Trapez Sorunsalı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Warzz tarafından 21 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Warzz

Warzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba;
    Ben 18 yaşındayım ve 16-17 yaşında 5 aylık bir spor (fitness) geçmişim var. Hoş buna spor geçmişi de denmez ama ayrıca bir yıl kadar süreyle de evimdeki barfiks barında devamlı barfiks çekiyordum. Fakat bir hastalığa yakalandım ve bir ayda 9 kilo civarı bir kilo kaybı yaşadım. Sonrasında zaten 1 yıl kadar bırakmak zorunda kaldım. YGS LYS derken zaten vücudu iyice saldım. Benim sorunuma gelecek olursak ayna karşısına geçtiğimde ve kendimi kastığımda bir trapez diğerine göre daha şişkin ve daha belirgin gözüküyor. Bunun skolyoz olabileceği endişesi içerisine girdim fakat omurgam düzgün gidiyor ve omuz hizam eşit (Dışarıdan da baktırdım). Yani sadece trapezlerde orantısızlık var. Büyük bir kas kütlem yok ama olan kas kütlesini üzerinden düşününce oran çokta az değil. Tekrar spora başlamayı düşünüyorum, bu orantısızlığı nasıl giderebilirim? Veyahut büyük bir sıkıntı çıkarır mı bana?

Dipnot. Dışarıdan bakıldığında belirgin bir yamukluk yok fakat kendimi kastığım da bu açığa çıkıyor.
    Teşekkürler...

2. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim skolyoz diye birşeyin olduğunu bilmen gayet güzel bir şey ancak skolyoz sadece bir bölge ile anlaşılacak şey değil hele ki trapezden hiç değil gibi hadi sırf, omurga veya omuz falan belki de trapez en sonu gibi bir şey.

3. Warzz

Warzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Etrafımdakiler skolyoz olabilme ihtimalin var dediler. İnternette skolyozu açıklayan birçok sitede vakit geçirdim zaten olmadığının farkına da vardım. Benim sorum ise bu orantısızlığı nasıl giderebilirim. Yada neden oluşmuştur, bunun önüne nasıl geçebilirim? Tarzı sorular. Çevremde o bölgenin postacı çantası kullanmam sonucu kası ezdiğini söyleyenler bile var. Bu yüzden kafam karışık ve cevap bulmak için konu açma gereği duydum.
    Cevabınz için Teşekkürler.

4. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Alakası yok. Millete göre hareket edersen hiç bir şey yapamazsın. Çünkü; çevrende gerçekten bu tür deurumları bildiğine inandığın birisi çok azdır. Belki de hiç yoktur.
    Ayrıca trapezlerini dengelemek yerine irileştirmeyi dene zamanla gelişim yavaşlayacaktır. İki trapez arasındaki fark yine olacaktır. Ancak gelişimin yavaşlamasından dolayı küçük olana büyük olana yaklaşılacaktır ve bu fark gözle görülmez olacaktır.

5. Warzz

Warzz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cevabınız için tekrar teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş