Tembellik yaparken de kaslarınızı güçlendirebilirsiniz!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve GokerAmca tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Antrenman aralarındaki dinlenme süreleri, kas gelişiminiz açısından çok önemlidir. işte, mükemmel kaslar için 5 önemli zamanlama taktiği...

set aralarında rahatınıza bakın
    45-60 sn dinlenin
    Size harika bir haberimiz var; kaslarınız aslında egzersiz yaparken değil, dinlenirken gelişir. Bu nedenle, set aralarında minimum 45 sn dinlenin. Böylece kaslarınız arasında laktik asit birikmesini de önlemiş olursunuz.
    Egzersizler arasında rahatınıza bakın
    2 dakika dinlenin
    Eğer süper set yapmıyorsanız, egzersiz aralarında mutlaka 2 dakika ara verin. Böylece vücudunuza kaybettiği suyu geri kazanması için yeterli zaman kazandırmış olursunuz.
    Duşta rahatınıza bakın
    10 dakika dinlenin
    3 Duş, güzel kokmak dışında da işe yarıyor. Soğuk suyu açın ve 60 saniye altında durun. Ardından 60 saniye sıcak su altında bekleyin. Bunu 5 kez tekrarlayın. Bu şekilde vücudunuzda biriken laktik asidin atılmasını hızlandırırsınız.

Masaj yaptırarak rahatınıza bakın
    30 dakika dinlenin
    Duştan hemen sonra masaj yaptırın. Kan dolaşımını hızlandırması için masajın minimum 30 saniye sürmesi gerektiğini de hatırlatalım. (Şikâyet etmezsiniz herhalde!)
    Yatakta rahatınıza bakın
    9 saat dinlenin
    Kaslarınızın oluşum süreci, siz uykudayken normalin 2 katı hız kazanır. Yatmadan önce haşlanmış yumurtalı bir sandviç yemeği deneyin. Bu protein takviyesi, uykudayken kaslarınızı ateşleyecektir.

kaynak:Men's Health

hellbeat35, RenJian, Ocensers ve diğer 23 kişi bunu beğendi.
  2. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bilgiler için teşekkürler yanlız kafama takılan bişey var. uyumadan önce ekmek yemek doğru gelmedi bana (yumurtalı sandviç demişsiniz). ekmeği uyumadan önce tüketmek direk yağlanmaya yol açmaz mı u. özellikle uyumadan önceki 4 saat içinde karbonhidrat tüketmememiz gerekir sanıyodum

3. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bir tane sandwich ekmeği o da tam tahıl yada buğdaylı olsun. ama imkanın varsa yarım yağlı sütle 1 ölçek protein tozuda işini görür

atesdagli ve boran90 bunu beğendi.
  4. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    dediğinize kesinlikle katılmıyorum, akşama kadar zaten doğru düzgün beslenilmemişse, bu sporu yapmanın da bir mantığı yoktur.
    ayrıca mideyi uğraştıran, katı yiyeceklerle uykuya dalmanın hangi hormonların geç ve az salgılanmasına sebep olduğunu bir araştırın, forumda bolca mevcut.

TürkYurdu ve boran90 bunu beğendi.
  5. angel_f!re

angel_f!re Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    yatmadan önce mantıklı olan protein tozu gibi geliyor bana

6. tpcshkr

tpcshkr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Yatmadan önce protein tozu tabikide kaç para protein tozu öyle içersen hop 2 haftada biter.

wolfmen bunu beğendi.
  7. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Söylediğim besinlerin besin değerleri yatmadan önce içilecek protein tozu ile hemen hemen aynı o yüzden mideyi çok yoracağını zannetmiyorum..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:04 ----------

Eğer tozum bitmesin diye korka korka az az kullanırsan paranı çöpe atmış olursun.

8. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA

Yumurta ve kepekli ekmeğin sindirim süresi 3 saat, wheyin ise kana karismasi 30 dk ile 1 saat. Yani mideyi yoracaktir. Ayrica yatmadan once alinacak kalsiyum GH'yi dusurmektedir, bu yuzden aksam vakitleri süt ve süt ürünleri tüketmemek daha mantikli.

GokerAmca bunu beğendi.
  9. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Bu başlık daha önce açılmış olmasına rağmen, Öteki Tembellik yaparken kaslarinizi güçlendirebilirsiniz başlığı kilitlenmiyor anlamış değilim :S.

10. ozersan

ozersan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Forumdaki daha önceki okuduğum konulara göre yatmadan önce sindirimi daha yavaş gerçekleşen süt ve süt ürünleri peynir vs. kullanımı daha yararlı olacaktır.Özellikle lor peyniri hakkında forumda konular mevcut.Mümkünse bir kaç parça bal yada bir iki kaşık tüketilebilir,arkasındanda bir bardak su kendi tecrübelerime göre bu sabah daha erken kalkmanızada yardımcı olacaktır.Tabi her insanın metobolizması farklılıklar gösterebilir.

rsxer bunu beğendi.
  11. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    yazdıklarına katılıyorum, ama yatmadan önce bir yada iki kaşık bal gereksizdir

12. fritz35

fritz35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Uyumadan önce yemek yemek ve sıcak suyla duş almak kısmına katılmıyorum.

13. selunlu

selunlu Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Uyumadan önce yemek yemek birçok hastalığa neden olabilir.Reflü, bağırsak düğümlenmesi vs. gibi

muho444 ve wolfmen bunu beğendi.
  14. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    sana tamamen katılıyorum

abi süpersin ya koptum burda 2 saat gül gül ... senin bu dedigini yalnız bizim gibi ögrenciler anlar :)

Pessimistiki bunu beğendi.
  15. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Bu forumun en iyi vücutlarından birine sahip pump forever her gün yatmadan önce 2 dilim kepekli ekmekle 100 gr light kaşar yiyen birisi. Tabi gün içinde 100 kg olan vücuduna 500 gram karbonhidrat, 200 gram protein ve 100 gram yağ sokan birisiydi :)

Sonuç olarak gece yatmadan kepekli ekmek yemeyi ben aşırı yanlış bulmuyorum. Gece çikolata bal vs. yemekten çok daha iyi bir seçimdir.TAbi yiyip hemen yatmak yerine yatmadan 1 saat önce falan yemek en doğrusu bence.Zaten iyi antrenman yapıyorsanız yatmadan 1 saat önce birşey yerseniz yatana kadar midede doluluğun gittiğini görürsünüz. Vücut deli gibi hızlı çalışıyor.

Ben çok iyi antrenman yaptığım zamanlarda 2 saatte bir inanılmaz acıkıyorum. Böylece metabolizmamın çok hızlı çalıştığını ve vücuduma ne verirsem sindirdiğini farkedebiliyorum.

Gece boyu kaslara protein gitmesini hesaplıyoruz gece boyu kaslara glikojen gitmesini hesaplamıyoruz. Casein protein ne ise onun karbonhidrat versiyonu da kompleks karbonhidratlı bir yiyecektir. Sonuçta kaslara yeterli glikojen gitmezse yeterli büyüme sağlanmaz.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2010
    StOpLAZmAnYaX ve wrestler bunu beğendi.
  16. metalman133

metalman133 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    %60 veya daha fazlası saçmalık... Bu dergiyi önceden takip ediyordum -M&F çıktığında bıraktım- ben okuduğum zamanlarda 7 saat uyuyan insanlşarın daha uzun yaşadığı araştırılmış max 8 saat uyunması gerektiğinden bahsediyordu fazla uyumak ise zararlıdır 8 saatten fazla uyumak '''YaĞ'''lanma yapar yazıyordu aynı derginin önceki sayılarında ama şimdi de 9 saat uyuyun diyor hangisine inanalım...
    Ayrıca yine aynı derginin önceki sayılarında ve M&F ta yazdığına göre set aralarında oturmak yerine ip atlamak veya hafif tempo kardiyo kaslardaki laktik asiti dağıtır, kan dolaşımını hızlandırır ve '''recovery''' süresini kısaltır şeklinde bilgilerde var.
    Son olarak da set aralarında okuduğum çoğu makale de 30 sn, max 45 saniye dinlenilmesi gerektiğini daha uzun bir dinlenmenin kasları sağutcağı vb bilgilerle doludur.

17. SUPER HUMAN

SUPER HUMAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SAĞLIK ÇALIŞANI ve PERSONAL TRAİNER
    Yer:
    İSTANBUL

Calcium neden GH salınımı keser açıklar mısınız? Neden zıt düşüyorlar? Merak edenler olabilir ...

18. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de mens health i bıraktım.Sürekli bir bilgi karmaşası, sürekli ayrıntı noktalardan bahsediyorlar, bir an öğrendiğin bişeyin, 2 ay sonra tam tersini okuyosun falan.Açıkcası o dergilere de pek güvenim kalmadı.
    Burdaki arkadaşların deneyimlerinden yararlanmayı kat kat fazla faydalı buluyorum.

jkdo, ahmetaggun ve stapedius bunu beğendi.
  19. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dergiyi bırktım burda bile aynısı var. baksana şimdi de yatmadan önce kalsiyum almayın GH için zararlı diyor...
    e hani yatmadan önce süt içecektik :D

west67 bunu beğendi.
  20. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Yatmadan hemen önce değil ama yatmadan iki saat kadar önce bir avuç kadar lor ile bir çay bardağının yarısı kadar pekmez yada balı karıştırıp yiyorum hem vücudumun tatlı ihtiyacını gideriyor hemde açlık krizine girip doyumsuzlaşmamı ve böylece çılgınca yemek yememi önlüyor ama ben bu tür şeylerin fazlasıyla kişi metabolizmasına bağlı olduğunu düşünüyorum çok yakından tanıdığım ve benden çok daha fazla yemek yeyipte kilo almayan arkadaşlarım var ama ben birkaç gün üst üste biraz olsun yemegi fazla kaçırdığımda baskülde bunu hemen görebiliyorum yani söylemek istediğim şu kimisi yatmadan önce yer yumurtasını tam tahıllı ekmeğini hiçbir zararı olmaz kimisi yer zararı olur bunu yaklaşık olarak 40 kilo vermiş ve hala da vermeye devam eden birisi olarak tamamen kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ama yanlış ama doğru bende durum bu.:)

Sayfayı Paylaş