Triceplerimin Pump Olmaması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve srknpower tarafından 11 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Bicep ve tricep kaslarımı çalıştıktan sonra hep bicep'lerim tricep'lerime çok daha fazla pump oluyor. Herkeste öyle mi acaba? Tricep'lerle ilgili yanlış yaptığım bir şeyler var diye hissediyorum.

1) Rope Pushdown 4*12
    2) Bu hareketin tam adını bilmiyorum ama yardımlı barfiks makinesinde ayağımızı koyduğumuz yeri ellerimle aşağı doğru iterek (4*12) dips benzeri bir hareket yapıyorum. Pek iyi anlatamadım kusura bakmayın :D
    3) Bench Dips 3*20 Bunu da ağırlıksız yapıyorum. Acaba ağırlıklı yapıp tekrarı azaltsam daha mı faydalı olur?

Şimdiden teşekkür ederim.

Fc4n35 bunu beğendi.
  2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    3 hareketi süperset olarak yaparsan pump ı hissedersin diye düşünüyorum.

srknpower bunu beğendi.
  3. srknpower

srknpower Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Çok teşekkür ederim.

4. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Bence ağır giriyorsun ilk hareketinde diğerlerinde ise vücudun girdiği konumdan dolayı kendini dengelemeye çalışmaktan tricepsi izole edemiyorsun. Kabloda yapacağın başka hareketleri denemeni tercih ederim. Genelde makinelerde çalışmayı sevmesem de triceps çok iyi gidiyor.

5. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Açıkçası hareketleri doğru formunda yapıyor musun, tecrüben nedir bilmiyorum ama:
    Birinci hareket olarak Close Grip Bench Press öneririm, ters piramit şeklinde git(ters piramit yapacağın için çok iyi ısın). Sonra Rope'a geç, Rope'u hızlı yapmaktan kaçındığında daha bu 2.harekette yanmayı hissedersin.

Ayrıca Dips'i yapabiliyorsan serbest yap sehpada değil.(1 set serbest, diğer seti sehpada da yapabilirsin)

6. akkss

akkss Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    18
    Pump şart değil diyen tanıyorum. Özel üye shawarzanger öyle diyordu kendi kanalında

7. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Ek olarak bu konuda ayrıntılı bilgiminin bulunmaması ile birlikte Ertuğ Evrekli Tip 2 kas liflerinin daha fazla bulunduğu bölgede daha fazla pump hissiyatının olduğunu belirtiyordu.(Her bölgede oran farklı olabilir) [Hangi bölgede ve totalde ne kadar Tip-2 kas lifinin olduğu ise genetik bir durum]

shaq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş