Toz tavsiye / Beslenme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Azdcle tarafından 14 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Azdcle

Azdcle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Ben genel de bu tarz konuları pek forumlardan araştıran bakan eden birisi değilim genel de kendim deneyerek görürüm. Uzun zamandır spor yapmıyorum yaş 20 önceden 3.5 senelik boks geçmişim ve belli aralıklarla fitnessa gitmişliğim var. Çoğu insan gibi benim de kilo ilgili sıkıntılarım olsa da kafaya dert eden birisi değilim, neyse konumuza gelelim. Öncellikle benim metabolizmam olması gerekenden 2 kat daha hızlı çalışıyor yani yaşıtım olan bir insan 1 ekmek yiyecekse ben 2 ekmek yiyorum kabaca. 1-1.5 ay kadar bir süre sonra spor salonuna başlayacağım tekrardan ve bunun için toz önerisi istiyorum.(Optimum Serious Mass veya Hardline Progainer) Daha önceden bu tarz şeylere hiç girmedim tamamen doğal bir şekilde büyüyüp geliştim. Olmam gereken kilodan 12-13 kilo daha eksik olduğum için fazla disiplinli bir şekilde besleneceğim buna ek olarak toz kullanmak istiyorum. Hangisini tercih edersiniz yada tercih edeceğiniz başka bir ürün var mı? Ek olarak beslenme ile ilgili önerilerinize de açığım bu konuda pek bir sıkıntım yok düzenli ve sağlam bir şekilde beslenmesini biliyorum. Bu kadar kilo vermemin sebebi kendimi aşırı salmış olmam. İnsan çirkinleşiyor :D Sigara, alkol v.b. şeyleri soracak olan arkadaşlar olursa alkol uzun zamandır kullanmıyorum sigara günde 1 paket fakat diyete başladığım zaman bırakıyorum bağımlılığım yok. Tekrardan dile getireyim (Optimum Serious Mass veya Hardline Progainer) sizce ikisi arasından hangisinin etkisi daha büyük veya başka varsa söyleyebilirsiniz.
    (Boy 1.88 / Kg - 70 / Yaş - 20)

2. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Sen iyi beslenmene bak, daha başlamadan kestirme yol araman senin çokta istekli olmadığını gösterir. Makrolarını hesapla gir mutfağa ve yapman gerekeni yap.

Doğal şekilde kilo alamıyorsan bağırsak floran bozuktur. Doktora git sana muhtemelen probiyotik yazacak ve lifli bir beslenme önerecektir.

3. Azdcle

Azdcle Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam kestirme yol falan aramıyorum sana şu şekil de diyeyim günlük 4000 kalori mi alacağım ben bu kaloriyi toz olsun ya da olmasın bu miktar benim vücuduma girecek fakat uzun süre masada kalmak beni sıkıyor bunun bir kısmını 1 2 ay kadar karşılayacak bir toz önerisi istedim ondan sonrası farklı geçecek belli bir spor geçmişim var zaten kendi vücudumu da tanıyorum daha önceden kullanmadığım için danışmak istedim

Sayfayı Paylaş