Tekrar Vücut Geliştirmeye Başladım Önerileriniz Önemli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve szgnklc tarafından 9 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. szgnklc

szgnklc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar;
    Siteye yeni üye oldum, amacım vücut geliştirme hakkında bilgi edinme ve siz üstadlardan görüş alma.
    Spor salonuna gitmiyorum evde çalışıyorum, barbell bar, dumbell ve ağırlık sehpası var. Daha önce 3 ay gitmiştim spor salonuna ve beslenemediğim için 15 kilo vererek bitirmek zorunda kaldım. Kendi imkanlarım ile evde tekrar spora başladım. Boyum 1.85 kilom şuan 73, 29 yaşındayım.

Destek olarak protesin,bcaa ve glutamin kullanıyorum, beslenme olarak sabah (06:00-07:00) 5 yumurta bir tanesi sarısı ile 12 zeytin yiyorum, 2-3 saat sonra (09:00-10:00) muz+avuç içi fındık fıstık, öğle yemeği (12:00-13:00) işte olduğum ne çıkarsa (genelde makarna ve tavuk&hindi eti veya kurufasulye), tekrar 2-3 saat sonra (14:00-15:00) yanımda tavuk eti varsa (150-200gr) onu yiyorum veya protein alıyorum ikiside yoksa bitkisel protein (haşlanmış kuru fasulye veya mercimek) alıyorum, tekrar 2 saat sonra (17:00-17:30) portakal ve avuç içi fındık fıstık. Eve geldiğim tekrar protein destekli besleniyorum bitkisel yada tavuk eti (150-200gr)ve sonra sporuma başlıyorum. Elimden geldiğince bu beslenme programına uymaya çalışıyorum, hassas tartı daha alamadım o yüzden göz kararı ile ayarlıyorum.

Spor salonuna gitmek zorunda mıyım? Evde bu çalışmaya devam edebilir miyim? Hareketlerin adını bilmediğim için yazmadım. 3 aylık geçmişim olduğu için en son yazılan programa göre hareketleri yapıyorum.

Sayfayı Paylaş