Terlemek demek yağ yakmak demek midir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve thekinger tarafından 25 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Merak ettiğim konu ter akmadan yapılan idmanlarda yağ yakımı dahamı azdır? yağ yakmak için mutlaka terlemekmi gereklidir?
    Mesela ben antremandan önce 15 dk bisiklet çeviriyorum bir miktar terliyorum ama ısınıyorum, ter sadece başımdan, ensemden akıyor. muhtemelen vücutta ter atıyor ama ensedeki gibi şıpır şıpır akmıyor.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Terlemekle yağ yakmanın direkt ilgisi yok. Terlemeyle vücuttan su be mineral atılarak vücut ısısı düşürülür. Yağ yakmak için terleme şartı yok.

3. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    vucudun ısınmasından dolayı terleyerek su,ve fazlalık mineralleri atıyoruz. yağ yakımı daha uzun süreç , bu konuda bir sürü belgesel var ,yağ yakımı antremandan sonra hatta ertesi gün bile devam ediyormuş.

4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Yani öyleyse terlemiyor olmak yağ yakımı gerçekleşmediği anlamına gelmiyor. Salonda tişörtleri sırılsıklam olanları kıskanmaya başlamıştım :)

5. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    terlemek = vucuttakı fazla su ve minareller atiliyor tabi bu su asidik su yani yağ molekülüyle karısık bi su yağ su mineral 3 lüsü olarak bi asitli sivi

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    çalışmanızın şiddeti önemli, terlemek değil. zaten zaman geçtikçe terleme de azalıyor. yeni başlayanları izleyin şıpır şıpır terlerler ama eski bir çalışana bakın terlemesi daha az düzeydedir. kardiyo seansında en az 25-30 dakika olmak üzere nefes nefese kalacak şekilde (tabi kalbinizi kesinlikle fazla zorlamadan) nabzı yükseltmek yağ yakımı için yeterli.

7. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53

Sayfayı Paylaş