Tek bir supplement kullansaydınız, tercihiniz ne olurdu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Çağrı BAYRAKTAR tarafından 18 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Çağrı BAYRAKTAR

Çağrı BAYRAKTAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhabalar, aslında başlıktaki sorunun tamamen kişinin fiziğine, vücut durumuna ve ne istediğine bağlı olduğunu bilsem de, sizlerin fikirlerini almak istedim.

1.82 boy ve 82 kiloyum şuanda. Yağ oranım %14 civarında. Ağırlık antreanmanlarındaki güncel ağırlık ve tekrar sayılarım, antrenman yoğunluğum ve devamlılığım normal düzeyde. Şu ana kadar herhangi bir diyet, supplement kullanımımın olmadığı 1.5 senedir yaptığım bu sporda, artık doğal sınırıma ulaştığımı düşünmekteyim.

Açıkçası; yemek ve diyet programlarına uymak işimden dolayı çok kolay olmuyor. Kalori hesabı yapıp, sadece beslenmeyle de mevcut durumuma katkı sağlayabilirim farkındayım ama bahsettiğim gibi düzenli olarak bunu yapamıyorum.

Bu yüzden her ne kadar bu spora başlarken karşı çıksam da:D, en azından 1 supplement kullanmak istiyorum.

Zayıflamak ya da hacim artırmak gibi bir amacım olmadığı için, yıkımını gerçekleştirdiğimiz kasların onarımını desteklemek, kas kayıplarını minimalize etmek adına "Glutamine" kullanmayı düşünüyorum. Vücuda herhangi bir zararı var mıdır? Efektif katkıda yüzdesel olarak nasıl bir destek sağlar açıkçası pek bir fikrim yok.

Antrenman performanslarımı yeterli bulduğum ve kullanımına alışıp daha sonra sürekli kullanmak zorunda kalmak istemediğim için BCAA'yı eledim kendi kafamda.

Sizin fikirleriniz nelerdir?

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    tek bir supplement kullansaydım ki şuanda tek supplementim var zaten
    bu protein tozu olurdu ? neden diye sorarsan cevabı
    verdiğin paranın hakkını alabileceğin tek supplement protein tozu olduğu için
    içerisinde protein var biliyorsun vücudun için gerekli bir besin,deneme yanılma ürünü değil
    supplementlerin neredeyse tamamının vücuda etkisi yok denecek kadar azdır,çoğu insanda merak ettiği için alır,bir de creatin denenebilir
    gerçi creatininde çoğu insanda işe yaramadığını söyleyenler var,bu açıdan oda deneme yanılma ürünü sayılır

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kreatin tabi ki.
    Ama o olmasaydı omega 3 derdim, tabi ikisini de kullanıyorum o ayrı:)

4. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    düşüncem dediklerine göre sana en uygun olan protein tozudur ama bana kalırsa ben kreatinin antremanda verdiği pump ve bitmeyen gücü tercih ederdim

5. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Vucut gelistirmede etkisi kanitlanmis tek urundur kreatin . deneme yanilma urunu degildir

6. Çağrı BAYRAKTAR

Çağrı BAYRAKTAR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aslında ben genel kanı BCAA ve Glutamine üzerinde yoğunlaşır diye beklerken, Kreatin ve Whey Protein üzerinde fikir birliği mevcut. Ben de şaşırdım doğrusu. :)

7. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    bence de İyi içerikli bir protein tozu yeterli.....

8. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Neden böyle bir kanıya vardın ki:)
    Kreatinin uluslararası spor camiasında bir ara doping sayılıp sayılması üzerine tartışmaların yapıldığı bir takviyedir.Olimpiyatlarda yasaklı maddeler arasına alınıp alınmaması tartışma konusu idi uzmanlar tarafından.O derece faydalıdır.
    Glutamine eğer çok yüksek dozlarda almazsan pek faydasını göremeyeceğin bir üründür, çok yüksek doz ise çok aşırı maliyetlidir ve yan etkileri de getirir beraberinde

yusufincikli bunu beğendi.
  9. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Protein tozu

10. hedo84

hedo84 Üye

Beğenileri:
    32