Toparlanma sürem cok uzun sürüyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Uğur0159 tarafından 10 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abilerim kardeşlerim merhaba yaklaşık 1.5 yıldır agırlık kaldırıyorum ve 1.5yıldırda elimden geldigince yeme içme alkol ve uykuya dikkat etmeye calısıyorum cogu zaman suplement kullandım ve kullanıyorumda size yaklasık 2-3 aydır bi sorundan bahsedicem.
    Özellikle-Bacak antremanında ve gögüs antremanından sonra kas acısı uzun sürüyor eskiden en fazla 3-4 gün sürerdi ama yaklaşık 2-3 aydır özellikle bacaklarım 7-8 gün sürüyor o kadar acıyorki gecen hafta yaptıgım bacak antremanın acısı hala devam ettigi icin bu hafta bacagı atladım glutamin kullandım fayda etmedi eskiden sevinirdim bacagın hakkını iyi vermişim 4-5 gün acıyo diye simdi o hale geldim ki antreman atlamak zorunda kaldım aynı sekilde gögüs antremanındada aynısı oluyo diger bölgelerim düzgün en fazla 3 gün acıyo sizce sorun nedir? Yaza girdim diye kalori alımım azaldı ama antremanları hala sert cıkartıyorum o yüzden mi toparlanma sürem uzun sürüyor?

2. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Genelde beslenme ve uyku bu kas ağrılarının şiddetini azaltan etkenler. Bunlara ne denli dikkat ediyorsun bilmiyorum ama bir gözden geçir derim.

Uğur0159 bunu beğendi.
  3. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Spora kisa sureligine ara vermeyi denedin mi? 1 hafta agirlik calismamak mesela. Sadece kardiyo gibi hafif tempo sporlar yapmak

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

doxux bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Programını atar mısın? Squat, deadlift, bench press'in kaçar kilo, sen kaç kilosun, yağ oranın kaç?

5. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şöyle söyliyim 81 kiloyum %13 yag oranım var kışın 86kiloya cıkıyorum/Antreman programımıda kısaca söyle söyliyim gögüste gereksiz diyebilirsiniz ama 7 tane hareketim var tek bölge olarak calısıyorum 2 orta gögüs 2 üst gögüs 2 fly ve cable crossla bitiriyorum benchte kışın 110kg ye kadar cıktım ama suan 80-85kg civarı basabiliyorum.Bacak antremanına gelirsek oda tek bölge yani salona gittigimde bacak calısıp cıkıyorum 6 tane hareket Leg press 170kg ile baslayıp 210kgde bitiriyorum deadlift 80kgde baslayıp 100kgde bitiriyorum.Squatta cok kötüyüm cok zorlanıyorum 70kg fix 12.10.8.8 bu pramit seklinde calısıyorum

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim aklıma gelen muhtemel sebepler;

-definisyon mu yaptın? düşük kalori mi alıyorsun?
    -Uyku, stres, besinlerin kalitesinde değişim var mı?
    -1,5 yıldır hiç ara verdin mi? 1-2 hafta?

Son olarak, 7 hareket zaten çok fazla, bir de düşük kalori vs beslendiysen toparlayamaman normal... daha önce ara vermediysen biraz dinlenmeye ihtiyacın da olabilir.

Uğur0159 bunu beğendi.
  7. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Uzaktan kesin bir seyler soylemek zor. Tanimak lazim.

Calistigin agirliklar kendi agirligina ve vg gecmisine gore iyi.

Leg press ve squat birbirine cok yakin hareketler. Squattaki agirligin hafif olabilir ama tekrar sayilarin yuksek. Leg pressten sonra niye squat yaptigini anlamadim. Squat yapiyorsan neden leg press yapiyorsun.

Haftada bir mi calisiyorsun bacak?
    Bacakta 6 hareket yapiyorum demissin. Baska hareketler de varmi? Sq dl lp bunlar 3 harekrt yapiyor?

Uğur0159 bunu beğendi.
  8. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende düşündüğümde 2. Dediginizden dolayı oldugunu düşünüyorum yaz+ramazandan sonra eskisi kadar cok besin ve öğünlerimde sıkıntı oluyor spora gitcegim günlerde bile cok iyi beslensem bile off günlerimde ister istemez öğün kaçırıyorum kalori eksigimin oldugu halde antrmanımda ne kilo düşüyorum nede hafifletiyorum buda kasta ağır yıkımlar yaratıyo olabilir ama 7-8 gün sürmesi cok garip geldi hatta sakatlandım sandım

9. VGT1

VGT1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Benim fikrim hareket bakimindan cok fazla birde az kalori alinca agirilarin gecmez tabi ben 2 yildir spor yapiyorum gogus icin 2-3 hareket bacak icin Squat ve deadlift yapiyorum daha cok calismak daha verimli olucak diye bise yok

Uğur0159 bunu beğendi.
  10. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Her bölgeyi haftada 1 kere calısıyorum bacak antrmanımın hepsini 12.10.8.8 olarak yapıyorum extansion-leg press-squat-leg curll-calf eger gücüm kalırsa dumbell lunge yapmaya calısıyorum bu arada agırlıklarda barın kilosunu ilave edip söyledim

11. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    kalori yükseltmen ve daha iyi dinlenmen gerekebilir o zaman, ama dediğim gibi fazla yapıyorsun.

o kası biraz daha az yoğunlukta, haftada iki kere çalışmayı da deneyebilirsin.

Uğur0159 bunu beğendi.
  12. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sagolun abilerim tavsiyelerinizi dinliycem 2.5 aydır böyleydi gecen hafta dank etti arkadasla aynı programı yaptık gögüs calıstık benden kendisi 7-8 kilo az ama 2.5yıldır vg yapıyo antremandan 5 gün sonra tekrar cagırdı beraber gögüs calısalım diye ama bırakın gögüs calısmayı gögüsüme dokunamıyordum bile durum böyle olunca danıscak birilerini aradım

13. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Burda soylenen seylerin hepsinin payi olabilir, sonucta 1inci dereceden etki edebilecek seyler.

Ayni kasa etki eden 4 ayri egzersiz yapiyorsun. Ve hepsini de bilincli bir sekilde dogru formla yaptigindan eminim. Tukenise kadar gidiyorsundur.

Bence VGdeki gecmisine bakarak bu kadar yogun calismanin gereksiz oldugunu dusunuyorum. Ileri duzeyde vg yapanlar icin uygun olabilir yada musabakaya hazirlananlar icin. Belkide bir 5 yili devirmen lazimki kaslarin bu yogunluga ulassin.

Squati hakkini vererek yaparsan ayni gun icinde db lunge, leg press, extension yapmana gerek yok.

Ayni durum gogus icin de gecerli olabilir. Detaylarini bilmiyoruz.

1.5 yillikbir gecmis icin bence en gec 48-72 saat icinde bir sonraki antremana hazir hale gelmis olman lazimdi.

Calistigin agirliklar guzel.ama bence egzersiz sayisi fazla.

Ozet olarak, ben olsam.1 hafta ara verir, beslenme dinlenmemi gozden gecirir ve egzersiz sayisini azaltarak sonucu gozlemlerdim.

Uğur0159 bunu beğendi.
  14. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aynen hocam dedikleriniz cok mantıklı 1 saat sonra salona gidicem nokta atıslar yaparak kası düzgün bi sekilde yorucam :D

15. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Aslina bakarsan bir antremanda en guclu, teknik bakimdan en komplike egzersiz basa alir. O yuzden squati en basta yapman daha dogru olur. Akabinde extension yapilabilir ama karar senin tabii ki.

Uğur0159 bunu beğendi.
  16. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Antremanların, kaldırdığın ağırlık değerleri kas kütlene göre çok şiddetli değil. Beslenme ve Uyku da sıkıntın var. Göğüs 7 hareket tek bölge ise kasmamalı. Dediğim hususlara dikkat et.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ağustos 2016 ---
    Antremanların, kaldırdığın ağırlık değerleri kas kütlene göre çok şiddetli değil. Beslenme ve Uyku da sıkıntın var. Göğüs 7 hareket tek bölge ise kasmamalı. Dediğim hususlara dikkat et.

Uğur0159 bunu beğendi.
  17. Uğur0159

Uğur0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam o zaman kısaca beslenme ve uyku düzenimi size söyle acıklıyım belkide sorun ondandır yaza girdigimizden beri okulundan tatil olmasından dolayı uyku düzenim bozuk gece 4-5te yatıyorum öğlen 3-4 gibi kalkıyorum öğlenden sonra kalktıgım için kahvaltıyı atlamak zorunda kalıyorum sonra 300gr ızgara tavuk pilav yiyorum 1.5 porsiyon spora gitmeden 1 saat öncede tekrar pilav tavuk post meal olarakta tekrar kırmızı et yada ızgara tavuk uyumadan öncede kazein etkisi yapsın diye yogurt yada süt benzeri seyler yiyorum genel olarak yazdan beri beslenmem böyle 4 öğün sizce yetersiz mi uyku düzenim bozuk sabaha karşı yatıyorum ama yinede en az 8-9 saat uyuyorum

18. Cengizhan CAN

Cengizhan CAN Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Balıkesir
    Uyku düzenini gözden geçir, kahvaltı bence çok önemli, aslında her öğün ve ara öğünler önemlidir. Odaklanmanı da iyi yaparsan kas ağrılarının kısa süreceğine inanıyorum.
    İşe uykunuzu düzene sokmak ile başlayın. mümkünse 3-4 ana 2-3 ara öğün şeklinde günü tamamlayın.

Sayfayı Paylaş