Ucuz Ton Balığı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cerberus tarafından 19 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ton Fileto'yu deneyin isterseniz bir de. Protein oranı daha yüksek ve çok daha ucuz. Tadı ise hemen hemen aynı. Neden ucuz olduğunu anlamış değilim.

2. cerberus

cerberus Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün aradım çağrı merkezi.Ancak nasıl bir organizasyondur anlamadım şirketin merkezi yönetimi yokduh.Merkez diye geçen depoymuş sadece.Bi de muhasebe departmanı varmış.Anlattım derdimi oparatöre oda isterseniz muhasebeyi bağlıyayım dedi.Tabi dedim kaça geliyor bu ton balığı onu öğrenmek istiyordum bendekafa_
    Neyse baktım bir sonuç alamıyacam bıraktım peşini.Kısmet değilmiş napalım.
    Bim inkini deniyecez artık
    Herkese iyi çalışmalar

3. SLiM BoDy

SLiM BoDy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bim'deki Derya Ton balığına baktım 100 gramında 11 gram protein vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam. Dardanel'in ürettiği Troya adlı bir marka var onda ise 100 gramda 24 gram. Bizim amacımız protein olduğuna göre protein açısından bakmamız daha önemli bence. O yüzden Troya'yı tercih ediyorum. 80 gramlığı 1.50, 160 gramı 2.75...

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bu ton fileto olayını bıraz daha detaylı anlatabılır mısınız?Nerde satılıyor , ne kadara satılıyor , kac gram proteın var mesela?

Derya ton gercekten dedıgınız gıbı proteın acısından o kadar dusuk mu gercekten merak ettım.Bende bım'e gıtmeyı dusunuyordum almak ıcın ama mesajınızı gorunce cevabımı alıyım daha sonra gıderım dedım...

5. SLiM BoDy

SLiM BoDy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Besin değerleri zaten ürünün üzerinde mevcut. Ben alacağım her ürünün üzerindeki besin değerlerini mutlaka okurum, bayağı fark olabiliyor aralarında. Hatırladığım kadarıyla Derya Ton balığı gördüğüm en az protein içeren ton balığı, ama tabi hafızam beni yanıltıyor olabilir Bim'e gittiğinizde ürünün üzerindeki besin değerlerini okumanızı tavsiye ederim.

6. cisse

cisse Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ucuz diye ton balığı yiyince sağlıklımı oldugunu sanıyorsunuz ?

Ben yıllardır bu Dardanel Tonun içindeyim.. Bildiginiz üzere dardanel bir türk markasıdır bende bunları yaklasık 4yıldır izledim. O konserve içerisindeki balık yani orkinoslar(2-6m) kesilip konserve içine konuluyor hiç kimse sordumu kendine nasıl yapılıyor bu balık diye, yada kim araştırmış_?

Bende işte bunu anlatıyorum... Dardanel ton sadece Türkiye için çalışmıyor tabi adamın diğer ülkelerede satıyor Başta Japonya ve balık seven orkinosun olmadıgı ülkeler. Bu ülkere balıkların en iyisi gidiyor TÜRKİYE'ye ise yüzeyi kanamış yıpranmış balıklar getiriliyor insanlar ise bunları afiyetle yiyor... (Bu yazı sadece dardanel için değil diger markalar içinde geçerli)

KISACASII; size demek istediğim nerde ucuz orda siz olmayın..

yalnızkovboy_89 bunu beğendi.
  7. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bugün carrefour a gidip biraz ton balıklarına baktım ve ton balığı fileto gözüme çarptı. Cam kavanozun içinde 185gr ve 1.50 TL. İçinde ayçiçek yağı değil zeytinyağı var.
    Besin değerlerine baktım.
    180-190 arası kcal vardı tam hatırlamıyorum
    29,2 protein
    4,5 yağ

Fiyat olarak çok uygun ama atalarımız da boşa dememiştir ucuz etin yahnisi pek olur diye. Araştırma yapmadan almak istemedim.

Son düzenleme: 26 Nisan 2009
  8. pulsar35

pulsar35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tansasa baktım en ucuzu vıra ton balıgıydı aldım..hayatta ıkı katı para vererek ton balıgı almam benım gorusum boyle .. 100g 24,1 proteın var..

Pinky bunu beğendi.
  9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    walla ben öğrenciyim mecburen ucuza bakıyorum (derya ton balığı )

10. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ucuz ton balıklarına baktım bazısının protein değeri 100gr da 14 gr a kadar düşmüş.. Fileto da 29 gr. Hala anlamış değilim aradaki bu fiyat farkı neden kaynaklanıyor.

Pinky bunu beğendi.
  11. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Benim geçen sene yaptığım birşeyi ton balığına alternatif olarak önerebilirim.

Evime yakın bir balıkçı vardı. Bir karadeniz lokantası, ufak ama güzel bir yerdi.

Hem pişiriyor, hem de çiğ balık satıyordu.

Birkaç kez restoranda yemek yedikten sonra kendilerine benim için hergün 200 gram civarı mevsim balığı pişirip pişiremeyeceklerini sordum.

Öğrenciyim vs... derken kabul ettirdim.

Hergün 200 gr hamsi tavayı 3 ytl'ye alıyordum.

Nasıl pişirdiklerine vs... dikkat ettim. Çay kaşığı kadar zeytin yağını teflon tavaya döküp mısır ununa buladıkları hamsileri pişiriyorlardı.

Hem az yağlı, hem ucuz.

O zaman da ton balığının kutusu 3,5 TL idi.

Süzülmüşü 112 gram olan balığa 3,5 tl vermek yerine 200 gram hamsiye 3 tl veriyordum.

Sürekli alacağınızı söyleyip böyle bir yerle anlaşırsanız hem çeşitli balıklar yersiniz, hem de ucuza getirirsiniz.

Afiyet olsun.

12. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    bim de satılan "derya" marka ton balığının 100 gramında 24.1 gram protein var kutusu şu an elimde.

yüzde yüz emin olmadığınız şeyleri yazıp okuyanların kafasını karıştırmayın.

Pinky bunu beğendi.
  13. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

fitnessist saol bılgı ıcın bende bu sekılde sormustum kesın bılgı olarak..Bu arada suandakı fıyatı ne kadar derya ton balıgının?
    Bu arada fıleto olayını acalım bıraz bence hangı marketlerde var?Veya hepsınde varmı?Gorenler alıp denedıler mı?Cıdden ucuz gıbı gozukuyor...

Son düzenleme: 27 Nisan 2009
  14. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yarın alıcam filetoyu bakalım nasılmış. Carrefourdan alıcam ben 185gr 1,50 TL

15. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Filetoyu evde pişirecekseniz hiç bulaşmayın. 2 gün evden çıkmıyor kokusu, fırın ve yağda kızartma dahil.

Tabi başka türlüyle bilemem. Ürünler hakkında bilgim yok.

16. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    bilmedigim için soruyorum, fletonun haşlanması oluyormu ?

17. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tadı , pısırme seklı , markası vs hakkında bızı bılgılendırırsen cok ıyı olur..

18. RO9

RO9 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bahsettiğim fileto ton balığını almaya gittim, bu normal konserve gibi pişmiş yağın içinde, fiyat inanılmaz 1,50 TL. neden bu kadar ucuz olduğunu anlamadığımdan denemek için 4 tane aldım. Yanarsa da 6 TL yansın dedim. Birkaç şey daha aldıktan sonra kasaya gittim. Ben 60 TL civarı bir hesap beklerken kasiyer kız 85küsur demesin mi :D:D
    Meğer şuursuzlar yanlış etiketlendirme yapmışlar. Neyse baya hır gür çıkardım. Müdür yrd. falan geldi.Biraz da onunla atıştım. Tamam beyefendi arkadaşlar etikenlendirmeyi yanlış yapmışlar sizin ürünleri o fiyattan alalım dedi :D:D

Normalde 7,95miş sanırım ama 1,5 etiketi vurmuşlar. 30 liralık balığı 6 liraya kapatmış olduk bu seferlik :D

19. infoguner

infoguner Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    fenaymış hakket bizde umutlanmıştık, demek ne varsa tonda var dierek bildigimizden şaşmicaz

20. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    ben dardanel ton alıyorum üçlü paket.ama dikkat edin bazılarının protein oranı düşük.mesela ucuz ton balıklarında 12_14 gr arası normallerde 23_25 gr arası oluyor genellikle...ben makarna veya pirinç lapasıyla yiyorum

Sayfayı Paylaş