TON BALIĞI SEÇİMİ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mserdarozden tarafından 6 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mserdarozden

mserdarozden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar, ton balığı konusunda sizlere bir sorum olacak internette araştırdım ama cevabını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Piyasada birçok ton balığı markası var ve farklı fiyatları var, peki ton bu markaların civa oranları ile ilgili somut bir veri var mı?

Örnek olarak en pahalı marka olan Dardanelin civa oranı diğerlerine göre daha mı düşüktür de bu yüzden fiyatı pahalı mıdır yoksa olay sadece marka mıdır?

Şimdi Derya ton balığı konusunda olumlu yorumlar okudum ama Derya ton ile yapılacak maddi kar sağlığımızı daha fazla tehlikeye atar mı?

Amacım sağlıklı protein almak, o yüzden yok iri parçalı yok küçük parçalı benim için fark etmez, haftada 3X160 gr ı aşmayacak şekilde kullanım planlıyorum, ve aradığım sorunun cevabı Dardenele verilecek fazla para ya bu açıdan bakıldığında değer mi?

2. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Civa oranları %90 aynıdır diye düşünüyorum çünkü her firma balığı balıkçılardan alıp işliyor.
    Yani dardanel aa sizin tutuğunuz balığın civa oranı daha az onu alalım diye seçmiyordur diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 6 Mart 2017
  3. kaancntmur

kaancntmur Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben vatan markası var ondan alıyorum. 5.75 gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Paketi 2'li, besin değerleri gayet iyi, kollesterol yönünden çoğu ton balığı markasından düşük oranlara sahip ve omega 3 açısından zengin. Tavsiye ederim

4. _mbozoglu17_

_mbozoglu17_ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Piyasadaki en iyi Ton Balığı tartışmasız Migros Light'dır.Besin değerlerine bakabilirsin hem az yağlı hem de pro oranı yüksek

harun_86, PraNgA4 ve technical1967 bunu beğendi.
  5. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    Kesinlikle, fiyatı da epey uygun bence diğerlerine göre. Ondan ucuzlarında kalite çok ciddi oranda düşüyor.

technical1967 bunu beğendi.
  6. technical1967

technical1967 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    evet nerdeyse 1 yıldır ton balığı yiyen birisi olarak bunu bilmemek beni kahretti. migrosa hücum

7. PraNgA4

PraNgA4 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle katılıyorum. Salatasını da yemeğini de yaptım hem lezzetli hemde aşırı kaliteli migros light öneririm.

Dipnot: 2 ay öncesine kadar 2x160gr 5.75 ti yani bedavaydı indirim vardı. Şuan 6.75 yine indirime girdi kaçırmayın abanın :D

8. technical1967

technical1967 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    trabzonda 7 lira :)

9. mserdarozden

mserdarozden Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bende Migros deneyeceğim o zaman, derya ton balığı ile olumlu yorumlar okudum ama kokusundan dolayı yiyemedim, hatta ilk başta acaba bozuk mu dedim ikinciyi yiyince emin oldum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş