Trapez problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xside tarafından 15 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xside

xside Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhabalar, yaklaşık 1.5 sene önce evde dumbell çalışmalarına başladım 2 farklı marka ama aynı kg de olduğunu düşündüğüm dumbell kullandım. Şuan sol trapezim sağdakinden büyük ve daha güçlü. Bu sebeple çalışırken daha çok sola güç veriyorum günlük hayatta bile. Buna alıştığımdan dolayı şınav bile çekmek istemiyorum açıkcası solu daha zorlayacağım diye ki şınavdan sonra bile daha çok sol tarafım şişiyor ve yanıyor. Evde yapabileceğim nasıl çalışmalar önerebilirsiniz.

not : site içi araştırma yaptım ancak önerilenlerin çoğu spor salonlarında yapılabilecek hareketlerdi. Dumbella yapabileceğim bir hareket önerirseniz sevinirim. Saygılar.

2. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    Sag tarafa agirlik ver lcen ve iyi arastir egzersiz bolumunde var trapez hareketi

3. xside

xside Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha önceleri hiç trapez çalışmadım, zannedersem bent over lateral raise yüzünden gelişti biraz, şimdi direk trapez çalışmam farklı bi görünüşe neden olabilir diye düşünmemiştim pek ama teşekkürler.

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Solak mısınız ? Solaksanız bu gayet normal bir şey. Dumbbell shrug gibi trapez kaslarınızı çalıştıran hareketler yapabilirsiniz.

5. xside

xside Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bir bakayım.ayrıca hayır solak değilim nasıl böyle oldu anlamıyorum takım elbisede bile farkediyor kol boyları trapezler yüzünden.

6. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Trapez neresi yaw?

Sayfayı Paylaş