Trapez-Kanat Fazlası...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve yalnızkovboy_89 tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Fazla kanat ve trapez estetikmidir?

1. Fazla trapez estetik durmaz.

18,6%
  2. Fazla kanat estetik durmaz

4,7%
  3. Kanat ve Trapezin fazlası estetik durmaz

33,4%
  4. Her ikiside vücuda ayrı bir güzellik katar,abartı durmazlar.

43,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Belgeselde izlemiştim yaaav yanlış olamaz o bilgi; yanlışsa da doğrusunu öğrenmiş oluruz işte, dur bir daha kontrol ediyim o zaman, doğru söylüyor olabilirsin kardeşim insan yanlışlarıyla insan herşeyi eksiksiz bilmemiz mümkün değil ;)

Ayrıca kesinlikle ilizyon değil, Zane in gözümdeki değerini kimse değiştiremez! Adam simetriyi yakalamak uğruna güçlü bölgesini bekletip zayıfı çalışan bir adam, kabul edelim hiçbirimiz bunu kolay kolay yapamayız, aç gözlülüğümüz gelişiyorsa neden bekleteyim daha büyük olsun işte der, tahrik eder...
    Neyse şimdi Zane tartışması başlatmıyalımda, herkesin bir idolü var sonuçta biz herkese saygılıyız, Arnold a buna dahil, kesinlikle takdir ederim çünkü üstü ne kadar kütleli olsada Arnold daki abs pek kimsede yok ;)

Bu sporda takdir edemiycem tek tip, definasyonu beceremeyip kendini kandıran tiplerdir, bu adamlarda güç yada hacim vardır ama nur topu gibi birde göbek vardır.
    Bu adamlardan "ben kasın üstüne biraz yağlı vücut istiyorum" yada "yağ olmadan kas olmaz" gibi saçma sapan cümleler duyarsınız genelde ayracı budur...
    Kesinlikle kendini kandırmaktır, ben definasyonu beceremiyorum, şu kadar senedir yapıyorum ama hala göbeğim var gerçeğini kabul etmemek bahane bulmaktır...

2. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    fazla kanat konusunda bende hem fikirim ve trapezler eskiden benimde hiç hoşuma gitmezdi omuzlarım ya dar görünürse gibisinden ama artık fikrim değişti. 1-2 aktörde hoş olduğunu farkedince artık trapezleride önemser oldum =)

örn;
    yenilmez filminin başrolündeki scott adkins
    http://www.dizimizi.com/resimler/412000/scott-adkins-12.jpg

ve

warrior filminde başrol oynıyan tom hardy nin trapezleri hacimce fazla olmasına rağmen hoş görünüyor
    http://cdn2.cagepotato.com/wp-conte...e-from-Warrior-tom-hardy-20086567-720-566.jpg

http://ranqer.com/photo2/large/2280.../tom-hardy-shows-what-he-s-got-in-warrior.jpg

Son düzenleme: 17 Aralık 2011
    ZeusS_ bunu beğendi.
  3. acemierkan

acemierkan Yeni Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tornacı
    Yer:
    gaziantep
    -------------------------------------------------------------------------------------
    yinede fazlası tipsiz gösterir bence.weightlifter

Ocensers, enemy ve godzilla10000 bunu beğendi.
  4. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Herşeyin başı genetik ve doğru çalışmadan geçer bence. Olmuyosada genetiğinden kaynaklanır seni yaratana isyan etmekte iyi bir fikir olmadığı için, doğru çalışıp en iyi ölçüyü senin tutturman lazım :) en iyisi sana görünendir bence başkasının gördüğü değil.

5. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Vücutta en sevdiğim bölge nedense kanat kaslarıdır.Aşağı doğru uzatabildimmi çok güzel görünüyor ki benim böyle, Şuana kadar kötü göründüğümü kimse söylemedi.
    Trapez ise bana kalırsa ilk baş omuzları genişletip,sonrasında trapez çıkarılmalı işte o zaman hoş bi görüntü oluyor=)

6. jkdo

jkdo Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Universite
    Yer:
    Denizli-ist
    zaten senin kanatlar abartı degil herkese forumdaki simetri adlı makaleyi okumalarını öneriyorum ve baslıgı kilitliyorum :)

7. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Trapez olsun çamurdan olsun diyenlerdenim :)

Azi bunu beğendi.
  8. TheBest

TheBest Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Benim trapezlerim ve kanatlarim ileriden gidiyor.Anatomiye bagli bir durum trapez hic calismam fakat trapezlerimden dolayi omuzlarim dusuk gozukuyor.trapez kolay gelisen bir kas grubu ayrica sporu biraktiginiz zaman kolay kolay erimeyen bir kas grubu . Trapezleriniz gelismisse calismayin omuza agirlik verin. Fakat yapi olarak trapezleriniz buyuk degilse omuzlariniz duz geliyorsa calismanizi tavsiye ederim.

9. brhmcr

brhmcr Guest

Trapez sevemedim oldum olası herkes trapezın eksik desede üstlerine gitmiyorum omzum dar gorunur korkusu ıcındeyim.

10. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123

Aslında bende sana biraz trapez iyi
    gider diyenlerdenim.thums:

11. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bence trapez konusunda genetik çok önemli
    mesela bicepslerde kemiğe bağlandığı nokta ne kadar geniş(yani dirseğe yakın) olursa o kadar güzel gözüküyor diyoruz...
    ama trapezde ise tam tersi durum geçerli, boyunu uzun ve trapezin bağlantısı uzak olan kişilerin trapezi gelişse bile gergin kalıyor ve o çok beğenilen trapezin ovalimsi görüntüsü oluşmuyor

ben pek trapez çalışmıyorum, vücut çalışmadığım zamanlarda bile hafiften belli olur trapezlerim. özel olarak yüklenmeden de diğer bölgeleri çalışırken baya bir gelişen bir bölge... trapezin en güzel yanı da giyilen tshirtleri çok çok daha güzel gösterir...

12. taylan doktor

taylan doktor Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    trapez değişik bir kas nerdeyse tüm çok eklemli hareklerde çalışıyor o yuzden trapezde geri kalıncagını sanmıyorum tabi geneteik te çok onemli

13. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    trapezler gereğinden fazla olursa omuzu çok dar gösterebilir

14. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Hem kanat hem de trapezin fazlası güzel durmaz diyenlerdenim . Abartı bir kanada sahip olmak zaten zor ama trapezler gayet çalışkan - dikkat etmek gerek.

15. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Trapezin yapısına göre değişir bence, bazı trapezler yüksek duruyor ve görüntü iyi olamayabiliyor ama bazıları boyundan omuz başına kadar uzanan bir şerit şeklinde geliyor ve gayet iyi görünüyor.

Kanatın fazlasına zaten hayır demem :D

16. nRkrbck

nRkrbck Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    trapez hoş duruyor ama kanat abartı olunca hiç hoşuma gitmiyor benim

17. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Aslında çok düzenli idman yapmadığım noktalar olmasına rağmen kanatlar ve trapez iyi gelişiyor. Belim kalın olduğu için kanatlar kötü durmuyor sanırım. Trapez de sevdiğim bir görüntü, zaten doğal yolla abartı olacak hali yok. :)

18. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Üstte arkadaşın söylediği gibi bu sporda simetri çok önemli. İyi kütle olup simetri olmayınca göze pekte hoş gelmez trapez ve kanat. hatta bütün kaslar için geçerli bu durum. Ama eğer simetrik olacaksa bence kanat fazlası gayet güzel durur tek kötü yanı millet "kendini kasarak yürüme len" falan der. Trapez genetiğe bağlı birazda. yani geniş çatılı insanlarda gayet güzel durur ama dar omuzlu olanlarda(genelde ektomorflar böyle oluyor) pek şık durmayacağı görüşündeyim.

Ha birde boy konusu var, kısa boylu birinde aşırı trapez ve kanadın hoş durmayacağını düşünüyorum

19. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    benimde kanatlarım vücudumun diğer kısımlarına göre daha ileride barfiks aslında zor yapılan bir hareket olduğu için kanatları sırtı fazla zorluyor ve falza gelişmesini sağlıyor

Sayfayı Paylaş