Testesteronu Doğal Yollardan Artırmanın Yolları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve baris tarafından 18 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 129 üye.
  1. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    pekmez yüksek basit şeker içeriği ve kalorisi nedeniyle spor beslenmesine pek uygun değil. yanısıra keçiboynuzu yüksek lif içerir ve şaşırtıcı bir şekilde şeker, tatlı, çikolata açlığını keserek diyete yardımcı olur. ben pekmezdense keçi boynuzunu öneririm. hatta pekmezle kıyaslayınca, keçiboynuzunu şiddetle öneririm.

kornman887 bunu beğendi.
  2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    bu arada belirtmeliyim, keçiboynuzunun testosteronu arttırdığı da kulaktan dolma bilgidir. bu konuda yapılmış bir bilimsel araştırmaya rastlamadım. büyükler söyler, aktarlar filan söyler...

3. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bu birden "patlatmasın" :)

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Testosteron arttirmak istiyorsak,

Kırmızı et, Yumurta, Fındık, YerFıstığı, Tavuk, Badem, Zeytinyağı, Sucuk, Salam, Sosis, Kavurma, Tam yağlı süt, Tam yağlı kaşar peyniri, Pek tercih esilmesede ülkemizde domuz eti, hindi eti, tavşan eti, geyik eti, antep fıstığı, çekirdek ve bütün balık çeşitleri, tereyağı, becel, margarin vb.

Ancak, Özellikle tam yağlı ürünler, testosteron yapımına çok daha fazla katkı yapar.

Özellikle fındık yer fıstığı antep fıstığı ve badem gun içinde sürekli tüketilmelidir.

Gunluk enerji alımının yüzde20 kadarı yağdan karşılanırsa testosteron artışı ve yağda çözülen vitaminleri almış oluruz.

5. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Bu kadar vücutta yağlanma meydana getirmez mi ?

6. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    coyote sen metabolic diyet yapıyordun sanırım,
    gun içinde 150 gr yag 300gr protein, 20 gr. karbo.

bununle ilgili cok arastirma yaptim yararlı gibi duruyor ama bence cok tehlikeli bir diyet, ucunu kacırdıkmı(fazla karbo alımı) saglığımızdan oluruz allah korusun. agzımıza her giren besinin tum besin degerlerine %100 hakim olmalıyız. avrupada ok ama turkiyede her besinin degerleri yazıyor mu bilmiyorum

7. globalraver

globalraver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 öğünün her birine yarımşar avuç yerfıstığı katmak iyi bir fikir olabilir:)

8. murad1

murad1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    PEki arkadaşlar her gün cinsel aktiviteye hazır olan erkeğin TOTAL TESTESTERONU yüsek demek oluyor ve dğerlerine göre daha erken mi kas inşaa ediyor?

9. xzgrx

xzgrx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Testosteronun çok artması, ileriki yaşlarda prostat olarak geri dönmez değil mi?

10. GocebeKral

GocebeKral Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar niye bu kadar kasıyosunuz onu anlamadım zaten tonla suplement alıyosunuz

Glutamin
    Arginin
    Lysin
    Ornithin bunların hepsi testesteronu artırıyor :)

fıstık ezmesi yeyin :D

whey proteini katıyorlar içine yapılırken protein yönünden çok zengin, enerji veriyor, testesteronu artırıyor daha ne olsun :)

11. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    Günlük enerji ihtiyacının önemli bire kısmını yağlardan sağlamanın testosteronu artırdığına dair bir haber gördüm.Napıcaz şimdi,definasyon?:confused:
    Ben yağ yakımını hızlandırmak için tamamen light ürünlerden oluşan bir beslenme programı uyguluyorum.Yağları yakalım derken testosterondan olmayalım,zira aynı zamanda kas hacmini artırmaya da çalışıyorum.

Bir de Kore Ginsengi almayı düşünüyorum,testosterona katkısı olması açısından ne dersiniz?

12. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    diyette yağlar tamamen kesilmez. fındık yağı, zeytin yağı gibi faydalı yağlardan almaya devam edersiniz.

13. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    3.maddedeki sarimsaga da deginmek lazim, nasil tuketilecegi hususunda. Orada cig denmis bazi kaynaklar ise pisirilmeli diyir yine bazilari yutmak daha faydali diyor. Ben hepsini denedim, cig yedigim midemi rahatsiz ediyordu, pisirerek yedigimde ise herhangi bir etki hissetmedim, en iyi etkiyi yutmakda gordum diyebilirim ama oda cok zor oluyor, bicakla 3-4 parcaya ayiripda amino gibi almak lazim.

kornman887 bunu beğendi.
  14. uraaal

uraaal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ben işlenmemiş şekeri hiçbir şekilde kullanmadığım için testesteronumu çok rahat bir şekilde yükseltebiliyorum.özellikle fındık,fıstık bir de sarımsak fazla kacırınca sanki dünyayı kaldıracak gibi oluyorum.:) ama özellikle kırmızı etin testesteronu artırıcı etkisinin yanında zararlı olabilecek etkileri nedeniyle kullanmayı tercih etmiyorum.

15. esat270

esat270 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    testssteronu doğal yollarla yükseltmek için gaziantepten tanıdığım bir aktar bana bu formülü hazırlıyor ve devamlı olarakta kullanıyorum çok tavsi ettiğimve kullanan var:
    ısırgan tohumu,trilibus,ginseng,vitex,çörekotu,üzüm çekirdeği,nar çekirdeği,polen,keçibıynuzu tozu,zencefil,devedikeni,çakşır kökü,biberiye,ekinezya,alıçmeyvesi ve yaprağı,papatya,kapari meyvesi bunları bana çekilmiş olarak veriyor bende ya bala katıyorum ya da su ile içiyorum. inanın bomba oluyorum. üstelikte hiç bir yan etkiside yok.isteyen gaziantepten arslanyürek baharatlarından temin edebilir.

16. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    'Sürekli tek ekrar maksimum ağırlık çalışmak hipertofi açısından pek etkili olmasa da testosteronu en çok bu şekilde artırabilirisiniz'
    Doğru mudur?

abbastatarcik bunu beğendi.
  17. MARCELLO

MARCELLO Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Şunu söyleyim. Testosteron hormonunun hammaddesi kolesteroldür. Dolayısı ile kolesterolden zengin besinler, alınan kolesterole paralel olarak testosteron hormonunu da arttırır. Yanlız testosteron bir öncül hormondur. Testosteron hormonunun aktif hale gelebilmesi için 5- Alfa Redüktaz enzimi ile Dihidrotestosteron hormonuna dönüşmesi gerekir. Bu hormona kısaca DHT denir ve esas erkeklik hormonu budur. DHT hormonu, testosteron hormonunun işlevsel halidir.

Bir de testosteron ve DHT miktarı kadar, androjen reseptörü miktarı da önemlidir. Androjen reseptörlerinin miktarı ve vücuttaki dağılımı tamamen genetiktir. Kişiden kişiye farklılık gösterir. Herkesin vücudunda hemen hemen aynı oranda Testosteron ve DHT hormonları bulunur. Ancak aynı oranda çalışma ile birisinin kas gelişimi çok fazla olur, birisinin az olur. Eğer kas hücrelerinizdeki androjen reseptörü sayınız fazla ise Testosteron ve DHT hormonlarının anabolik etkisini daha fazla görürsünüz. Yok eğer kas hücrelerinizdeki androjen reseptörleriniz az ise o zaman bu hormonların anabolik etkisini çok daha az görürsünüz. O yüzden vücut geliştirme sporundan ve hormonal takviyeden herkes aynı faydayı görmez.

Bu androjen reseptörleri, bazı kişilerde saç foliküllerinde de bulunur. İşte o zaman da Androgenetik Alopesi yada erkek tipi kellik sorunu ortaya çıkar. Çünkü androjen hormonlar, saç foliküllerindeki androjen reseptörlerine bağlanıp, folikülün protein sentezini bloke ederler.Saçlar giderek güçsüzleşir ve incelir. Belli bir süre sonunda kel kalırsınız netice olarak.

Yani bu androjen reseptörlerinin sayısı, vücuttaki dağılımı falan çok önemli..

Son düzenleme: 6 Nisan 2011
    mkaya, kornman887 ve cadocx bunu beğendi.
  18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Whey hangı oranda katılıyor fıstık ezmesıne?..

19. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    zumruduanka ve kaka bunu beğendi.
  20. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    İndiriyim diye heves yaptım ama boyutunu görünce... :) Neyse boş bi zamanda indiririm artık teşekkürler alifurkan.

Sayfayı Paylaş