Ucuza whey,kazein vb.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve crixte tarafından 14 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar çoğu sporcunun sorunu ucuza besin desteği bulamamasıdır ülkemize yurt dışından besin desteği getirip fahiş fiyata satanlar var forumu inceledem 5 yıl önce açılmış bir konu var orada prolacta 80-90 whey proteini ile ilgili ve ozamanın fiyatı 8,5 € yani 17 tl ve bu ürünü ülkemize getiren Tandem gıda geçenlerde açtım konuştum prolacta 80 whey proteinde kalsiyum kazeinat ta 1kg mı 35 tl prolacta 90 uzun süre gelmeyecekmiş ucuz wheylerden biride Redis prot whey geçenlerde aldım yaklaşık 4-5 gündür kullanıyorum iyi diyebilirim az köpürüyor fakat bekleyince geçiyor içimide kolay sütlede suylada iyi gidiyor ve 2kg lik fiyat 85 tl ayrıca %90 nı protein şimdi benim istediğim daha ucuza whey protein günlerdir googlede epeyde bir araştırma yaptım en ucuzu bu ürünler konu şu ki sizinde bildiğiniz ve güvendiğiniz sağlam firmalar varmı veya biz direk yurt dışından Almanya veya Fransa gibi whey üreten iyi bir firmayla görüşüp ülkemize whey getittirebilirmiyiz bu konuda yorumlarınızı bilgilerinizi eksik etmeyin teşekkürler...

halil98 bunu beğendi.
  2. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    1 kg 35 tl çok iyiymiş ama kalite önemli,sağlık da...
    Ama değindiğin konu doğru ucuz suplement şart :)

3. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    xpro nitrition 2 kg 120tl

4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    abi genrise al yerli 700 gram isolat protein 30 lira

5. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    xpro nutrition bizzat kullandım tadı karışması içimi süper.. Ama gel gelelim etki yok.. Çok sıkı da çalıştım 1 kg bitirdim ölçülerde en ufak bi değişim olmadı.. Ama optimum kullanıyorum şu anda oda mükemmel değil ama kutu yarılandı kollarım 1'er cm büyüdü (40tı 41 oldu) yine bir gelişim elde ettim.. Maalesef çoğu ucuz proteinler ancak yıprattığınız kası onarabiliyor üstüne birşeyler koymuyor..
    Mesela yapılan yorumlara göre nitro-tech alsam optimumdan çok daha iyi bir gelişim sağlıyacak ama 1800 gr 200tl varsa parası olan babayiğit buyursun alsın..

Ha dersiniz ki yine orjinal O.N Gold ama yarı fiyatı yada daha ucuz hiç durmayın alın derim..

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ıyıde kg mı 60tl toz cokmu ucuz anlamdım :)

hardlıne da kılosu 48 tl aynı tozun

ben zmanında bunda 4-5 yıl kadar once tandemden kıloyla degıl cuvalla alıyordum o tozu :)

ayda 4-5 kg ıcıyordum prolacta 80 ve 90 gercektn cok ıyı tozlar ama su var alın ama sunu unutmayın bunlar hammadde yanı sunu bılın :

--laktoz oranı 80de cok o yuzden gaz yapma ıhıtmalı var ama 90da ole bır durum yok
    --karısımı sorunlu bıraz cunku ınstant degıl yanı alın ama blenderle falan yapın shake
    --aroması yok yanı ıcıne bır aroma katın nequınk falan

evet su anda en ucuz alternatıf toz genrıse bu ben cok tutarım genrıse fırmasını cuunku cok ucuz :)

o durum bıraz psıkolojık cunku proteının ole bır gorulur buyutme etkısı olamaz duzenlı beslnen yanı bunları ek olarak alan kısıde ole ayda cm bazında sıcrama yapmaz

BamBam16 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  7. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar peki bu verdiğiniz marka ve firmalar güvenlir mi örneğin "genrise" ben bu firmaya pek güvenemiyorum ayrıca ürünlerinde soy pro var whey proteinlerinin içinde ayrıca tandem gıdada pek ucuz değil çünkü prolacta 80 %80 protein içiriyor ve kilosu 35 tl redisprot wheyde %90 protein içeriyor ve 2 kilosu 85 tl redis daha avantajlı tabiki ve şu anda redis kullanıyorum ama redisten daha ucuz ve sağlam bişey bulmak istiyorum protein tozunu korkarak kullanıyoruz bitmesin diye şöyle bi firma ile felan anlaşsak fena olmaz yabancı dilim olsa fransa prolacta firması ile görüşürdüm veya almanyada başka firmalarla buna bi çözüm şart amerikada peynir ekmek gibi ucuza satılırken biz fahiş fiyatlardan alıyoruz

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    prolakta ıle gorusmek falan hıc gerek yok kımse bıze ole cuval yollmaz cunku bunlar hammadde tonlarla yollanır :)

genrıse guvenılırlık konusunda kımsenın suphesı olmasın baya markalı urun yanı ole hardlıne den bılmem neden asıgı bır yanı yok

evet genrıse de soyalı urunlerde var ama sadece whey ıceren urunlerde var

9. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    steev ben zaten daha önceden de 40'5 cm ye çıkıp 40'a düşmüştüm hani insan 5mm deyip geçiyor ama öyle öyle gelişiyoruz zaten..

optimumu hiç bir zaman göklere çıkarmam ama bcaa glutamin profili gerçekten çok iyi ve buda benim gibi iniş çıkışlarla(ölçü olarak) gelişen birinde anti-katabolizan etkiden dolayı uzun vadede daha fazla gelişim demek oluyor..

Yoksa dediğim gibi hiç bir proteini göklere çıkartmayın ama hakkını da verin..

Danny Boy bunu beğendi.
  10. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet öyle ama yinede sadece whey olanlar redis ve prolactaya göre pahalı

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    nasıl pahalı whey urunu kg olarak 38 tl ye gelıyor

12. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    site adresi verebiliyorsan verebilirmisin ben bulamadım o fiyatada ayrıca ne malı bu ürün hamaddesi nereden geliyor?

13. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Biraz olsun şans verin. Genrise ve bunabenzer(umarım yenileride gelir) firmalara hiç olmazsa tek sefer deneme amaçlı yönelin bir şans verin ki, atağa kalkan çok olsun. Şu para babalarını bi titretsinler. Yok öyle 70-80lira maliyetlik ürünü 200-250 satmak. Sonra doğal olarak bizim sporculardada hiç kusura bakmayın "illa kazık yiyecem yoksa verim alamıyorum" anlayışı doğuyor.

Uzun süredir düşünüyordum, zaten müd. merkezleride siteler semtindeymiş yani bize 5-6mahalle yakın yerde. Telefon ettim oraya gelip elden ürün alabileceğimi sordum onlarda gerek yok dedi sadece adresimi ve cep telefon numaramı istedi dağıtım yetkilisi. Zaten elemanları alıp ticari araçlarla dağıtımlara çıkıyorlarmış. Yanıma kadar geldiler, fatura işlemlerini yaparlarkende küsüratı bile almadılar. 2 tane Whey Protein(muzlu) 2x25lira, 2 tanede Whey Protein İzolat(çikolatalı) 2x30 lira. Dağıtım yetkilisinin kibar bir bayan oluşundan mı firmanın asaletinden mi bilmiyorum, birçok tüccardan, tacirden, esnaftan... görmeyi unuttuğumuz hiç yoktan bi tebessümü mahrum eylemediler. :) Diyeceğim o ki bu genrise, Türkiye de spor ürünleri konusunda büyük değişimlerin başlangıç adımlarını atmaya başlamış bile. Hiç yoktan bi deneyin ürünleri, ben daha dün kullanmaya başladım bakalım... Daha bizim insanımız yine bi başlıkta gördüm burda, bi ülkenin bilmemne cyotasporun mu ne ürünlerinin Türkiye ye dağıtımı tekrar başladığı için seviniyor, yapmayın arkadaşlar daha ne deyim yaa,,

sultanmehmed, Pluchart ve Danny Boy bunu beğendi.
  14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    zhempa, çok iyimser yaklaşmışsın tamam gördüğün iyi muamele de bunun sebebi olabilir ama. Bu kapitalist firmaların stratejilerini hepimiz çok iyi biliyoruz genrise'nin biraz atağa geçtikten sonra ürünlere en az bir O.N. kadar kar koymayacağının garantisini kim veriyor.. Hepimiz okumadık mı supplement satan arkadaşların falanca marka bu aralar çok ucuz talep artana kadar tanınana kadarda böyle gider dediğini..
    Bu işin felsefesi genelde aynıdır. Yeni marka çok ucuza mal satarak işe başlar kimisi deneme amaçlı ,kimisi bütçesi ona el verdiğinden tercih eder ya sonra?

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    burdan adres vermek yasak pm attım

ama hammdde dıger genrıse baslıgnda acıklama mevcut umur35 zamnında maıl atmıstı bu konuda

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=414401&postcount=62

16. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ne yani, sporcu besinleri konusunda ülkemizde ilk ve tek kendini geliştirmeye başlayan bi firmaya, ilerde aşırı talep karşısında kesin fiyatları artırır diye mi güvenmeyeceğiz. :D :D
    Kalite konusunu öne sürsen anlardım en iyisi konuşmayım ben. :)

Danny Boy bunu beğendi.
  17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Estağfirullah zhemp burası hepimizin forumu burada herkes fikrini belirtebilir. Bu da benim fikrim..

Bende çok isterim bir Türk firmasının bu işe el atıp kazanacaksa ülkemin kazanmasını işte tam buraya dikkat kazanacaksa ülkemin insanı kazansın diyorum kazıklayacaksa o kazıklasın değil..

İşallah tahminleriniz doğru çıkarda kaliteli ucuz ve yerli protein kullanırız..

18. crixte

crixte Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    redis bitince genriseden bir kutu alıp kullanıcam umarım iyi dir peki aranızda kreatin kullanan var mı yarıyormu vücüda?

19. zHeMpa

zHeMpa Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet, bu işin içine yeni girmiş daha işin heyecanında diyeceğimiz ek geliri olmayan çocuklar daha rahat oluyor bu konuda diye tahmin ediyorum. "Banane banane illede şu ithal markayı istiyorum bizim millet zaten protein tozundan ne anlar" tabiriyle hareket ederken aslında onun ucu kendilerini değil, ailelerini sızlatıyor haberleri yok diye düşünüyorum.;) İnan kendi geliriyle kendi sporunu yapanların düşüncesi daha olumlu oluyor bu konuda. Bu sporu yaparken dışarıdan ek sub takviyesi alacağım seviyeye geldiğimde ve karar verdiğimde hiç abartmıyorum 10-15 yer dolaşmıştım en makulunu aynı zamandada en sağlıklısını temin etmek için. Çünkü o staj ücretini kazanmam hiçte kolay olmamıştı. Umarım demek istediğim çok iyi anlaşılmıştır, fazlada uzatmaya gerek yok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16.09.11 00:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15.09.11 23:55 ----------

thums:Gerçektende güzel bir ürün, özellikle normal öğünler için whep proteini, sabah ve antreman sonları içinse whey protein izolatı tavsiye ederim.

Kreatin in faydası zaten tartışılmaz da, onunda 2 türü var diye biliyorum hangisi daha mantıklı ona karar veremedim ben de.

20. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    büyük şehirlerde amerikan pasajı gibi yerlerden alabilirsiniz arkadaşlar.direk bayiye gittiğinizde sitede yazan fiyatlardan daha ucuza alabilirsiniz..en son ankarda da izmirdede twinlab 5lbs 100 tl idi..hani suplemetin birde piskolojik etkisi var üç beş kuruş fazla verip en azından bilindik bir marka olan twinlab alabilirsiniz arkadaşlar..

Sayfayı Paylaş