Upper cross syndrome

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Suge Knight tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Suge Knight

Suge Knight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam abiler ustadlar. Bende upper cross syndrome var . Yandan cok itici kotu duruyor. Tum sevkimi kiriyor.Turkce pek kaynak bulamadim. Ne yapmam lazim ? Ne kadar surede duzelir boyle birsey ?

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hepsinden önce,bir uzmandan yardım alman ilk yapman gereken şey.bunun dışında benim de ilk defa araştırdığım bir konu oldu bu,bulduklarımı paylaşayım.

burda güçlendirmen gereken kaslar ve esnetmen gereken kaslar yazılı.genel olarak sırtın üst kısmındaki kasları,göğsü,boynu esnetmen gerekli.sırtın orta ve alt kısmı,karnın yanındaki kaburga üstünde diye tabir edebileceğimiz kasları da güçlendirmen lazım.en basit şekliyle böyle anlatılabilir.bb forumda konuyla ilgili hazırlanılıp linkleri koyulmuş birkaç youtube videosu var:

www.youtube.com/watch?v=rSCO2Xh-mY0
    www.youtube.com/watch?v=pMnGCP4luzk
    www.youtube.com/watch?v=_sYr50nqyns
    www.youtube.com/watch?v=B5j9B2pg4LI
    www.youtube.com/watch?v=FfcvMXuT8ac

başka bir forumda da ayrıntılı bir anlatım mevcut antrenman programında yapman gerekenlerle ilgili,şöyle özetleyeyim:

press hareketlerini(göğüs ve omuz) yarı yarıya düşür,çekiş hareketlerini(sırt)iki katına çıkar.
    Yaptığın çekiş hareketlerinde ellerinin içi hep yere baksın.
    Hareketlerin çekiş kısmında omuz başlarını çekmeye de odaklan,hareketlerin üst kısmında dur ve sırt kaslarını sık.
    Pulley rows hareketini ellerinin içi yere bakacak şekilde dirseklerini geniş açarak uygula,çekişi köprücük kemiğinden tarafa yönlendirmeye çalış.
    Barfix çekerken,iyice aşağı kadar kendini sal,yukarı çıktığında da omuz başlarını sık.
    bent over shrugs ve face pulls hareketlerini uygula.

ayrıca konuyla ilgili bir türkçe video da atayım:
    www.youtube.com/watch?v=2s849ShmXoE

Sayfayı Paylaş