Testosteron alt sınırda foto'lu !!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Timur12 tarafından 19 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar belki tanıyanlar olabilir önceden açtığım konulardan..
    kısaca özet geçmek gerekirse 17 yaşında 175 boyunda 77 kilo falanım.Benim sorunum testosteron düşüklüğü.Nasıl anladın diyecek olursanız;liftinge ilgi duyuyorum ve ilk kez geçen yaz 2.5 ay düzenli şekilde powerlifting yaptım.ozamanlar testo seviyemi merak etmemle yaptığım testo testi sonucu uğradığım hüsran beni düşündürmeye başladı.ben 600-700 lerde beklerken 400 ng idi.yaklaşık birkaç ay sonra yani geçen haftalarda tekrar yaptırdığımda şaka gibi bir sonuçla karşılaştım.17 yaşında bir ergenin sahip olamayacağı rakamlar -"299" ng.-
    Ayrıntılı muayene sonucu testislerimde ufak hipoplazi tespit edildi.Yani patolojik düzeyde olmasada normalin biraz altında boyutlar.
    Birkaç gün sonra ise farklı bir hastanede tam hormon analizi yaptırdım.burda ise sonuç çok farklı değildi. -315 ng-
    Androjenik etkilere gelecek olursak sakallarım oldukça gür sık ve kalın fakat uzama hızı ilginçtirki yavaş.
    yaşıtlarımın 3-4 günde uzayan sakalları bende 1-1.5 haftayı buluyo.
    bacaklarım kelimenin tam anlamıyla orman gibi fakat göğsümde kıl yok.(az var)
    LH ve FSH değerleri normal gibi düşük değil sorunun hipofizyal olduğunu düşünmüyorum.
    ve en önemlisi son zamanlarda ufak bir libido düşüklüğü sezmeye başladım.
    görüş ve yardımlarınızı bekliyorum sonuçlarımıda ekliyorum..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------[​IMG]

2. Scipliton

Scipliton Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum bende de son zamanlarda libido düşüklüğü var yaşlarımız aynı nerede testo testi yaptırabilirim ? Ayrıca yanımda yakınımın olmasına falan gerek yok dimi

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Herhangi bir devlet hastanesinin uroloji bolumunde yaptirabilirsin.Ayrintili hormon ve serbest testo incelemesi icin egitim arastirma hastanelerinden birini tercih etmen gerekebilir.yakinina falan gerek yok eger ebeveynlerinin ogrenmesinden cekiniyosan.fakat soyle bir durum var muayene ucretleri odenirken ornek olarak eczaneden tarafinca muayene edildigin poliklinikler ogrenilebiliyor..

4. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Dostum pek bilgim yokta bu konularda, bu testosteron seviyesi aniden düşüp tekrar yükselen bir şey mi

5. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tabiki belli miktarlarda oynamalar muhakkak var.mevsimden tut gun icersinde bile farklilik gosterebiliyor.sabah saatlerinde ornek olarak daha yuksektir genelde.pek cok seyden etkilenebilir uyku duzeni cinko seviyesi yasam tarzi(insaat gibi agir islerde calisma) cinsel aktivite..fakat bunlar buyuk capli degisimlere sebep olan etkenler olarak algilanmamali.genetik olarak belirlenmis bir aralik bulunmakta ve benim yakindigim konuda tam olarak bu :/
    17 yasinda bir delikanli icin normal oldugunu dusunmedigim degerler..

6. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Depresyon veya depresif ruh halin var mı? Vücuttaki yağ oranın, stres durumun vs. nasıl? Uyku düzenin, beslenme durumun nasıl? Bir sürü değişken var. İlk testi yaptırdığında sadece egzersiz değil sosyal hayattaki bazı şeyleri de değiştirdiysen testo azalması yaşayabilirsin. Yağ oranı da kandaki testoyu ufak ufak emer böylece enerji azalması, libido azalması gibi yan etkiler görülebiliyor. Tuzu, şekeri çıkar hayatından, kuruyemişleri ara öğüne ekle sürekli, muzun içinde bulunan bromelain biraz yardım eder sana her gün 1 tane yiyebilirsin. İyi uyu, egzersiz yap, bitkisel desteklerde almaya çalış. İlaç desteği olmadan bu yolları deneyebilirsin işin bi sihiri yok sonuçta. Akhilleus daha önce Clomen ile testoyu baya gazladığını söylemişti Provacyl tarzı bi ilaç baktım şimdi ama bulamadım bu konularda daha tecrübeli olan varsa önerebilir sanırım. Bu arada dipnot spinat extract'ı kullandığım 1 aylık dönemde libidoda ciddi şekilde artış yaptı bende belki de o dönem denk geldi bilemiyorum.

7. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Hayır kesinlikle depresif bir ruh halim yok.Yağ oranıma gelirsek normal % 19 civarı.Stres durumum herkesten farksız değil hatta genel olarak bakacak olursak oldukça sakin bir kişiliğim var.
    Beslenme durumum optimal olmasada normal.Protein alımım doğal olarak çalışma dönemlerimde aldığım miktara kıyasla çok daha az.Sosyal hayatımda çok bir değişiklik olmadı.Sadece yaz tatilinde ufak çaplı bir cinsel hayatım vardı.Etkisi olmuş olabilir.Tuz hiç kullanmıyorum nerdeyse küçüklüğümden beri fakat şeker için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Fazla kuruyemiş tüketen biri değilim ama sağlıklı doymamış yağ tüketimini ihmal etmemeye çalışıyorum.Bromelain hakkında pek bir bilgim yok.Uyku düzenim iyi 7-8 saat.Liftingi bırakmış olsamda hala oluşturmuş olduğum ufak çaplı haftalık egzersiz programım doğrultusunda düzenli olarak koşu ve "street workout" yapıyorum.Kaslarda degredasyonu önlemek adına.Bitkisel destek demişken "solgar çinko magnesium zync" kulanıyorum hem kemik gelişimim(her ne kadar sonuna gelmiş olsamda) hemde genel zindelik açısından.
    Kesinlikle ilaç desteklerine karşıyım.Bu işi doğal yollardan halletmek istiyorum.Bundan dolayo Clomen ve Provacyl kullanmak istemiyorum.Ayrıca emin olmasamda Clomen sanırsam daha çok FSH ve sperm üretimi ile alakalı bir ürün.Spinal extracta gelecek olursak açıkçası oldukça tartışmalı bir ürün.Kesinlikle etkisi olmadığını söylemiyorum fakat ihtiyacım olan büyük çaplı değişiklik için gerekli ortamı sağlacayak bir etkiden bahsedecek olursak bana bunu verebileceğini sanmıyorum.Öte yandan prensip meselesi olarak kesinlikle ama kesinikle anabolik sterodilerede karşıyım..
    offf. ://

8. Renas ışık

Renas ışık Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Clomid ve nolvadex senin lh fsh oranlarını yukselterek testo artışı yaratır. Senin zaten lh ve fsh ın yüksek. Kullanman pek mantıklı olmaz. Lh yuksek fakat testo yuksekse hipofizal degil testicular bir sorun olma ihtimali daha yüksek. Testislerin bir darbe hastalık travma gecirdimi? Cevapları bu şekilde bulabilirsin. Yaşına gore cok düşük.

9. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Sorunun hipofizyal oldugunu dusunmuyorum suan testicular sorunlara odaklanmis durumdayim.Lh Fsh yuksek fakat testo dusuk ise demek istediniz sanirsam.Darbe almadim inmemis testis,varikosel veya testis torsiyonu tarzinda bir rahatsizlik gecirmedim.Penis gelisimim ortalamanin ustundeyken testis boyutlarimin bukadar geride kalmis olmasi dusundurucu.
    Yani boyutsal anlamda mevcut olan ufak bir yetersizlik buna sebep olmus olabilirmi?Yeteri kadar serum testo seviyesi olusmasini saglayacak leydig hucresi bulunmamasi?
    Dedigim gibi sporda gelisim konusunda hic sorun yasamadim ornek olarak ciliz falanda degilim sakallarimda baya var (yavas cikiyor sadece).Birde libido dusuklugunu es gecmemek lazim tabi..
    Testosteron veya "testo uyarici" bazli kimyasal urun kullanmak istrmiyorim zira bunlar ayni zamanda ostrojen seviyesinin yukselmesinede neden oluyor bilirsinizki..
    Gercekten kaybolmus durumdayim.

10. Renas ışık

Renas ışık Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    O zaman yaptırmanız gerektigini düşündüğüm diger testler prolaktin ve östrojen seviyeleri. Prolaktin yüksekliği testis hacmini, testoyu ve libidoyu düşürür. Vücut kıllarının uzama hızını azaltir dolayısıyla. Östrojen yuksekligide buna benzer etkiler gösterir. Sakal ve vücut gelisiminde simdiye kadar bir sıkıntı olmadıysa sonradan hormonel dengesizlige bağlı olarak bu sıkıntılar gelişmiş olabilir. Bu testleri yaptirmani tavsiye ederim.

11. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kesinlikle yaptıracağım.Prolaktin testi yaptırdığımı hatırlıyorum değerleri hatırlamasamda yüksek olmadığına eminim.Östrojen konusunda bir yorumda bulunamayacağım.Sakal uzama hızım herzaman yavaştı benim ergenliğimin başından beri.Ben kıl miktarından çok kılın uzama hızına dikkat ediyorum daha sağlıklı değerlendirme için.Testo seviyesiyle daha yakından ilişkili olduğundan..
    Dediğim gibi sokakta görseniz hiç testo düşüklüğü olan biri gibi sanmazsınız fiziksel görüntümden ötürü.Doktorum 6 ay sonra tekrar gelmemi söyledi belki testis gelişimin daha bitmemiştir biraz daha gelişebilir diye.Ben pek olanak vermesemde birşeylere umut bağlamak zorundayız..

Sayfayı Paylaş