Thrusters Egzersizi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mehmet Ali Yanmış tarafından 16 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mehmet Ali Yanmış

Mehmet Ali Yanmış Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar, Thruster Egzersizini hiçbir ileri düzey powerlifter yada BodyBuilder proğramında göremiyorum, sebebini merak ettim, olimpik bi hareket olmasından öte, Squat+Deadlift+OverHead Press egzersizlerini kapsayıp tüm vucut kaslarını çalıştırdığından dolayı coumpund bi egzersiz olarak uygun kilolarla tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Peki tercih edilmemesinin sebebi nedir arkadaşlar?

2. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    zaten o hareketi yapabilseler powerliftingi bırakıp olimpik haltere yönelirler,ağırsağlam kendini biraz ilerletince bu harekette powerliftingden kopmaya başladı,neden yapmıyorlar? aslında yapamıyorlar,kol esnekliği teknik bir çok faktör var,yerden düzgün formda clean press yapan kişi sayısı bile az,thrusters bende yapamıyorum ama bu açığımı devamlı clean press yaparak kapattım,clean press her antremanda olması gereken ana harekettir,son 100 antremandır falan mutlaka her antreman yaparım düşük kilo bile olsa

3. Mehmet Ali Yanmış

Mehmet Ali Yanmış Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Ben profosyönel musabaka haricindeki kişilerin programlarından bahsetmiştim. Yani musabık olmayıpta hobi olarak ileri düzey powerlf yada bb yapan arkadaşların bu tür hareketleri terketmelerini anlıyamıyorum. Aslında sormak istediğim, mesela ben bile amatör kilolarda clean and jerk hareketini doğru forumda yapabiliyorken böyle komplike ve tüm vucudu çalıştıran bi hareketin terkedilmesini anlamıyorum.

Kaldiki squat/deadlift gibi hareketlerde belli kilolara kadar ulaşabiliyorsunuz, belli bi noktadan fazlası zaten aşırı diyet, ilaçlar, 7'24 salonda yaşanan bi hayata dönüşüyor, yani musabıklara.
    Eğer müsabık degilseniz, ve bu temel egzersizlerde belli noktalara ulaştıktan sonra bu hareketlerin iç içe geçmiş formlarını çalışmanız, clean and jerk gibi, vucudunuza çok daha fazla yarar sağlıyacaktır. Vucudunuzdaki kasları bütün olarak kullanmayıda ögreneceksinizdir, buda gerçek yaşamdada büyük faydalar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Tabi dediğim gibi bu kadar insan bu tür egzersizleri terk ediyorsa bi bildikleride vardır, merak ettiğim nedir bu bilgi? :)

4. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Thrusters dediğin front squat+ ohp kompleksi. Normal tutuşta front squat yapabilen herkes yapar bunu. Olimpik hareketler kadar teknik gerekmiyor. Neden yapılmıyor dersen bu tamamen trendler ile alakalı. İnsanlar genel olarak bir çok şeyin farkında değil sadece önde gözükenler ne yapıyorsa onu yaparak zaman geçiriyorlar.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    ağırlığı yerden kesme yapmadan rack kullanarak yapılırsa hareket kolaylaşır tabi ama o şekilde yapmak bence mantıklı değil.yerden keserek yapmak önemli olan.clean press ve clean push press üzerine yoğunlaşmak yarışmacı olmayan kişiler için daha mantıklı

Sayfayı Paylaş