Ustalara bir soru..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cherryon24 tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cherryon24

cherryon24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.

öncelikle 17 yaşındayım. boyum 1.90 kilom 87. 1.5 aydır vücut geliştirmeyle uğraşıyorum ve zevk alıyorum. Fakat 2 haftadır okulumun başlaması ve son sene olmasından dolayı düzensiz periyotlarla gidebiliyorum. Örneğin salı günü gidip cuma cumartesi arka arkaya gitmek gibi 3 güne indirdim sporu.. Sizce vücudum hamlaşır mı çünkü vücudumu belli bir düzene oturtmuştum tam olarak.. Ayrıca bunu yaptığımdan beri 117 olan omuzlarım 116'ya indi. Bundan kaynaklı olabilir mi? Yani haftada 3 gün düzensiz de olsa böyle gitsem aynı yerde mi kalırım gelişimim çok düşer mi? Elbette ki düşücek..

2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    bu sporu yıllardır yapmıyorum 4 aydır yapıyorum. ama sürekli araştırıp okuyan biriyim.
    şimdi arka arkaya gitmenin bi sakıncası olmaz görüşündeyim eğer bölgesel çalışıyorsan.
    nasıl yaparsın
    salı günü göğüs+triceps
    cuma günü kanat+biceps
    cumartesi omuz+bacak girersin.
    omzundaki 1 cmlik incelmeyi 2 şekilde açıklayabilirim
    1. ölçmede hata vardır.
    2. fazla çalışma ve düzensiz beslenme.

beslenmen konusunda bilgi verseydin daha da net bilgiler verebilirdim

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 3 gün bb sporu olur örneğin salı günü göğüs biceps cuma günü omuz triceps cumartesi sırt bacak çalışabilirsin ancak beslenme konusu burada çok önemli okul yoğunluğu dolayısıyla beslenmeyi aksatıyorsan maalesef ölçü kaybedersin

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Benim bölümleme önerim itme/çekme/bacak olacak. Böylece hiçbir kas grubunu tam dinlenmeden çalışmamış olursun, kaslara toparlanmak için daha uzun zaman tanımış olursun.

5. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    ben usta değilim ama yaklaşık 15-16 ay bu sporu yapmaya çalışan biri olarak 3 gün çalışmanın bir sakıncası yok hatta genelde hocalarımız belli seviyedeki kişilerin bu işi 3-4 gün yapıp diğer günler dinlenmelerini önerirler.. ki bende hiçbir zaman 4 günden fazla gitmedim antreamana düşme vs. olmadı.. sen beslenmene dikkat et 3 gün gidiyorsan ve dogru çalısiyorsan gayet yeterli ama beslneme ve dinlenme ki burada dinlenmeden kastım düzenli uyku yoksa bi anlamı yok zaten..

Sayfayı Paylaş