Triceps sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyEser tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak triceps antremanlarında aşırı derece zorlanıyorum bir hareketi 3 set yaptıktan sonra başka bir harekete geçtiğimde hiç gücüm kalmıyor ge durum bole olunca ağırlıklları düşürmek ilk akla geliyo ama bu agırlıkları düşürünce moralim bozuluyo motivasyonum düşüyo sizce tricepslerim bu şekilde gelişirmi ? Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Sadece tricepste mi oluyor ? Psikolojik olabilir benimde bir arkadaşım bicepste bu sorunu yaşamıştı normal kapasitesinin altında çalışıyordu zorlandığını söylüyordu.Onu motive edicek videolar izlettik,spora ara verdi sporu özledi geri geldiğinde baya bir geliştirmişti zamanla aynı olay olmuş olabilir.Spora ara vermeyi deneyebilirsin.Motivasyon videoları izle gaza getir kendini.Ben mp3 üm olmadan spora gittiğimde bile küçücük bir düşüş yaşıyorum seni gaza getiren motive eden şarkılarıda dinlemek önemli bence.Triceps idmanına gitmeden 2-3 saat önce enerji vericek şeyler tüket.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Motivasyon olarak hiçbir sıkıntım yok ben de müziksiz yapmam sporu triceps antremanlarımı omuz antremanlarımda beraber yapıyorum ama mecburen ağırlıkları düşük çalışıyorum. Evet sadece tricepslerde oluyo

4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Omuzdan sonra girilen triceps tabi bir derece zorlar çünkü biliyorsun öncesinde omuzdada devreye giriyor hareketleri yapış şeklinde önemli eğer yanlış falan yapıyorsan belkide omuzda tricepsleri çok yoruyorsun.Bir kere kanattan sonra falan atmayı dene tricepsi bakalım aynı durum olucak mı.

5. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Sadece triceps çalışsam olurmu o gün illa 2 bölge çalışılcak diye bir kural yok sonuçta.

6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Olur tabi ama sen çift bölge çalışıyorsun ya onun için kanattan sonra at dedim.Çünkü eğer gün içinde ilk bölgen triceps olucaksa tabikide çok fark olucak çünkü vücuttaki tüm enerjiyi tricepse vericeksin.Omuzdan sonra girdin ya hep bide kanattan sonra gir istedim yarım enerjiyle fark olucak mı sırf o yüzden yani :D

7. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Makinalar ile hiç çalışmıyorum serbest ağırlıkları kullanıyorum peki zayıf olan bölgemi hızla geliştirmek için haftada max kaç gün çalıştırmak lazım ?

8. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    En fazla 2 tabikide gerekli dinlenme zamanını verirsen yani arasında en az 2 gün olsun aynı bölgenin ama triceps göğüs,omuzdada yardımcı kas olarak çalıştığı için haftada 1 yeterli bence

9. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Cevaplar için teşekkürler

10. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları: