Trapezde Orantısızlık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deylej tarafından 16 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. deylej

deylej Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bir konu da sizlerin yardımına ihtiyacım var beni mazur görün yardımlarınızı bekliyorum.

Yaklaşık 6 aydır body yapıyorum vucut oranlarım istediğim oranlarda büyümeye devam ediyor fakat trapezlerim bir birinden farklı büyüklükte belirgin şekilde. Aranızda her vucut simetrik değildir diye düşünen olursa şöle bi sorun var sol trapezimi sıktığım zaman istediğim şekli alıyorum fakat sağ trapezi sıktığım zaman sağ kanadım kasılıyor yani sağ trapezimi oynatamıyorum bu yüzden arasında büyük bir farklılık varmış gibi gözüküyor nasıl bir öneride bulunabilirsiniz. İyi akşamlar

2. deylej

deylej Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu?

3. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    Ayni sorunu bende yaşadım ve kismen orantiladim ayni sekilde sag tarafi sıktigım zaman gayet güzel oluyordu ve solu sıkamiyordum sana tavsiyem 20 kg gibi veya daha buyuk bir agirlikla sadece solunu calisman sag dursun geriliyecek hali yok solu calis bi sure sonra ordaki kaslarinda harekete alisacak ve güclenecek bu sekilde iki tarafida sıkabilir ve tatmin edici bir sonuc alabilirsin unutma suan hatırı sayilır fitness modellerin bile orantisizlik sorunlari vardir ama cok iyi kapatirlar öyle kolay kolay anliyamazsin kafana takma simetrik sorunlar sabirla calisma sonucu düzelicektir

4. deylej

deylej Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani benim sorunum kas olmaması değil zaten aynı kilolarla aynı setlerle calışıldığı için bir tarafta olup bir tarafta olmaması mantıksız. kası hareket ettiremiyorum kası sıktığımda kanat kasım hareket ediyor.

5. Akın Gülgeç

Akın Gülgeç Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    konya
    ba
    dostum sağlaksın sen o kaslarin daha güzlı o yuzden hareket ettirebiliyorsun hacim sorunundan bahsetmiyor o kaslarin gucsuz ve yapmak istedigin hareketi yapamiyor hacim esittir o kasin guclu olmasi demek degildir guc sporculari mr.olimpiadaki adamlar kadar hacimli ve iri degiller ama dunyanin en güclu insanlarılar tavsiyem tek tarafi calisman ve surekli orayi sikmaya calıs set aralarinda filan

6. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    benimde çantamı hep solda taşımaktan sol trapezim çok gelişti,küçük bişey gibi gözüküyo ama içinde kitaplar spor eşyları protein tozu su falan derken 10-15 kg oluyo ve onu günde en az 30 dk omzumda taşıyorum.Ve bu yüzden olduğunu anlamam 1 yılımı aldı.Seninde belki böyle küçük saçma bişeyden olmuştur

alpaslanözden bunu beğendi.
  7. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    MANTIKLI GELİYOR. muhakkak bi taraf fazla gelişmiş olmalı. sporu zaten bu yüzden yapmıyormusun eksiğini bulmuşsun işte o tarafa daha fazla yüklen.

8. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gerek yok esitledim ben,arkadasa yardim olsun diye yazdim :)

9. deylej

deylej Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayna karşısında her gün o kası hareket ettirebilmek için uğraşıyorum muhtemelen bir gün bunu başaracağım :D

Sayfayı Paylaş