Testosteron miktarı ile ilgili sorunsal

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Timur12 tarafından 13 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar.Öncelikle belirtmek isterimki soruma hiçbiryerde cevap bulamamış olmamdan dolayı konuyu açmış bulunmaktayım.
    17 yaşında 1.74 boyunda 76 kiloda bir erkeğim.yağ oranım ortalama düzeyde.Herzaman atletik olmasamda kaslı ve iri biryapım olmuştur.Lise öğrencisiyim ve doğal olarak sadece yaz tatillerinde adam akıllı çalışabiliyorum.powerlifting ile ilgileniyorum fakat arasıra izole egzersizler yaptığımda oluyor.şuan ygs hazırlanıyorum vaktim olmuyor fakat geçen yaz 2 ay lık sıkı çalışmalar sonucu 100 kg bench basıp okul başlangıcı itibariyle bırakmış bulunuyorum.belki biraz daha uzarım ümidiyle squat ve deadlift fazla abanmasamda bench press acımıyorum hiç.sorum şu ki geçenlerde sırf meraktan ötürü testosteron ölçtümüştüm ve düşündüğümden çok daha az çıktı.yanılmıyorsam 200 ile 350 arasında bir rakamdı.önemli olan serbest testo diyenler olacak arkadaşlar inanınki hatırlamıyorum.
    sadece 17 yaşındaki bir erkek için oldukça düşük bir rakam gibi geldi.en azından benim gibi sürekli no pain no gain felsefesiyle yaşayan biri için :p
    sakallarım oldukça gür ve çocuğunluğu çıkmış durumda bacaklarım inanılmaz kıllı göğsümde kıl yok.cinsel organ gelişimim ortalamanın üstünde olsada testislerim biraz küçük.
    sorum şu ciddi anlamda hard compound antremanlarla düzenli bir beslenme ve uyku programıyla bu değer en fazla nekadar arttırılabilir?pazartesi günü tekrar ölçtürmeyi düşünüyorum 2 aylık bir aradan sonra.örnek olarak 8 aylık hard antremanlarla dolu düzenli bir çalışma sistemine dayalı dönemin sonunda 500 leri görmek benim için hayal mi?Bu konuya fazlasıyla taktım maalesef..
    şimdiden tüm cevaplarınız için teşekkürediyorum.;)

2. Renas ışık

Renas ışık Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Testi tekrar yaptır. O yaşta o degerler cok düşük. 1000 li degerlere yakin olmasi lazim o yaşlarda.

3. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Sorun su ki defalarca yaptirdim ve hep 200 ile 300 arasinda.agi spor yaptigim donemde 400 u gordum en fazla.cinsel istegimde azalma kesinlikle yok kas kutlem ise kendimi bildim bile akramlarima oranla fazlaydi ama rakamlarim bukadar dusuk cikmasi canimi sikiyor..sakallarim baya cikmis durumda sakal uzama hizim ise orta.

4. Renas ışık

Renas ışık Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Anlattığına göre fizyolojik olarak testo eksikliği gözükmüyor. Farkli lab larda ölçüm yaptirdinmi? Bir ihtimal orada yanlislik olabilir. Yada degerlerin gerçekten o seviyelerde androjen reseptörlerin cok hassas olduğu icin sıkıntı yaşamıyorsun.

5. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Anladım.peki ilerde bunun bir soruna yol açma ihtimali varmı?reseptörlerde zamanla tolerans oluşması örnek olarak?dediğiniz gibi farklı bir lab da ölçüm yapsam fena olmayacak.tekrardan teşekkürler

6. Renas ışık

Renas ışık Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Farklı bir lab deneyin. Dediginiz gibi ileride problem olusturma ihtimali yüksek bu seviyelerdeyse. Çünkü yaş ilerledikçe testo düşecek ve problemler artacak. Benim tahminim anlattıkların kadariyla sıkıntı olmadığı. Yinede steroid bölümündeki türkiye testosteron seviyerleri basligini bir incele. Cok degerli bilgiler var.;)

Timur12 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş