Tek öğünde 200 gram et/tavuk çok az geliyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve barfiksPro tarafından 22 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar protein sindirimi açısından bir öğünde en fazla 45-50 gramdan sonrasının işe yaramadığı yağ olduğunu biliyorum. ama yinede bir öğünde 200 gram et veya tavuk bana çok az geliyor yani 400 gram kuşbaşı eti alıyorum yarıya bölüyorum ve o 200 gram çok az gözüküyor gerçekten sanki bir öğündeki protein ihtiyacımı bile karşılayamayacak gibi. e tek öğünde 400 gram civarı yediğim içinde kilo veremiyorum hep yağa gidiyor çoğu. ne yapmalıyım 400 gram şeklinde akşamları tüketmeye devam mı etmeliyim yoksa 200 gram 200 gram öğünlere bölmeli miyim

2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    400 gram tek öğünde yiyince yağlandırır diye bir kaide yok. Öğlen ve akşam ki hakkını tek öğünde birleştirip yersen 3 aşağı 5 yukarı aynı etki yaratır.

3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Önce o kabul ettiğin iddiayı aklından çıkarırsan bi sıkıntı kalmaz

4. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    tamamda günde çok az kalori almama rağmen yinede kilo alıyorum oda yağ olarak

5. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Günde çok az kalori alıyosan vücut kas glikojenlerini tüketiyordur, bu da sana yağlanmış izlenimi verir. Günlük vücut enerjisi - %20

6. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    demek istediğin az kalori aldığımızda vücut enerji ihtiyacını kaslardan mı karşılıyor ? buda kas yakımı demek oluyor yani. peki 70 kilo bir insan günde ortalama 100-120 gram protein alsa bile yeteri kadar kalori almadığı için kaslarda gelişme olmaz demek mi bu ? hatta aksine küçülme mi olur. belikide bu yüzden çok yavaş gelişim gösteriyorum

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut sürekli survival moddadır. Yani sen çok aç kaldığında kasın gramı saatte yaklaşık 2.5 kalori fazla tükettiği için,en başta en çok enerjiye ihtiyaç duyan kasları eritir.

Evet o durumda aldığın proteinin hiçbir manası yok. Piramitin en altı yani temeli kalori miktarı, ondan sonra makrolara takılabilirsin

8. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    peki zaten yediğimiz tavukta ette yeteri kadar kalori yok mu ? diyelim 200 gram tavuk yerken yanında ayrıyetten karbonhidrat oranı yüksek pilav vea fasülye gibi yiyecekler tüketmemiz gerekiyor mu

9. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Amacına bağlı, kilo almak istiyosun sanırım ve karbonhidrat oranını ciddi sayılabilecek seviyelere çekmelisin. Bulktayken günde kaç gr protein derdine düşmemelisin, sonuçta ne kadar karbonhidrat yesende her türlü proteinini karşılıyosun. Ona diyette dikkat edersin

10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    kilo almak değil aksine vermek istiyorum bu ara gereksiz yere kilo aldım sebebinide bilmiyorum haftanın 4 günü ağır tempo spor yapıyorum (güreş) beslenmemede dikkat etmeme rağmen nasıl kilo aldım bilmiyorum tek öğünde yediğim 300-400 gram etin tavuğun buna neden olduğunu düşünüyordum oda değilmiş

11. Thesyseng

Thesyseng Üye

Beğenileri:
    782
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    System Engineer
    Yer:
    Istanbul
    Ben de 2.5-3 saat arayla 30 gram protein almaya calisiyorum tavuk yada et ile, umarim yag olarak donmez bana bu durum. Ara ogunlerde de et tavuk yer oldum gunluk 140 gram proteini tamamlamak icin

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Dediğim gibi çok düşük kalori = kas kaybı

Sayfayı Paylaş