Ukala Spor Hocasi ve Cevapsiz Kalan Sorular

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Yasminyasmin tarafından 3 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Yasminyasmin

Yasminyasmin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaslar acil yardima ihtiyacim var.Sigarayi birakip kilo aldim.Hemen spora yazildim ve bu hafta 1 ayim doluyor.Fakat 2 gundur farkettim ki kollarim vs kalinlasmaya baslamis. Kardiyo da yapiyorum duzgun diyette. Agirlik da calisiyorum programi uyuyorum acikcasi. Tartida kilo vermiyorum bunu anlayabilirim. Incelmiyorum bu da tmm yani en 1 az bir sure. Ama kalinligi cozemiyorum. Giydiklerime iyice sigamamaya basladim.
    Sabah bunu hocaya sordugumda beni dovmekten beter etti. Kadinlar kaslanmaz vs ama bunlari ben de az da olsa biliyorum arastiriyorum dedim ama bir doyurucu cvpverseniz de motivasyonum dusmese dedim. Biraktim birakicam yani resmen. Adam cahilligimden girdi kadinlarin safligindan cikti.
    Su an spor yapmayi birakin sinirden agliyorum. Karsisinda ki cocuk mu bu adamin ?
    Sizler bana bir cvp verirsenuz cok sevinirim. Degisimi ters yonde gormeme mi yanayim hoca diye tabir ettigimiz kisinin saygisizligina mi :( :(

2. kaan atilla sinan

kaan atilla sinan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    spor salonlarında daima böyle insanlar vardır. kollarınız 1 ayda gözle görülür bir kalınlaşma yaşadıysa, ya fazla ağırlık çalıştınız ya da bünyeniz kaslanmaya müsait.
    bence kardiyonuzu ve beslenme programınızı gözden geçirin.
    böyle hocalar profesyonellikten çok uzaklar, illa ki ondan bilgi almak veya onun size program yazması zorunlu değil.
    başka kaynaklar da bulabilirsiniz.

3. Yasminyasmin

Yasminyasmin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Iste o kaynaklara ihtiyacim var. Bunu farkedip bugun hocanin ukalaligiyla karsilasinca agirliklari azaltip tekrarlari cogaltmaya basladim. Kardiyoyu arttirmak istedim cunku kendim cozmek zorundaydim. Fakat hoca basima dikilip "verilen programa uymayip basja program yapacaksan burada isin ne "dedi. Sporumu da birakmak istemiyorum. O kadar arada kaldim ki ne yapsam sasirdim
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2018 ---
    Bu kalinlasma olayi dogru ? Alt tarafi bunun cevabini verecek ama onun yerin kahkaha atip cahil insanla ugrakmak cok zor dedi ta inanamiyorum

4. PerFecTRoguE

PerFecTRoguE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Diyetin hakkında bilgi verebilirmisin?

5. Yasminyasmin

Yasminyasmin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tabi
    Sabah (spor sonrasi)
    1 dilim tam bugday ekmegi, 1 haslanmis yumurta,birkac zeytin,lor peyniri,domates vs
    Ara 1 elma ve sut ya da yogurt az miktarlarda
    Ogle 100 gr kadar tavuk gogsu,salata,yagsiz haslanmis bulgur 1 kase kadar
    Aksam yogurt salata bazen corba

6. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    vücut ölçülerini sık sık alıp takip etmeye çalış , bu sayede neler olup bittiğini görebilirsin. vücut ağırlığın artmadan ölçü alman pek kolay değil muhtemelen psikolojik olarak ölçü almışsın gibi geliyordur.

7. Yasminyasmin

Yasminyasmin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ne kadar kilo da alsam kollarim hep incecikti.Bolgesel tabir ettigimiz kilolarim vardi.Simdi kollarimi sasiriyor.
    Hep agirlik calismami istedi ilk basta hoca.Daha once kardiyosuz agirliklar deneyip verememistim kilo bundan 2 yil once.Ben de rica ederek ekletmistim biraz. 20 dk bant,20 dk bisiklet eliptik gibi. Gerisi agirlik zaten makinede. 1 bucuk saat suruyor ve nefes nefese kaliyorum antrenman bitince. Ama artik insan gormek istiyor birseyler. Devam devam diyor ama izliyorum kendimi sonucta
    Hayir kesinlikle psikolojik degil inanin. Olculerde kolda 3 cm belde de 4 cm buyume var saka gibi ama oyle. Zaten spora baslarken giydigim birseyi tekrar tekrar deniyorum. Bitaz bosluk olmasi gerekirjen onunu kapatamiyorum artik. Inanin bir terslik var
    Simdi ben sporu birakip sadece yuruyus mu yapsam ? Bu konu hakkinda bir bilgi verirseniz cok sevinirim

Son düzenleme: 3 Nisan 2018
  8. kaan atilla sinan

kaan atilla sinan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    daha sıkı bir diyet yapıp kardiyo ağırlıklı minik dambıllarla da ağırlık çalışabilirsin

9. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Lütfen troll ol. Trollse komik değilse daha da komik. Hangi ülkede bu anlattıkların ki hoca ne işin var burda diyecek sorularla dalga geçecek patronların çalışanlara uyguladığı mobinge maruz bırakacak..

Spor sağlık için yapılır sağlıktan olmak için değil. Yazılanlar ciddiyse ciddi cevap veriyim. İlk kez ağırlık kaldırdığınız için kaslar bu değişiklik karşısında şaşırıp gelişmiştir almanız gereken kalorinin altında bile alsanız kaslar ilk ay gelişir dolgun görünür su tutar.. Aslına bakarsanız bu olumlu bir durum. Fakat sizin amacınız ince görünmek olacağı için ilk ay panik yapmışsınız. Zamanla yağ yakımıyla birlikte daha ince görünürsünüz kas geliştirmek o kadar kolay bir şey değil ben 2.yılımda 1 yıl boyunca 3 kilo iskelet kası ekleyebildim siz düşünün artık.

Yıllık ücreti peşin vermediyseniz 1 gün bile durmayın o salonda.

10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    vücudun pump olduğu için büyüdüğünü fln sanıyorsun.kaslanmak için testesteron lazım oda kadınlarda yok denecek kadar azdır.bence sen yeni başladığın için kaslar ham bu yüzden de kaslarda ağrı oluyor vücut kasılıyor.yani sen bi bayan olarak istersen d.curlde 30 kg bas kolların bi erkeği geçemez.sana tavsiyem hafif ağırlıklarla çalış.12-15 tekrar yap.bir de tartıya çıkma.aynaya bak

11. PerFecTRoguE

PerFecTRoguE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ağırlık çalışması kaslarınıza kan pompalayacağı için kaslarınızın ölçüsünün artması doğaldır. Eğer pumptan kaynaklanmayan bir hacimlenme konusu ise yağ oranınız artıyor olabilir. Diyetinizi gözden geçirmeniz gerekir.

12. duygu şen

duygu şen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ya bu kaslanmaya nasıl çözüm bulabiliriz ? benimde vücudum kaslanmaya musait bacaklarım eskiden incecikti yağ yakak için squat falan çalıştım bacaklarım kaslandı.eksi inceliğine nasıl geri döner ??
    ya bendede kalınlaşma var nasıl çözücez bu durumu ? üstelik yağ oranı değil bildiğin kaslanma.Esneme yapmak yeterlimi acaba ?
    herşeye psikolojik demeyin vallaha kafayı yiyeceğiz.Psikolojik değil.
    merhaba oluşan kası nasıl inceltiriz ? bendede 1 yıldır bu sorun var kas oluştu incelmiyor

Son düzenleme: 3 Nisan 2018
  13. Yasminyasmin

Yasminyasmin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah kan degerlerime baktirdim hicbir sorun yok.
    Dun de tanidigim bir baska spor hocasi ile görüştüm yanlis antrenman oldugu belliydi zaten ki o da oyle dedi.Salonu degistirdim ve hocami yazdigi program ile devam edecegim artik. Yeni programim da bol kardiyo mevcut eskisinin aksine. Fazla kilosu olan birinin incelmek icin kardiyo yapmaya ihtiyaci oldugunu okudum yillarca burada. Direk yuksek agirliklar gercekten sisiriyor bir insani. Sismekten kastim kalinlasma odem vs elbettekas degil. Gozumle gormus oldum bunu da. Ufak agirluk cok tekrarla yoluma devam insallah
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Nisan 2018 ---
    He bir de spor kulturu olmayan biri tam adapte olurken onu kucumsemek ya da ustten konusmak tam bir motivasyon dusuklugune neden oluyor. Sanirim yillik parayi alinca bir an once pes ettirmeye calisti hoca. Saka gibiydi hersey.
    Ben de diyorum insanlar neden tek tek salondan cikiyor gergin halde. Bunlari neden denetlemezler ? Adam bantlarin falan fisini cekiyor ya pess

duygu şen bunu beğendi.
  14. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    bence spora başladığınız için diyete tam uymayıp fazla yiyor olabilirsiniz bu da kg alımı olarak geri dönmüştür

15. Yasminyasmin

Yasminyasmin Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yukarida da yazdigim gibi diyet yapiyorum ve hic kacamak yapmadim. Sorun diyet vs degil. Hocanin tutumuna bakarsaniz hatali oldugunu anlarsiniz.

duygu şen bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş