Ufc Eldiveni ve Kum Torbası

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Haxcı tarafından 24 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Evde kum torbasıyla antrenman yapıyorum.Önceden normal boks eldiveni kullanıyordum ama bu aralar bi değişiklik yapıp ufc eldiveniyle mi çalışsam diye düşünüyorum.Sizce hangisiyle çalışma yapmalıyım ? Hangisinin daha çok faydası olur ?

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    UFC eldivenini sparringte kullanırsın ileride.
    Kum torbası ağırsa, boks eldiveni daha iyidir. Teknikleri oturtana kadar elini iyi korumalısın. Kum torbası kuş gibiyse, çıplak elle bile vurulur:)
    Bizim tekniklerimiz ve gard alışımız boksörlerden farklıdır, bu yüzden gölge boksunda mma tarzı gard almayı unutma.

3. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    pro mmaciler bile genelde torbalarda boks eldiveni kullanır sparringdede boks eldiveni kullanan çok gördüm

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    MMA eldiveni ile antreman sakatlanmaya müsait ortam oluşturuyor, 2- 3 yıl önce ben de aynı hatayı yapıp kum torbasına o eldivenlerle vurmuştum. Hafif bir antremandı ama 2 hafta bileğimi oynatamadım. Zaten o eldivenler müsabakalarda jiu jitsu tekniklerini uygulayabilmek için tasarlanmış, onları boks niyetine çok fazla kullanmamak lazım.

5. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Bahsettiğin eldiven mma eldiveni kesik parmak profesyonel mma maclarinda kullanilir ufc ise bir dövüş organizasyonu spor degil. Onlar ust düzey eldivenler profesyoneller icin amator mma maçlarında daha farkli karate eldivenine benzer bir eldiven var, normal boks eldiveni oneririm sakatligi minimal seviyeye indirgemek icin cunku mma eldivenleri cok net vuruslar icin tarak kemiklerin bileğin zarar görebilir

Sayfayı Paylaş