Ustalardan tavsiyeleri bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Gichin tarafından 9 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gichin

Gichin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaşım 33. Kilo 84. Boy 1.77 masa başı işte çalışıyorum. Gün içerisinde pek hareket edemiyoruz doğal olarak. Akşamları 1 saat yüksek tempoda yürüyüş yapıyorum. Yaklaşık 6 km. tekabül ediyor. Vücut olarak baya bir göbek yaptım sayılır. 15 günden bu yana yediklerime oldukça dikkat ediyorum. Hafta içinde de spor salonuna yazılacağım büyük ihtimalle. Üstadlara sorum günlük kalori (karbonhidrat, yağ ve protein) ihtiyacım ne kadar olmalı. Başlangıç olarak yalnızca kardiyo mu çalışmam gerek yoksa kardiyo ağırlıklı vücut da geliştirebilir miyim. Bu aşamada gıda takviyesi almamı önerir misiniz (whey protein, karnitin ve aminoasit) şimdiden herkese teşekkürler.

2. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Sevgili dostum, yapman gereken ilk iş, kendi belirttiğin gibi spor salonuna yazılmak. Bu azmi gösterdikten sonra, gerisi zaten gelecektir.
    Oradaki hocaların yardımcı olmazsa, buraya tekrar yaz. Benim sana önerim ağırlık çalışman, kardiyoyu da antrenmanlarına ek olarak ya da haftada ek olarak sadece 1 kere yapman yönünde. En azından ilk etapta.
    Ağırlık her şeyin ilacıdır, candır, canandır.

3. Gichin

Gichin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bugün itibariyle spor salonuna yazıldım. Beslenme programı da düzenledim kendime kilo ve boy analizine göre. İlk ay çalışma olarak her çalışma öncesi 15 dakika kardiyo, 45 dk bodybuild ve kapanış yine 15 dk. Kardiyo şeklinde. 1 gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde. Umarım program faydalı gelir. Kilo fazlam sadece bölgesel zaten ideal kilom 78. Yaklaşık 5 kilo fazlam var. Oda zaten 2 ay içerisinde gidecektir diye düşünüyorum. Saygılar.

Sayfayı Paylaş