Ustadlar Bir Bakarsa Iyi Olur

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve erosaes tarafından 31 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. erosaes

erosaes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    boy:182 kilo:102 amerikan futbol oyuncusuyum...

90-95 kilo arasi fit bi görünüme nasil kavusurum..

daha önce düzenli olmasada bb le ugrastim...

NOT:Su anda omuz kemiklerimde açilma war bu sakatlikta az agirlik çok tekrar omuz çalisilirmis...ne tavsiye edersiniz...

Bu bilgiler isiginda bir beslenme ve idman programi; yazarsaniz sewinirim..
    eyw :?:

2. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    merhaba dostum nerede oynuyorsun amerikadamısın? trde yokta öyle faaliyetler yada ben bilmiyorum evet soruna gelince az kilo çok tekrar kilo vermene ve daha sıkı görünmene yardımcı olur bu doğru ve sakatsan bu hafif kiloların sana zararı dokunmayacaktır yanlız önce iyice ısınmalısın ve cardio yaparsan dahada hızlı kilo verebilirsin koşu bandı ve bisiklet beslenme konusunda ise

http://www.turkforum.dk/Forum/viewforum.php?f=17

tıkla sana uygun olnını seç içerisndeki başlıklar seni yönlendirir kolay gelsin ;)

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    dostum amerikan futbolu antreman programları bb antremanlarından farklıdır..tahmınımce futbol idmanlarının haftada 3 gun olması gerek.bunun dısındaki,idman olmayan 3 gun calısabilirsin..ama cok iyide beslenmen gerekli ,cunku senınde taktdir edecegin gibi futbol idmanları,diger bransların idmanlarından cok daha sıkı ve agır gecer,bununla beraber artı agırlıkta calısırsan alman gereken besinleri ve kaloriyi iyi hesaplaman gerekir..sakın fit gorunecm diye yemenden icmenden kesme ,sadece yedigin besinlerin kalitesini artır..basit sekerleri en aza indirip ,komplex karbonhidrat alımını artırmanı tavsiye ederim,futbol ve agırlıgı beraber calıstıgın surece karb.lar senın icin buyuk onem teskil edecektir..bunula beraber kilon basına 2 gr hayvansal kaynaklı protein alman da yeterli olacaktır..gelelim sakatlıgına,futbol oynadıgın surece duzenlı agırlık calısman bu nedenden dolayı zor olacaktır ;) , omuzun sakatlıgının siddetini bilmıorum,ilk once bir spor hekımıne gorun o seni yonmlendirecektir,cunku su an icin sana verebilecegim tek tavsiye agrıyan bolgeyi daha fazla zorlama olacaktır. ...futbol icin agırlık programın ise,daha cok pwerlifting.weight lifting(olimpik halter) ve bb hareketlerinden olusur..sezon ici donemde ise antreman gunleri ve set sayıları mınumuma indirgenir..sezon dısında da agır kilolarla dusuk tekrarlarda calısırlar..agırlık egsersizlerinde patlayıcı ,teml guc ve ozel hareketler olmak uzere 3 bolumde toplanır..patlayıcılar silkme ,koparma ,temel guc egsersizleri squat,deadlift,snatch squat,goodmorning,standing shoulder press,ozel hareketler ise bench press,lat pull down,leg ext.,leg curl,barbell curl ,triceps ext. gibi bb hareketlerini kapsar..asagıda vericegim programı sana uygulaman icin degil ornek teskil etmesi icin verioyorum,unutmaki oncelikle spor hekımınden tavsiye almalısın ...

1.gun:squat 4

snatch suqat 3

bench press 3

incline press 2

standin shoulder press 3

close bench press 3

barbell curl 3

2.gun:power cleans 4

hang clean 2

snatch 3

front squat 3

kalf 3

crunch 3

3.gun:deadlift 4

goodmorning 3

bar rowing 3

pull down 3

shrug 3

4. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    amerikan futbolu takımları üniversite takımlarında var...Orda bulunuyo böle takımlar...

Sayfayı Paylaş