 gün çalışıyorum) Acaba 4 günlük bir programa hemen geçmem ne kadar doğru olur. Hemen yüklemeye geçmek doğru mudur? Yoksa 2-3 ay yavaş tempomu gitmeliyim, bu konuda biraz kararsızım..bu arada bazı supplementlerim hazırda bekliyor.(amino asit protein, arginin-ornithine, multi vitamin vs..vs..) Bunları hemen kullanmakta bir sakınca var mıdır?

Görüşler için şimdiden teşekkürler,

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hemen yükselmeye gerek yok, yavas yavas vucudun alissin. Bence en azindan ilk ay sadece makineleri kullan, digerlerinde sakatlanma riski var.
    Beslenmede ne kadar bilgilisin bilmiyorum, forumdaki yazilari - konulari oku. Onlar sadece takviyedir, beslenmede yeterince almiyorsan önemlidir. Yanliz ilk önce kendin icin normal beslenmeden al derim, aliskanlik olmasin. Zamana gelince, genel olarak erkekler sporu 15-16 arasi yapmak uygundur diye okumustum. Normal sartlar altinda gece 23´da yatip sanah 8´de kalkan insanlar ; kadinlarda en kuvvetli saati 11 civari, erkeklerde ise 15 - 16 arasidir, ayrica yaptigimiz sporu dakikasi dakikasina ayni saate yaparsak, farkli saatte yaptigimiz antremandan daha fazla sonuc aliriz. Cünkü vucudumuz ayni saatte antreman yaptigimizdan dolayi hep o saate ayarlayip enerji düzeyini en yüksege cikarir.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Zaman olayini sen sormamistin :) karistirmissim :D

4. fturna

fturna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yönetici / Makina Mühendisi
    Yer:
    Kocaeli
    Yorum için teşekkürler...
    İyi beslenme ve birazda takviye şeklinde gitmeyi düşünüyorum...
    Çalışma programım ise haftada 3 gün şeklinde şimdilik...

Sayfayı Paylaş