Tribulus - Balon mu gerçek mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve bozokaydin tarafından 15 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. cagkanyuksel

cagkanyuksel Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Graphic Designer
    Yer:
    İstanbul
    kullandım zamanında kesinlikle balon

2. alexfethiye

alexfethiye Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turizm
    Yer:
    Fethiye
    Kullanıpta herhangi bir etkisini göremediğim tek supplementtir tribulus.Gerçekten bir işe yaradığını sanmıyorum.İngiliz üretimi Reflex markaydı...

3. AirMAG

AirMAG Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de 4 yıldır bu sporu yapıyorum ve amerika'ya sürekli gidip gelen arkadaşlarım sayesinde pek çok supplementi deneme fırsatım oldu.

Tribulus Terrestris (2 farklı marka denedim) gerçekten tam anlamıyla bir balon ! Hani illa ki bu tip bir şeye para harcayacaksanız en azından Universal ZMA alın.

Ayrıca testosteron'u artırmak veya en azından azalmasını önlemek için bir sürü dış etken de gerekli: dar jean pantolon giymemek, malum bölgeyi serin tutmak, genel olarak yağlardan kurtulmak, şeker alımını azaltmak, özellikle C vitaminini doğal kaynaklardan almak ve yağsız kırmızı et yemek gibi. Biz bunlara dikkat edelim, Tribulus kusur kalsın.

"Kararlılık"+"Tutku"+"Hırs" kombinasyonundan daha etkili bir ürün henüz geliştirilemedi.

magicbaris bunu beğendi.
  4. magicbaris

magicbaris Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    http://www.bitkisel-tedavi.com/demirdikeni.htm

· Kas gücünü, vücut dayanıklılığını ve fiziksel performansı arttırcı (özellikle yoğun egzersiz yapan sporcularda),
    · Vücut enerjisinin ve dayanıklılığının arttırılması,
    · Fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet verici,
    · Erkeklerde testesteronu arttırıcı, dengeleyici ve normal seviyesini koruyucu,
    · Erkek menopozu (andropoz) semptomlarını azaltıcı,
    · Erkeklerde sperm sayısı, miktarı ve hareketliliğinin arttırılması,
    · Cinsel fonksiyonları düzenleyici,
    · Erkeklerde iktidarsızlık, sertleşme (ereksiyon), kadınlarda yumurtlama problemlerine karşı yardımcı,
    · Her iki cinste de cinsel istek ve libido arttırıcı,

bu site bunları neye göre söylüyor anlamadım kafa_

5. teknikerilker

teknikerilker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sağlık teknikeri
    Yer:
    samsun
    galiba bende yanlış iş yaptım hardline ın tribülüsünü aldım. Günde 3 TB yani 1850 gr. alıyorum bozokaydın hocam kendi zma nı kendin hazırlayabilirsin demiş nasıl yapıcam bana bi anlatıp yardımcı olabilirmi

6. ferit

ferit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar,yaş 30 1.90 boy 83 kilo ,4senedir bb yapıyorum ilk defa bu sene tribulus ve zma kullanıyorum bir hafta oldu,etkisi bir güç artışı oldu evet fakat,saçlarım kahverengi olmaya başladı (esmerim)ve inceldi,
    kullanan ve başına böyle bir durum gelen varmı,bu durum iyimidir kötümüdür ??
    bmx tribulus günde 2adet (2000mg)
    zma pro günde 4adet(40mg çinko,450magnezyum,10.5 b6)
    bu şekilde kullanıyorum.
    şimdiden bilen ve cvğ vereceklere teşekkür ederim

7. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama "saponins" oranı üzerinde bilgi var mıdır deneylerde/testlerde

8. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    Konuyu hortlatmak istemezdim ama Tribulus'u öcü gibi sunulması biraz tuhafıma gitti, kaynak yok kaynak yok balon mu değil mi diye konuşulmuş istemediğiniz kadar kaynak var bu konuda, Trbiulus kullanımı için zaten bir kere 30 yaşını devirmeniz gerekir, kanaatimce. 20 yaşındaki bir adamın tribulus ile işi ne ola ki ?
    Yaşım 31, tibbi açıdan da doktorlarla görüşerek bu ürünü kullanıp kullanmamam hakkında konuştum ve bilgi aldım. Testesteron seviyem düşük 27 yaş itibari ile, aniden düştü. Tedavi oldum ve bazı ilaçlarda kullandım. Spora yöneldiğimde doğal olarak testesteron seviyelerim biraz yükseldi ama yeterli değildi. Altına çizerek söylüyorum doktordan onaylı bir şekilde Tribulus Terrestris ekstresi içeren bir ürün aldım.
    Benim üstümde bu ürün müthiş bir etki yarattı, doğru kişide doğru sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. Normal bir testesteron üretimi olan insandaki %5-10 etkisini belki kullandığında hissetmemiş olabilir, ama bende inanılmaz bir etki yarattığını not düşebilirim.
    Aldığım ürünün her kapsülünde en az %40 Steroidal Saponinler ve en az %10 Protodioskinler (hormonlar üzerinde en etkili olan madde) içeren 625mg Tribulus Terrestris özü içermektedir. Dediğim gibi benim üstünde etkisi müthiş oldu, ama ben zaten bu konuda ciddi sorunlu birisi idim. Yani ihtiyacı olmayan bu ürünü almasın sonuç olarak balon der, ama 30 yaşını devirmiş bir sporcunun tribulus ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca bu konu hakkında araştırma yapmak isteyenler için kaynaklar sunuyorum :

--- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2014 ---
    Konuyu hortlatmak istemezdim ama Tribulus'u öcü gibi sunulması biraz tuhafıma gitti, kaynak yok kaynak yok balon mu değil mi diye konuşulmuş istemediğiniz kadar kaynak var bu konuda, Trbiulus kullanımı için zaten bir kere 30 yaşını devirmeniz gerekir, kanaatimce. 20 yaşındaki bir adamın tribulus ile işi ne ola ki ?
    Yaşım 31, tibbi açıdan da doktorlarla görüşerek bu ürünü kullanıp kullanmamam hakkında konuştum ve bilgi aldım. Testesteron seviyem düşük 27 yaş itibari ile, aniden düştü. Tedavi oldum ve bazı ilaçlarda kullandım. Spora yöneldiğimde doğal olarak testesteron seviyelerim biraz yükseldi ama yeterli değildi. Altına çizerek söylüyorum doktordan onaylı bir şekilde Tribulus Terrestris ekstresi içeren bir ürün aldım.
    Benim üstümde bu ürün müthiş bir etki yarattı, doğru kişide doğru sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. Normal bir testesteron üretimi olan insandaki %5-10 etkisini belki kullandığında hissetmemiş olabilir, ama bende inanılmaz bir etki yarattığını not düşebilirim.
    Aldığım ürünün her kapsülünde en az %40 Steroidal Saponinler ve en az %10 Protodioskinler (hormonlar üzerinde en etkili olan madde) içeren 625mg Tribulus Terrestris özü içermektedir. Dediğim gibi benim üstünde etkisi müthiş oldu, ama ben zaten bu konuda ciddi sorunlu birisi idim. Yani ihtiyacı olmayan bu ürünü almasın sonuç olarak balon der, ama 30 yaşını devirmiş bir sporcunun tribulus ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
    Ayrıca bu konu hakkında araştırma yapmak isteyenler için kaynaklar sunuyorum :

--- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2014 ---

halitvh bunu beğendi.
  9. alexander_goren

alexander_goren Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Asker
    Yer:
    İstanbul - Ankara
    2 kutu kadar tribusteron kullandım, günde 3 adet kullanıyordum plasebo etkisi olup olmadığını bilemiyorum bende ciddi sivilcelenme ve kan akışında rahatlama sağlamıştı, ereksiyon sıklığım da epey artmıştı. testosteron artışı yerine nitrik oksit artışından da olabilir belki de sadece plasebo etkisiydi bilemiyorum ancak olumlu sonuç alıyordum 4 kez ağırlık artırmamı sağladı o dönem.

Sayfayı Paylaş